Гумени бонбони

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од stefiy, 3 декември 2012.

 1. Dream-Girl

  Dream-Girl Caffeine addict ☕ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  11.399
  Допаѓања:
  126.457
  Пол:
  Женски
  Јадам гумени бонбони и омилени ми се Haribo-Coca Cola :inlove:
   
 2. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.206
  Допаѓања:
  74.738
  Пол:
  Женски
  Гумените бонбони ми се одлична занимација кога ми се јаде некое стрвче. :D
  Иако и мене малку ме загрижува фактот и приказните кои се вртат околу желатинот и начинот на нивното приготвување, сепак не можам да им одолеам. :doh:
  Омилени ми се Харибо мечињата и капинките, а не се лоши и оние праските само преблаги ми се, не можеш да изедеш цело пакетче, а да не ти стане тешко. Или барем мене ми станува тешко. :lol:
  Исто омилени ми се и киселкастите црвчиња, а има и едни како peach rings и мислам дека беа на Bebeto и превкусни се. :mm:

  Ова за сите +18 :D :
  П.С. А ја пробавте глупоста Харибо мечиња во водка!?
  Не пробувајте, опасно е по ... џигерот. :lol:
   
 3. PinkiePeperutka

  PinkiePeperutka Активен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2013
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  1
  Само розевките мечиња од Харибо
   
 4. barbyyy

  barbyyy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  796
  Допаѓања:
  290
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG] сите ми се убави,кога станува збор за гумени не бирам,единствено кога треба да купам неможам да се одлучам за кој,сепак овие по киселите ми се поубави
  [​IMG]
   
 5. l0vE...-love

  l0vE...-love Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2012
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  142
  Пол:
  Женски
  овие мене ми се најубаво :D
   
 6. sofijanoka

  sofijanoka Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  2.198
  Допаѓања:
  15.504
  Пол:
  Женски
  Не ги сакам воопшто.Како мала се сеќавам бони топ повеќе јадев...
   
 7. Gentleman..D

  Gentleman..D Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  268
  Допаѓања:
  44
  хихи и јас си ги јадам уште ..па шо има врска ептен ми се слатки хуху :D
   
 8. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.894
  Сакам гумени бонбони...
   
 9. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.135
  Допаѓања:
  892
  Пол:
  Женски
  И како дете и сега обожавам гумени бонбони! :* :inlove: Сите ги јадам! ;) Haribo сите видови,Jelly bear,Jelly Cola,Jelly gummy,Jelly Co.,капинки,црвчиња,мечиња,вилици,сите ми се убави и вкусни и сите многу си ги сакам и си ги обожавам! 8) :* :inlove:
   
 10. L-a-r-a22

  L-a-r-a22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2013
  Пораки:
  1.328
  Допаѓања:
  10.748
  Пол:
  Женски
  Ги обожавааам!
  А сега зошто ме фати стрв давајте веднаш ми се јадат мнооооогу!
  Ќе купам утре, па сите заедно ќе ги јадеме :D :D
   
 11. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.135
  Допаѓања:
  892
  Пол:
  Женски
  Морам да направам една исправка! :D Единствено од гумените бонбони не ги сакам вилиците и вилиците со гумени заби и некои специфични грозни животни! :^) Всушност,најискрено не сум ги ни пробала сеуште,не сум ги пробала ни црвчињата,но знам дека ќе ми се допаднат,а овие што ги набројав погоре не ми се допаѓаат поради формата којашто ептен ја поврзувам со реалните предмети,па затоа ми се и одвратни! :puke: Не знам воопшто како само на децата им се вкусни и интересни,но за вкусовите,нели,не се дискутира! :$ :lol: Срам да ми е! :tmi: :lol: Мечињата и капинките ми се најомилени гумени бонбони! :inlove:
   
 12. Hilly

  Hilly Активен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2013
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  19
  Харибо :inlove:
   
 13. ColoursOfTheRainbow

  ColoursOfTheRainbow Популарен член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  1.187
  Допаѓања:
  2.405
  Пол:
  Женски
  Обожавам гумени бонбони од мала :$ :inlove:
   
 14. cucickaa

  cucickaa Активен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2013
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  4
  Haribo ми се најубави...
  мммм...
  тетка ми од Германија постојано ми носи такви и некои други :wasntme:
   
 15. skenco

  skenco Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2013
  Пораки:
  311
  Допаѓања:
  47
  после ова што го видов и прочитав,гумени бонбони :x
   
 16. Maroon5

  Maroon5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2012
  Пораки:
  1.068
  Допаѓања:
  937
  Престанав да јадам гумени бонбони, некако ич не ми се слатки денес, порано беа далеку подобри.
   
 17. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.411
  Допаѓања:
  29.988
  Пол:
  Женски
  Јадам чсто гумени бонбони најчесто харибо. Омилени ми се овие
   

  Прикачени фајлови:

 18. Mihaela.P

  Mihaela.P Активен член

  Се зачлени на:
  18 јули 2013
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  27
 19. cooll

  cooll Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2010
  Пораки:
  1.090
  Допаѓања:
  3.797
  Пол:
  Женски
  Харибо мммммммм :inlove:
   
 20. Girly90

  Girly90 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 септември 2013
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  1.043
  Пол:
  Женски
  Колку што успеав да видам, ваква тема не постои а е комбинација и од храна и од пијалок ;) Ме интересира дали некој пробал да направи пијани гумени бомбони и какво е искуството? Ми кажаа ека најубави биле со вотка и да отстојат 1 или 2 дена и после као ептен "фаќало" од нив. Ве чекаам :)