1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Гушкање

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Gordana10, 22 јануари 2010.

 1. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.186
  Пол:
  Женски
  Kolku pridavate vaznost na guskanjeto.Nacin na koj se iskazuva bliskosta,prijatelstvoto,toplinta,druzbata megu lugeto.Moe mislenje e deka i te kako treba da se primenuva se pocesto megu lugeto, nekako mnogu se odaleceni edni od drugi.Sto mislite vie?
   
 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Јас повеќе сакам да се гушкам него да се бакнувам. А гледам некако луѓево не го практикуваат ама ич. Ама затоа јас си го практикувам и тоа многу. Кога ќе ми дојдат така некои изливи, кога ќе си ги расфатам другарките, си ги гушкам ли си ги гушкам. А и дечко кога би имала, би му барала многу да ме гушка. Една таква здрава силна машка прегратка :D
   
  На cresa-jagoda, BojanaLegija, RiRii и 2 други им се допаѓа ова.
 3. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Е да,убаво е гушкањето,дечко ми ме престегнува,душа испуштам :lol: ама после сум ко нова :lol:
  Навистина треба почесто да се гушкаме,доста се правиме многу тврди,тоа е најискрено покажување на чувства,не можеш да се бакнуваш со секој :roll:
  Да ви кажам искрено,го мразам она бакнување со другари и другарки како во шпански серии,јас само ги гушкам.
  ама течко на брачедите ми е,имам едни многу мали и ко ќе ме видат бегаат ко луди,ги избудалив децата,ама што да се прави ,што е убаво едно такво мало човече да го изгушкаш :P :P :P
   
  На FotoLina3 и Vladus им се допаѓа ова.
 4. cvet957

  cvet957 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  38
  Jas go sakam guskanjeto.Mi se cini deka ima pogolema bliskost megu lugeto, navistina ubava e gletkata koga ke vidite kako mladive se pozdravuvaat edni megu drugi so guskanje.Navistina prekrasno.Vo denesnovo tesko ziveenje i te kako e potrenbo guskanjeto da bide se pocesta pojava.Mislam deka ke ima mnogu ponasmeani i posrekni lica.
   
 5. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  да да стварно. ама пак оваа моево лудо на мене е исто, љубовџивка права е, и кога ќе се грабниме двете :lol: :lol:
   
 6. milce

  milce Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  22
  gUSKANJETO PREDIZVIKUVA CUVSTVO NA SIGURNOST,MILOST.mNOGU SAKAM DA SE GUSKAM .kOGA KE ME GUSNE SOPRUGOT CUVSTVUVAM DEKA NE SUM SAMA DEKA SUM ZASTITENA,KOGA KE ME GUSNAT DECATA CUVSTVUVAM DEKA SUM IM POTREBNA.a PAK JAAS KOGA KE GO PREGRNAM SOPRUGOT MU PORACUVAM:TI BLAGODARAM,A DECATA KOGA KE GI PREGRNAM IM PORACUVAM:worried:EKOGAS SUM I KE BIDAM TUKA ZA VAS DA VE PODRZAM DA VI SE VOSHITUVAM I DA SE GORDEAM SO VAS.....
   
  На cresa-jagoda, FotoLina3 и georgieva им се допаѓа ова.
 7. len4e

  len4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2009
  Пораки:
  174
  Допаѓања:
  60
  me trogna................migi izvadi zborovite od usta, obozavam guskanje, ne se delam od pregratkite na soprugot.mmmmm
   
 8. Marley

  Marley Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.093
  Допаѓања:
  1.128
  Пол:
  Машки
  [​IMG]...od mene za Gorgana...poshto otvara mnogu interesni temi...
  go delam nezinoto mislenje i me potseti na nauchnoto mislenje okolu gushkanjeto...
  imeno naucnicite tvrdat deka potrebno e najmalku 12 gushki i 15 nasmevki dnevno
  za po zdrav zivot...Poshto i jas sum za zdrav zivot a nemam kogo da gusnam tolku pati...
  na ova tema kje guskam kogo sakam...:D shto mi mozat i da ne sakaat...;) ne za drugo...
  da ne se shlaam po uolici kako ovoj...simpatichno e ama ladno e...pogledajte..:

