1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Гумени чизми

Дискусија во 'Мода и стил' започната од rossonerka, 9 октомври 2010.

  1. An..anicka

    An..anicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2011
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    3
    Епрен се модерни и штосни,само што реално кај нас и не се прати до толку модата иначе може многу добро да се искомбинираат и многу добро стојат... :D
     
  2. bonbonka17

    bonbonka17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    8
    Lelee najgrdo nesho sho moze da postoi.. Nikad ama nikad za nisho ne bi gi oblekla..
    Ne gi razbiram onie sho gi nosat sho im e tolku ubavo vo niv..

    [mod-kirilica:h72758gr][/mod-kirilica:h72758gr]
     
  3. angel92

    angel92 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    3.269
    Јас не би купила вакви, но секако постојат некои кои ги купуваат па несакам да ги навредувам тие што им се допаѓа овој стил. Само се надевам за брзо овој тренд ке исчезне :)
     
  4. Idiotka90

    Idiotka90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    36
    Не ми се допаѓаат гумените чизми и не би ги носела, за среќа кај нас не се толку многу популарни.
     
  5. angel92

    angel92 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    3.269
    И онака кај нас модата стигнува после година две, само се надевам нема да стигне кај нас другата година! :headbang:
     
  6. ana-banana

    ana-banana Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    751
    Пол:
    Женски
    :puke: :puke: :puke: Абе не се што е модерно е добро и убаво, сепак убавината на нештата е индивидуално и различно кај сите... Ама една мисла од постарите кај нас вели: „Од мода гола одам“ :lol:
    Гумените чизми би ги носела само за на нива или фарма :D
    Воопшто не ми се допаѓаат :puke:
     
  7. pumpkin

    pumpkin Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    240
    Допаѓања:
    119
    Не ми се допаѓаат чизмиве ама ич...Бог да чува што се нема да измислат!!! :shake:
     
  8. friiik

    friiik Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2011
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    7
    Јас имам гумени чизми, розово црни.. совршени ми се кога има дожд да си шетам, да си шлапкам и со суви чарапи дома да се вратам :D ама имат една маана .. мн, лад држат :|
     
  9. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Не би носела не знам некако не можам да се замислам со вакви чизми и во град :D . Пак се е до вкусот ам дефинитивно при вакви поделени мислења браво за девојките кои ги носат . :clap: :)
     
  10. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    На мене не ми се допаѓаат ама не ми пречи кога ќе видам дека некој ги носи па секој си има право што си сака да носи
     
  11. dankee

    dankee Популарен член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2011
    Пораки:
    292
    Допаѓања:
    772
    Јас не би носела ,не ми се допаѓаат многу.
     
  12. litllemarmaidia

    litllemarmaidia Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    14
    i mene voopsto ne mi se dopagaa pred nekoe vreme, mi bea premnogu glomazni i ne zenstveni, no po inicijativa na majka mi si zedov i jas i prijatno se iznenadiv bidejki se mnogu udobni za nosenje, mnogu se prakticni za na dozd, modata nastrana. A i ne gi zedov mnogu skapi 1200den.
    pozz :D
    [mod-kirilica:1mntsv79][/mod-kirilica:1mntsv79]
     
  13. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Овие би ги облела само ако одам по риба.
    Никаде по друго место.Ич не ми се убави.
    Па и башка не се мала пара 2000 додај уште 1000/1500 и ете ти пари за добра патика или штикла.
     
  14. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Eпа нискобуџетна гума. И празни внатре.
    Скапите се обложени внатре со крзненце.
    [​IMG]

    Или и овој модел топло ќе држи
    [​IMG]

    Или ова обложено и внатре е, со Д&Г и 600 евра за чизма не смее да ти студи :D
    [​IMG]

    А еве овие се интересни :wasntme:
    [​IMG]
     
  15. ma4o4female

    ma4o4female Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    482
    Допаѓања:
    352
    Ги гледам и се прашувам: Дали би ги носела или не?? :^) НЕЕЕЕЕ!!! :!: Не ми се воопшто модерни, ниту штосни, ниту луксуз. А, и не сум сретнала овде во нашиот град некој да ги носи, а не знам ни каде се продаваат :lol: Интересен моден додаток, но не за мојот стил. :*
     
  16. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Првиве три пара ептен како за на бавча ми се :lol:
    [​IMG][​IMG][​IMG]

    [​IMG]
     
  17. friiik

    friiik Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2011
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    7
    Eпа нискобуџетна гума. И празни внатре.
    Скапите се обложени внатре со крзненце.

    да и моите имаа крзно .. ама мене крзно во чизми, дебели чорапи и сл. мн ми пречат.. па им го извадив крзното :lol: сама сум си крива што ми студи во нив сега ;)
     
  18. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Може да стојат убаво,ако се искомбинирани убаво,ама во сваки случај грдички се :D
    За по риба,за на некое влажно место,би стоеле шик,ама да бидеме реални,да ги носиш во нашево Скопје низ град, ќе те гледаат и ќе викаат види ја сељанкава што носи или слично, без разлика колку сте ги платиле,и од која марка се...
     
  19. marina.baby

    marina.baby Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2011
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    44
    Модата пука од сите страни но кого ќе погоди не се знае. Се надевам од нашите феминки ниедна досега не е погодена од “куршумот“ на гумена чизма-модата. :lol: Катастрофално е бе луѓе, ајде рибарки ќе изиграваме, ајде сукњиче, џемперче, накит шминка наочара за сонце, доле гумени чизми и чантичката никако в раце, само една јадица преку рамо и на неа обесена. :emo:
     
  20. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Во глобала не ми се допаѓаат но има доста симпатично моделчиња кои можеби би ги носела, но доста сум скептична во однос на тоа како би ми стоеле и на што би личела со нив.
    Ми се допаѓа кога ќе ги видам на девојка убаво искомбинирано, дезенираните се сосема ок, посебно оние со ѕветчиња или енимал принт, доста уникатно и интересно.
    Рибарски ми се еднобојните, а и не секому му стојат супер, на некои точно да делуваат ко да тргнале по риба.
    Како и да е, вака може да коемнтираме дека никогаш не би облекле, а веќе пола Скопје ги носи, друго е да ги видиш на слика, а сосема друго да ги пробаш на себе или да ги видиш во одлично искомбиниран аутфит :P