1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Гумени чизми

Дискусија во 'Мода и стил' започната од rossonerka, 9 октомври 2010.

  1. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Немаш видено?
    Од овие и од УГГ чизмите преку глава ми е.
    Овие ич не ги сакам, а УГГ симпатични ми се, ама не се мој стил. За по дома може. Тие не се за дожд и снег, се мократ, се бојат, мислам и дека пропуштаат. На вчерашниот дожд оди со и најскапите УГГ чизми ќе потонеш.
    А рибарскиве ги има во секоја втора продавница, во Шутка ги има од пред 2 месеци. И во ред додека чекав пред некоја ден една убава девојка носеше вакви тигрести чизми |( Ај што крцкаше ко прво гумата цело време кога се помрднуваше, ама и неудобни ми изгледаат некако. Овие чизми немаат веројатно ништо ортопедско во нив. И се за краткотрајни дожливи релации.
     
  2. sikky28

    sikky28 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    мене ми се слатки, не знам зошто :)
    Ги видов во една продавница поминувајќи, ама не застанав за да видам цена. :?:

    Не знам слатки ми се, ама и не би ги носела. Добро еве кога има многу снег, и многу врне да :)))
    :*
     
  3. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.325
    Допаѓања:
    5.840
    [​IMG] :lol:

    [​IMG][​IMG][​IMG]


    [​IMG]

    Кога ќе ги загледаш поубаво, грдички се.
     
  4. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    Значи моментално е во мода да си рибар :?: Не би ги носела во ниеден случај. Па колку сака нека се модерни.. кај нас па толку се оптеретуваат со "трендовите" што изгубиле осет за добро и лошо парче.
    [​IMG][​IMG]



    Наредно што очекувам да биде во мода е ова :?:
    [​IMG]

    Гумени опинци
    Заштитни обувки за употреба во лоши временски услови (дожд, кал и снег). Лицето на обувките е од квалитетна гума, отпорна на дејството на атмосферски фактори и може да е премачкано со специјален еластичен лак за поголема заштита. Ѓонот е од гума отпорна на абење и атмосферски фактори. Поставата на обувките е од трико-памучна ткаенина.Кој му треба нека пише..ќе ви набавам доста поволно :lol:

    Каков газда - такви шапшали..Кој од кој пооригинален ;)
     
  5. BeYourself

    BeYourself Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    1.485
    Допаѓања:
    2.948
  6. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Тако звани велингтонки
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
     
  7. Iriss

    Iriss Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2010
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Си ги обожавам...
     
  8. specificone

    specificone Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    539
    Допаѓања:
    836
    Одвратни ми се.
    Ќе ги земам гумените чизми на татко ми, ќе ги набојам и ќе добија од модерните чизми |(
     
  9. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    Викам гумените вакви-такви , ама кога ќе заврне дожд и снег мака си немаме, само ќе ни студи малце ама :)
     

    Прикачени фајлови:

  10. Giovanna

    Giovanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    1.940
    Допаѓања:
    10.071
    Значи модава знае некогаш ептен да забега,барем за мој вкус.Коко Шанел гарант се превртува во гроб.Нема ништо женствено во чизмиве и се многу безвезе,баш ко за на риба.А да не правам муабет што шариве најчесто се ко да се наменети за 5 годишни девојчиња :?:
     
  11. Hopeful

    Hopeful Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2010
    Пораки:
    997
    Допаѓања:
    1.467
    Без врска ми се, никогаш не би облекла. Поарно ќе земам едни од тие што ги носиме за на бавча и најмодерна ќе сум. :puke:
     
  12. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    Не не не не не х 1000000000 пати..нит знам со што би ги комбинирала нит ми се симпатични за око, нит женствени... :|
     
  13. Glamour

    Glamour Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2010
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    42
    Колку сака нека се модерни, мене не ми се допаѓаат :)
     
  14. broken099

    broken099 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2010
    Пораки:
    566
    Допаѓања:
    434
    Мене ми се интересни и несекојдневни. Имам едни дома со зеленко, бело, лилаково нешто шари низ нив и си ги сакам. :D
     
  15. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Aу мора да кажам што видов пред едно 3-4 недели во град.
    Жена 40-45 години, облечена во црвен капут преубав, откопчан и беше се гледаше кошула костум со сукња топ топ 10ка.
    И на нозе ГУМЕНИ ЧИЗМИ!!!! Шарени :puke:
    Толку и ја ужаснуваа комбинацијата тоа е чудо, кај стојат на деловна облека гумени чизми?
    Ах зашто ги вратија во мода бе, кога луѓево си експериментираат со нив |(
     
  16. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Овие конкретно ти што ги стави се и многу топлички внатре и чинат околу 100 евра ;) Ги видов истите и јас пред некое време во една продавница ама одолеав.

    Си имам едни и доволни ми се :) Иако сега се мислев за едни доле што се гумени а горе се од обичен, зимски материјал. Некоја чудна но убава симбиоза. Другарка ми си купи такви со Burberry коцка и преубави се.

    Абе баталете дали се модерни или не - практични се! А и убаво се шетка во нив. Јас намерно влагам во најголемите вирови со нив - што детски мерак се крие во тоа ииииихааа!

    А се кладам дека половина од девојките кои ги познавам и велеа дека им се одвратни за некое време ќе ги видам со вакви чизми. Ееее позната македонска работа ;)
     
  17. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.690
    Не не и неее :tmi: не би облекла не ги сакам ам ич :doh: воопшто не ми се женствени ,како ќе се исфирцаш во нив,како ќе се вртат машките по тебе во гумењаци,ко мачорот во чизми :lol: абе македонче ,ќе искочи мода некоја и ајдееее и да не му се свиѓа носи ли носи.плус за да гупиш убава гумена чизми ,треба да даеш над 100евра и пак нема да изгледаш убаво во нив, а оние од 1000 ден ми се исти ко моиве што имаат по градина да работат.мислам девојчиња сме по гумени чизми ќе се шетаме? :^)
     
  18. done

    done Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    122
    Допаѓања:
    73
    не би облекла, се осеќам како рибар, катастрофа :puke:
     
  19. tinkerbelll

    tinkerbelll Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    2.096
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    Не ми се одвратни,интересни се има баш убави шари ама јас некако сум си чудна и смешна во нив :D
     
  20. senza.parole

    senza.parole Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    3.399
    Допаѓања:
    22.572
    Пол:
    Женски
    Зависи.
    Има модели кои ми се допаѓаат, има некои кои не ми се ама ич убави.

    Јас си купив сиви, преубави ми се, ама само долу се гумени, а нагоре се од еден друг материјал како шушкав (мислам дека микрофибер беше материјалот, евентуално нешто слично), а внатре имаат крзно.
    Топлат многу, а и ептен се практични за на влажно време. :!:

    И многу си ги сакам, да ! ;)