1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Гушкање

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Gordana10, 22 јануари 2010.

  1. LittleFairy

    LittleFairy Популарен член

    Се зачлени на:
    30 април 2012
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.935
    Заразена сум со гушкање коа ке ме фатат будалите, кога ке видам некој кој подолго време не сум го видела, едно малецко другарче 5 годишно, абе ѕрцките му ги вадам коа ке го видам буце. Ама друго е кога ке гушнеш некој близок, мајка , татко , се чувстуваш позаштитено , кога си тажен доволна ти е само една искрена прегратка од мајка ти, и се поминува... :D
     
  2. anggell

    anggell Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    4.747
    Допаѓања:
    8.759
    Пол:
    Женски
    Ммммм неможам а да не ги гушкам моите најмили. Што знам таква сум си, на другарките сум и чудна што и покрај мојте 25 години јас често си ги бакнувам и гушкам мојте посебно мамичка и моето сонце дечко ми а како знам да му се умилкувам абе чудо од дете сум :D , ама спрема другарките па не сум таква што знам не дека не ги сакам ама незнам со текот на годините сфатив дека не се воопшто праведни и вистински другарки. Спрема лицемерни луге неможам да покажувам љубов :emo:
     
  3. AnGel.fire

    AnGel.fire Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2011
    Пораки:
    533
    Допаѓања:
    222
    Гушкањето веке почна да ми биде заштитен знак :lol: :rofl:
    Многу сакам да се гушкам и си ги гушкам сите иако за мене има различни прегратки. Едно е со другар, другарка друго е со дечко ми, моите и нјадобрата другарка што ми е како сестра. Како и да е, уживам во гушкањето. :$ :)
     
  4. potterholic

    potterholic Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2012
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    419
    Многу сакам да се гушкам. Кога не сум во добро расположение одам да ја гушнам мајка ми и ќе и се закачам за врат, ќе ја бакнам во образ и ќе ја стиснам и таа "Мани ми се ма" :lol:
     
  5. ilipili

    ilipili Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    1.310
    Допаѓања:
    4.991
    МММММММММ Гушкиииииии :D обожавам гушкање.Да ме гушкат и да гушкам.Често знаеме со дечкото да си речиме ајде да се здропчкаме,уствари да се изгушкаме до бесвест.Многу сакам да се гушкам и ако не го гушнам него,моите дома денот нема да ми е исполнет целосно. Значи ако треба некого да гушкам,јас се пријавувам :D :D
     
  6. PeaceLoveBasketball

    PeaceLoveBasketball Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    589
    Допаѓања:
    1.176
    Многу,многу сакам да гушкам :)
    Би ги гушкала сите,со free hugs ливчиња имаме излезено со другарка на плоштад,се изнагушкавме непознати :lol: :inlove:
     
    На machhe му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Maroon5

    Maroon5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 август 2012
    Пораки:
    1.068
    Допаѓања:
    936
    Повеке сакам да се гушкам, еееееееептен ама :D , досега на сите што сум ги гушнала ми кажале дека позитивна енергија многу ширам хахахахха 8) 8)
     
  8. kosmodiks

    kosmodiks Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2012
    Пораки:
    375
    Допаѓања:
    251
    Пол:
    Женски
    Леле обожавамм :inlove: И ептен ми е убаво кога сум во прегратките на некој што ми значи, што го сакам и кога знам дека е искрена таа прегратка..
    Ммм, убавини. Леле па сеа ми фалии :(
     
  9. Skromna

    Skromna Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2012
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    118
    . :$ .....многу,многу сакам гушкање...и да ме гушкаат и да гушкам.... :$
    ... :* ..секоја прилика посебно со мои мили секој момент си го користиме да си дадеме мало внимание и нежност....... :*
    .. :clap: ..уффффффф колку ми значи една прегратка....милина,нежност,сигурност,дека има некој кој е тука за тебе и во лошо и во добро....со колегите исто на раб,ако си напрајме услуга едни на други или си се изненадиме со кафенце,сокче одма се наградуваме меќу себе...така се чуствувам пријатно и мило,значи тие луѓе ме сакаат и почитуваат..... :clap:
     
  10. owl-ribbon

    owl-ribbon Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2012
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    678
    Обожавам да се гушкаам , особено со брат ми и дечко ми.Се осеќам заштитено :)
     
  11. Ella.313

    Ella.313 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2012
    Пораки:
    337
    Допаѓања:
    149
    Пол:
    Женски
    Најубавото чувство-кога љубовта ќе те гушне..чувствуваш заштита,мир,спокој.Би можела да се гушкам 5 дена без престан,тоа ми е слаба точка :D
     
    На Gordana10 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Jule.Sk

    Jule.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    736
    Пол:
    Женски
    Ма ја коа ке почнам да гушкам нема крај почнувам од најстари па се до најмлади :D
    ми нема раме за ова :rofl: иначе многу сакам гушкања а прилично не се одалечувам многу при гушкање ама сепак зависи со кој/а се гушкам :D
     
  13. Aschenputtel

    Aschenputtel Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2012
    Пораки:
    1.146
    Допаѓања:
    7.730
    Многу, многу сакам гушкање. И кога гушкам и кога ме гушкаат. Убаво е чувството.
     
  14. Miss.Baller

    Miss.Baller Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 септември 2012
    Пораки:
    141
    Допаѓања:
    56
    big hugger, обожавам да гушнам некој што навистина ми значи :D
     
  15. SweetChild

    SweetChild Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2012
    Пораки:
    1.597
    Допаѓања:
    2.987
    Пол:
    Женски
    И јас обожавам гушкањеееееееееееее :inlove:
    Ви праќам на сите по една гушка :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:
     
  16. Angel.girl

    Angel.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2011
    Пораки:
    669
    Допаѓања:
    667
    Сакам многу сакам гушкање. И да гушкам и да ме гушкаат. Некогаш само една прегратка може многу да значи, да те расположе, да те натера да се чувствуваш убаво. Ве гушкам сите :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:
     
  17. krEM4Eto

    krEM4Eto Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    4.274
    Пол:
    Женски
    Јаоооооооооо денешното гушкање со една другаркаа многуу ми значешее и многу ми недостигашее *_* и обожаваам гушкањее посебно со НЕГО.. :wasntme: :hug: :hug: и :* до сите вас..
     
  18. Inna5

    Inna5 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 април 2012
    Пораки:
    698
    Допаѓања:
    625
    Во училиште по цели денови се гушкам со некој,нема врска дали е машко или женско.
    Многу сакам гушкање и супер ми е кога се гушкам со некој,исполнета сум и јас и тој со кој се гушкам :))))))
     
  19. blaa

    blaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2011
    Пораки:
    410
    Допаѓања:
    378
    Е јас не сум гушкач. Ич ама ич не сакам гушкање.
    Добро, да е со некоја причина ајде, ама за безвеза некој да ти се обеси за врат, па шознам. :|
    Не сум таков тип, шо покажува „нежности“. :rofl:
    Лигушлаци. :puke:
     
  20. cveke123

    cveke123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    352
    Допаѓања:
    633
    Убава, убава тема(= Гушкање, многу сакам ако ми е пријатно, а не да неможам да дишам.
    Да си уживам и да сум среќна во тој момент, гушкање да биде на некој начин традиција, по некој успех или добивка...