1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Гушкање

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Gordana10, 22 јануари 2010.

  1. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.328
    Допаѓања:
    5.841
    Обожавам да гушкам,особено некој што не сум го видела од поодамна не го пуштам 10/15 минути.Сакам секогаш некој да си гушкам и во среќни и во тажни моменти :)
     
  2. Ferhunde-L

    Ferhunde-L Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2010
    Пораки:
    163
    Допаѓања:
    14
    Со дечкоми обожаваме да се гушкаме. Можиме цела ден да си се гушкаме.Го сакам премногу :inlove:
     
  3. HoneyBun

    HoneyBun Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    503
    Допаѓања:
    973
    Пол:
    Женски
    Ммм обожавам гушкање :) сега добро би ми дојдела една силна прегратка од него.Но го нема :(
     
  4. aNy-to

    aNy-to Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2010
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    394
    Мнооооогу сакам гушкање,ах колку би сакала сега да сум во неговата прегратка и да ме гушне силнооо....
     
  5. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Јас обожавам да се гушкам. Со било кој. Мајка ми, татко ми, другарки, другари... едноставно сечија прегратка може да ме смири, расположи, но сепак оние прегратки при разделба ме растажуваат, па во такви ситуации не го пуштам тој што ме гушка да си оди :lol:. Инаку најмногу сакам да се гушкам со еден посебен другар, ми има некако посебна прегратка. Дека е висок можам срцето да му го чујам, па тоа ме смирува, романтична ми е некако прегратката, се топам во неговата прегратка. :D
     
  6. Iki.Olsen

    Iki.Olsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2010
    Пораки:
    434
    Допаѓања:
    115
    Колку сакам сеа да биде овде да си го гушнам и бакнам и да му кажам колку го сакам.
    Обожавам да гушкам..
    За сите девојки, топли пријателски гушки
     
  7. fairytale

    fairytale Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    24
    Гушкањето е една од моите слаби точки. Можам да речам дека една од најважните работи ми е гушкањето. :)
     
  8. broken099

    broken099 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2010
    Пораки:
    566
    Допаѓања:
    434
    кога сум тажна единствено што може да ме смири е прегратка .. многу ми значи искрена прегратка, многууу ..
    еве на сите кои им треба прегратка денес .. :hug: :hug: :hug: :)

    и многу ми е убав стихот : није време за питање ко је погрешио, само један загрљај све би то решио ... ;(
     
  9. thatsmysecret

    thatsmysecret Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2010
    Пораки:
    452
    Допаѓања:
    215
     
  10. Decibel

    Decibel Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 мај 2010
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    62
    Пол:
    Машки
    ај се гушкаме
     
  11. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    ја гушкам Хипи најсилно :hug: :hug: :hug:
    ете така да си знае :!:
     
    На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
  12. bitniko

    bitniko Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    2
    ууууууфффффф

    нешто што најповеќе сакам да го правам, едно од најпрекрасните чуства што можиш да го почуствуваш, понекогаш дури и морници ми поминуваат по телото :$ се случува и срцето да и го осеќам ммммммм тогаш баш се осеќам нај нај :inlove:
     
  13. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.087
    Пол:
    Женски
    Поголемо гушкало од мене нема да најдете ! :inlove: И самата се нервирам заради тоа ..дечко ми би го гушкала силно и долго воздух да не остане во него .Пијавица ,напаст ...какo сијамски близнаци :tmi:
     
  14. Ema.Sk

    Ema.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2009
    Пораки:
    1.311
    Допаѓања:
    4.758
    Обожавам да гушкам некого :$
    Така се чувствувам безбедно од непознати причини :)
     
  15. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    Многу се гушкаме со дечкото, така и кога си зборуваме на мобилен си велиме сакам да те гушнам срценце.
     
  16. gami

    gami Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    628
    Допаѓања:
    126
    обожавам гушкање, постојано се гушкаме со дечко ми и тоа така силно сакам :D :D :D нон стоп му велам кога се гушкаме ајде да се склопиме ко слагалче :D :D :D
     
  17. Simonna7

    Simonna7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    128
    Прегратката дури помила ми е од бакнежот. Јас нон стоп си барам прегратки. Кога дечко ми ме бакнува и бакнува, му велам: Гушни мееееее! Си го научив така и сега не си се одделуваме. И не само со него. Кога ми е тешко, не сакам зборови за утеха. Сакам молк и прегратка, било од мајка ми или некоја другарка.
     
    На Marence.D му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Zlatusko

    Zlatusko Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2010
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    739
    Гушкањееееее аааа :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: обожавам. Невидено гушкало сум. Ко ќе седам со дечкото редовно му се пикам во него и се склупчувам цела. Ко некое мало детенце сум. А ко ќе спиеме заедно на смени се гушкаме, и обожавам на сред ноќ онака малце ќе се подразбудиме ќе ме :* и ме стисни силно силно најсилно и пак ќе си се наместиме гушнати некако и си продолжуваме да си спиеме. :)
     
  19. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.545
    Допаѓања:
    6.311
    Јас баш поишее сакам гушкање од бакнувањее. Прекрасно е чувството, така топло и познато. Баш сакам да можам некој сега да гушнам, силно најсилно, и имам одредена личност на памет.. Не сум којзнае колкава гушкаџика :rofl: ама на моменти ме фаќаат кризи некој да го гушкам и гушкам и да не го пуштам, и мајка ми секој ден ја гњавам, ја гушкам само, ја полудев :D Ама сега, ми фали некој.. Да можам да бидам до него, блиску во негова прегратка. Зборовите ќе бидат излишни.. Аах, романтики. .
     
  20. red

    red Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2010
    Пораки:
    480
    Допаѓања:
    130
    Пол:
    Женски
    Јас не се гушкам мн. оти во глобала сум крут тип на чоек, ама не одбивам кога некој сака да ме гушни . . . сепак има нешто човечно во мене :D :D