Гумени бонбони

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од stefiy, 3 декември 2012.

 1. Arendelle

  Arendelle Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 мај 2017
  Пораки:
  444
  Допаѓања:
  7.398
  Пол:
  Женски
  Никогаш не сум ги сакала ниту пак ќе сакам, ќерката пак душа ќе даде за гумени.. колку само труд вложив во кажување колку се штетни, невкусни бла, бла и слабо резултат од моето кажување.
   
 2. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  1.873
  Допаѓања:
  12.472
  Пол:
  Женски
  Одамна немам јадено, омилени ми беа Haribo клучеви ли цуцли беа а исто и од Лидл во Грција секад купувавме голема кеса што содржи различни видови гумени бомбони.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Ctete

  Ctete Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2015
  Пораки:
  342
  Допаѓања:
  4.229
  Пол:
  Женски
  Dali znae nekoj recept za gumeni bomboni
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Bella15

  Bella15 Активен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2017
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  89
  Пол:
  Женски
  Kiseli gumeni bonboni omileniiiiii :D
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Monella

  Monella Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 април 2013
  Пораки:
  1.702
  Допаѓања:
  25.350
  Никогаш не сум ги сакала а не верувам ни да ги засакам.
   
 6. IvanaJenner

  IvanaJenner Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2017
  Пораки:
  422
  Допаѓања:
  524
  Пол:
  Женски
  Знам дека не се здрави, но ги обожавам.:rofl:
   
  На Red Flower му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Red Flower

  Red Flower Активен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  117
  Пол:
  Женски
  Ги обожавам сите но би ги издвоила Харибо мечиња.
   
  На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.276
  Допаѓања:
  20.594
  Пол:
  Женски
  Ги јадев Харибо мечињата. Одамна немам јадено, зашто не се здрави.
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 2 други им се допаѓа ова.
 9. Miss.N

  Miss.N Популарен член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  992
  Допаѓања:
  1.339
  Пол:
  Женски
  Ги обожавам.. знам дека се штетни, но омилени ми се дефинитивно.. и јас сум како малите деца да јадат тие мора и јас :)) хехе
   
 10. butterflu

  butterflu Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2017
  Пораки:
  488
  Допаѓања:
  324
  Пол:
  Женски
  Haribo samo, gi obozavam
   
 11. Brunhilde

  Brunhilde Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2019
  Пораки:
  2.614
  Допаѓања:
  22.708
  Пол:
  Женски
  Обожавам гумени бонбони најмногу ги сакам со вкус на кока кола и тие што се малку кисели.