Гушкање

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Gordana10, 22 јануари 2010.

 1. Augustina

  Augustina Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  34
  I love hugs:)))
  Guskanjeto e nacin na iskazuvanje toplina, milost, ljubov sprema nekogo..
  Jas sakam da gi guskam site vazni luge vo mojot zivot..mama, tato, ceca, baba, dedo, bratucedite, prijatelite.....i se razbira deckoto:))))
   
 2. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.836
  Пол:
  Женски
  Еве гушкање за сите па да си легнам оти ужасно ми се спие
   

  Прикачени фајлови:

  • heartguy.gif
   heartguy.gif
   Големина на фајлот:
   1,3 KB
   Прегледи:
   124
 3. malecka.16

  malecka.16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2010
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  21
  mmm... obozavam guskanjee! :) Togas se cuvstvuvam nekako ispolneto... ii nikogas nema da ja zaboravam prekratkaza na Nova godina vo 00:00 so sakatniot... najubava i najtopla prekratka... :)
   
 4. Marley

  Marley Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.087
  Допаѓања:
  1.119
  Пол:
  Машки
  zbor si e zbor..nesto kao chasna rech...
  pregolema cena za ona shto go nema....
  na site shto deneska im vetiv...
  mamenje nema...

  [​IMG]
   
  На FotoLina3 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Fairybell

  Fairybell Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  389
  Допаѓања:
  31
  Од гушкање може да се фати само љубов,а таа е опасно заразна,ама слатко заразна ;) Затоа гушкајте се и сакајте се:*
   
 6. kristin4e

  kristin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  116
  Темава сега за првпат ја прочитав и ептен се разнежнив...Срцево ми се исполни со топлина и милина...Ве гусками сите силно-најсилно и многууууууу ве сакам... :D :D :D
   
 7. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.177
  Пол:
  Женски
  И јас еве ве гускам сите,најсилно на свет....
   
 8. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.836
  Пол:
  Женски
  Само што помислив дека го заборавивте гушкањето...и оп еве ја Gordana10 :)
  И јас ве гушкам,пак и пак :lol:
   
 9. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.785
  Море ве гушкам и јас сите. и снешкото замислен во дворот си го гушкам :lol: :lol:
   
 10. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.828
  Пол:
  Женски
 11. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.828
  Пол:
  Женски
  abe sto me potsetivte? :) leleeeeeeeeee kolku sakam sega da go izguskam deckotoooooooo :( :D a ke treba sama da si legnam :( aj ke odam da ja guskam sestra mi :lol: i onaka luta mi e nesto :)
   
 12. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.979
  еве едно убаво сликовито пораче и прегратка до сите вас :D
   

  Прикачени фајлови:

  • 67501[2].jpg
   67501[2].jpg
   Големина на фајлот:
   24,9 KB
   Прегледи:
   127
 13. Marley

  Marley Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.087
  Допаѓања:
  1.119
  Пол:
  Машки
  [​IMG]
  Go-Girl&2 posta...
  tuka & Mi lici na...
   
 14. tate

  tate Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2010
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  4
  gushkanjeto kako izraz na emocii od sekakov vid , doaga odvnatre.............i toa .......ako dojde............a da se primenuva!!!!!!!....................e toa e sosema neprirodno t.e. veshtachki.
   
 15. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  555
  Пол:
  Женски
  mnogu sakam da se guskam,obozavam da se guskam,deckomi go utepuvam od guskanje ama ne se luti :D koga ke me gusne se custvuvam sakano i zastiteno.nema nisto poubavo od guskanje :D
   
 16. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.531
  Допаѓања:
  4.039
  Пол:
  Женски
  многу сакам да гушкам и да ме гушкаат поготово дечко ми ко маче сум само да се мазам :lol:
   
 17. Marley

  Marley Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.087
  Допаѓања:
  1.119
  Пол:
  Машки
  ...ima vistina...se slagam... :up:
   
 18. Marley

  Marley Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.087
  Допаѓања:
  1.119
  Пол:
  Машки
  za DJ Kate... 8)...
  [​IMG]
   
 19. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.836
  Пол:
  Женски
  Фала,фала еве не е веќе тивко :up:
  А инаку треба ние да си спроведеме една кампања за гушкањето,да ги научиме тие што заборавија дека е тоа прекрасно чувство!
   
 20. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.177
  Пол:
  Женски
  Море со е народ,отворив тема за гушкање и опаааа...наша е Европааа :lol: многу,мноооогу коментари на тема гушкање,драго ми е!
   
  На FotoLina3 му/ѝ се допаѓа ова.