Гушкање

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Gordana10, 22 јануари 2010.

 1. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  5.412
  Допаѓања:
  71.044
  Пол:
  Женски
  Огромна прегратка до тебе :*
   
 2. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.882
  Допаѓања:
  3.919
  Пол:
  Женски
  :hug: :hug: гушки мила :*
   
 3. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.296
  Пол:
  Женски
  Сакам да се гушкам и многу ми е убаво кога се гушкам со дечко ми.
   
 4. Schmetterling

  Schmetterling Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  14
  не да сакам туку ОБОЖАВАМ да се гушкам поготово со дечко ми :inlove:
   
 5. strangewoman

  strangewoman Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  693
  Допаѓања:
  240
  Гушкааааааааааааааааањеееееееееееееееее :lol: ммммм многу сакам :inlove: Мислам дека нема некој што несака искрена и топла прегратка :)
   
 6. Echo

  Echo Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2010
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  98
  Обожавам да се гушкам, родена маза сум. Сакам да се гушкам со сите луѓе кои ми се драги, а многу сакам кога ќе ме гушне дечко ми, зашто ја сум мало, а он е огромен и мислам дека 2 пати може да ги заврти рацете околу мене. :rofl:
  Обожавам кога ќе ме гушне "посесивно", кога ќе се изгубам во него, а сепак е многу нежен... :inlove:
   
 7. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.912
  Багуфчее :hug: :hug:
  Многу сакам да се гушкам , ме исполнува тоа :)
   
 8. anickata

  anickata Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  72
  znaci nema poubavo custvo od toa da te gushne silno sakanata licnost... i ne samo on, opshto gushkanjeto smiruva(barem na mene taka deluva) :D kolku i da sum luta, voznemirena, decko mi koa ke me gushne... prosto se topam i zanoravam na se vo momentot :$
   
 9. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.785
  ^ (се извинувам за оф-топик)
  Друг пат не мора целиот пост да го пишуваш во боја ;)

  И еве како за темава, ја гушкам сега Гоуууууу :hug: :hug: :hug: :hug:
   
 10. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.508
  Допаѓања:
  27.229
  Пол:
  Женски
  Многу сакам да се гушкам. А посебно кога дечко ми ќе ми рече сакаш ли да те гушнам, да ти покажам колку те сакам. И ме стегне така силно, што морам да му речам стој. Потоа вели ајде сега ти мене покажи ми. А јас неможам убаво ни да го опфатам, а не пак да го стегнам. И ми вели, ете гледаш дека јас повеќе те сакам :D .
  Инаку во средно паметам колку ли само се гушкавме со школските. Секојдневно мечтаам по тој период. Еве едно големо :hug: за сите нив. И за вас феминки едно големо :hug:
   
 11. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.731
  Допаѓања:
  5.146
  И јас многу сакам да се гушкам. Мислам дека тоа е најдобар начин за искажување емоции. Некогаш дури и мачката ја гушкам :lol:
   
 12. girl23

  girl23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  30
  Не да ми се гушка сега во моментов,....ми доага мониторот да си го гушнам :worried: .Значето ми е препрепрејако, гушкањето не е само обично гушкање за мене, овде има емоциии, контакт, постои силно гушкање, мазење, онака кежуал гуш гуш...ама мене сите типови на гушкање ми одговараат и заклучок...Гушкалака сум ти била :$ :D
   
  На FotoLina3 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. sunshine93

  sunshine93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2010
  Пораки:
  170
  Допаѓања:
  37
  Гушка :) . Изразување блискост, милина, топлина, утеха, среќа. Се крие нешто во неа, нешто што на сите добро ни паѓа па секогаш сакаме уште една :)
   
 14. anickata

  anickata Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  72
  Многу сакам да гушкам и да ме гушкаат :lol: еве моментално сакам да ме гушне дечко ми :(
   
 15. rainlover

  rainlover Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  969
  Допаѓања:
  623
  Сакам гушкање... а најмногу ме радува прегратката од син ми, кој од скоро почна кога ќе му речам "гуши мама" да ме стегне цврсто за рачињата, ееееее тогаш се топам :D
   
 16. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  437
  многу сакам да гушкам силно цврсто
  ајде телетабиси време е за гушкањеее :D :D :* :hug: :hug:
   
 17. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.216
  Сакам да гушкам! Сакам и да ме гушкаат, но сепак многу ми е уаво кога гушкам некој што ми значи. Дечко ми го гушкам на секои 2 минути кога сме заедно :) Друга личност што многу сакам дфа ја гушкам и се чувствувам посебно кога го глушкам, тоа е еден мој брачед! Многу ми е далеку и кога ќе го видам стоиме гушнати подолго време :) Иво тој еден месец што ќе сме заедно се гушкаме цело време, ќе се скараме, ќе си се гушниме и ќе си речиме Извини. Едвај чекам да ми дојде да си го изнагушкам силно силно...!
   
 18. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  96
  Сакам да гушкам и да ме гушкаат!Кога некогаш имам потреба од гушкање си ја гушкам перницата најсилно што можам :) :hug:
   
 19. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.785
  Сакам да си ја гушкам мојата мила мала (братучетка) која вели дека ние две не сме братучеди, туку сестри кои живеат во различни куќи.
  Сестриче мое :hug: :hug: :hug:
   
 20. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  437
  уууфф како ми треба сега една партија гушкање од моите најблиски мммм :hug: :hug: :hug: