Гумени бонбони

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од stefiy, 3 декември 2012.

 1. minika

  minika Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2014
  Пораки:
  327
  Допаѓања:
  102
  тотално бев окупирана со гумени бонбони како мала хаха..многу ги сакав ... :D
   
 2. smurfettee

  smurfettee Активен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2014
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  Мјамииииииииии.. уште од детте ги сакав... Ги обожавааааааааааааммм киселите :angel:
   
 3. zoketo

  zoketo Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2012
  Пораки:
  139
  Допаѓања:
  128
  Пол:
  Женски
  Мхммм мнноооогу ги сакам :inlove:
  Ги обожавам :$
  Исто и јас најмногу ги сакам киселастите
  Од мала ги сакам и сеусте кога и да одам во маркет ако ги видам пред мене неможам да им одолеам :lol: :inlove:
   
 4. zoketo

  zoketo Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2012
  Пораки:
  139
  Допаѓања:
  128
  Пол:
  Женски
  Заборавив да ви кажам меченцата се преубави со водка :inlove:
  Значи земате од меченцата ги ставате со сад заедно со водката и потоа во фрижидер да се впие водката во бонбоните
  Потоа извадете ги и пробајте ги :)
  нема да зажалите прекрасни се :lol: :inlove:
   
  На ♡BuBaLe♡ му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Marijasp

  Marijasp Активен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2014
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  14
  Ги обожавам :inlove:
   
 6. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.844
  Допаѓања:
  7.590
  Пол:
  Женски
  И сега си ги јадам.
   
 7. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  4.629
  Допаѓања:
  100.164
  Пол:
  Женски
  Ммм, гумени бонбони! Мислам дека доволно кажав
   
 8. Minnie 1

  Minnie 1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 декември 2014
  Пораки:
  2.340
  Допаѓања:
  26.918
  Пол:
  Женски
  Ni kako mala ne gi sakav :shake:
   
 9. mirandaa

  mirandaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 септември 2013
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  24.651
  Пол:
  Женски
  Не ги јадам воопшто. Не само што се многу штетни, туку и на вкус не ми се допаѓале толку никогаш.
   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Kimora

  Kimora Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2014
  Пораки:
  259
  Допаѓања:
  975
  Пол:
  Женски
  Оохооо ги обожавам мечињата на Haribo... ми се пријаде сегаа ахх :hug: :D
   
 11. fallenangel

  fallenangel Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  2.092
  Допаѓања:
  16.129
  Ги обожавам Харибо гумените бобони мечињата и јаготките :mm:
   
 12. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.646
  Допаѓања:
  49.421
  Пол:
  Женски
  Веќе не ги јадам, штетни се за забите. Последно јадев, ако не се лажам, пред 4 години.
   
 13. piglet1

  piglet1 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2015
  Пораки:
  646
  Допаѓања:
  12.933
  Пол:
  Женски
  омилениии :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

 14. anamarija65

  anamarija65 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2015
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  113
  Пол:
  Женски
  Сте пробале ли гумени бонбони со водка? Какви ви се ^_^ ?
   
 15. nat17

  nat17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2014
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  137
  Пол:
  Женски
  немам пробано :)
   
 16. Cricket

  Cricket Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  1.073
  Пол:
  Женски
  Хаха јас имам пробано. Па добро, не се ништо посебно само екстремно помагаат за побрзо опивање :party:
  Инаку го губат оној слаткиот вкус и се многу горчливи (онака со вкус на водка, водкосани :lol:)
   
 17. Lolo5

  Lolo5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2017
  Пораки:
  508
  Допаѓања:
  789
  Пол:
  Женски
  Многу сакам гумени бонбони, повеќе и од обичните бонбони. Порано почесто ги јадев. Најомилени ми се Haribo.
   
 18. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  3.210
  Допаѓања:
  36.535
  Пол:
  Женски
  Ги сакав порано кога бев мала, а сега не ги сакам не можам да ги голтнам џвакај само и пак не бидува да ги голтнеш. :D
  А и штетни се за забите.
   
 19. blonde_supergirl

  blonde_supergirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2016
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  2.114
  Пол:
  Женски
  Аааа, си ги сакам уште, посебно меченцата :D
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. orhideea

  orhideea Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  5.646
  Допаѓања:
  58.076
  Не јадам гумени бомбони не ми се убави, ни како мала не ги сакав.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.