  [youtube]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/vr3x_RRJdd4&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/vr3x_RRJdd4&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube]
   
  На Gordana10 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  671
  Marley bas mi e zal sto nemas kogo da guskas..toa mi se cini bi bila mojata najgolema praznina...
  ZA SRECA jas ima dvajca mazi koi mi se non-stop na raspolaganje za guskanje....
  Edniot ima 34 dog,a drugiot ke pravi 2 god... :lol:
  Ovoj pomaliot go istencivod guskanje...non-stop go guskam i koga treba i koga ne ,a i koga spie :lol:
  Ovoj pogolemiot si go guskam sekoja prilika koja ke ja nacekam,a najmnogu sakam da si go guskam navecera ,na samo ;)
  Sega sakam da si dobijam uste edna zenska ,pa da si ja guskam i nea...eeeee.....togas moeto semejstvo ke bide kompletno za guskanje.
  Inace imame i edno zaednicko guskanje sto go vikame FAMILLY HUG! :lol:
   
  На FotoLina3 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.988
  сакам сакам сакамммммм кога ќе ме прифатат мене будалите тогаш гњавам се живо околу мене.....ама има моменти кога не сум расположена и несакам гушкање............и некако повеќе сакам да ме гушкаат отколку јас да ги гушкам хахахаххахаха.....ако бирам меѓу бакнеж и прегратка сакам ПРЕГРАТКА и тоа силна и топла и убава и од....... :mrgreen: ама немааааааааааа :?
   
 11. Marley

  Marley Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.093
  Допаѓања:
  1.128
  Пол:
  Машки
  [​IMG]
  eve ena i za Hipica...:D
  do sega imam... po dve...
   
  На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
 12. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  671
  Ova ne e fer MARLY nie ostanatite se osecame kako forumdzii od vtor red...
  Samo neki dobija guskanje ,a treba site !!!!!!!!!! :D
   
 13. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  јас не се жалам :lol: :lol: :lol:
   
 14. Marley

  Marley Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.093
  Допаѓања:
  1.128
  Пол:
  Машки
  babyketi...nema red...ushte...i tebe kje te gushgam...
  pokraj dvajca mazi...ich ne e rizichno po zdravje... :D
   
 15. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  671
  E na sopstven rizik......ama aj sega i ne e tolku strasno...edniot ne e doma ,a drugiot e zagledan vo TV-teletabisi susi :lol: :lol:
   
 16. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.186
  Пол:
  Женски
  Sakam da gusnam nekogoooooooo.......;):) guskaaaa.......:)))))
   
 17. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.186
  Пол:
  Женски
 18. Fairybell

  Fairybell Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  389
  Допаѓања:
  37
  I jas sakam guskanjae,a decko mi go iskoristi toa za da me "fati" na toj nacin :lol: i eve uste se guskame veke 9 meseci :) So sestra mi se guskame sekoj den,idam od rabota i pocnuva,duri do stepen na maltretiranje.Se guskame i so drugarkite sekogas,osobeno ako se razdeluvame ili ako se nemame podolgo vreme videno.E pa ve guskam i jas site,taman da se zgreeme na ladnovo vreme :D
   
 19. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  671
  Samo da ne se pretera....ima gripovi...svasta :lol: :lol: :lol:
   
 20. Marley

  Marley Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.093
  Допаѓања:
  1.128
  Пол:
  Машки
  [​IMG]
  ova za Kateto21...
  posle kje pravime...
  matematika...
  vljda nema da se...
  pretera...
   
  На FotoLina3 му/ѝ се допаѓа ова.