Гушкање

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Gordana10, 22 јануари 2010.

 1. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  2.932
  Допаѓања:
  3.526
  Обожавам да гушкам,особено некој што не сум го видела од поодамна не го пуштам 10/15 минути.Сакам секогаш некој да си гушкам и во среќни и во тажни моменти :)
   
 2. Ferhunde-L

  Ferhunde-L Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2010
  Пораки:
  163
  Допаѓања:
  14
  Со дечкоми обожаваме да се гушкаме. Можиме цела ден да си се гушкаме.Го сакам премногу :inlove:
   
 3. HoneyBun

  HoneyBun Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  503
  Допаѓања:
  969
  Пол:
  Женски
  Ммм обожавам гушкање :) сега добро би ми дојдела една силна прегратка од него.Но го нема :(
   
 4. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  388
  Мнооооогу сакам гушкање,ах колку би сакала сега да сум во неговата прегратка и да ме гушне силнооо....
   
 5. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.899
  Јас обожавам да се гушкам. Со било кој. Мајка ми, татко ми, другарки, другари... едноставно сечија прегратка може да ме смири, расположи, но сепак оние прегратки при разделба ме растажуваат, па во такви ситуации не го пуштам тој што ме гушка да си оди :lol:. Инаку најмногу сакам да се гушкам со еден посебен другар, ми има некако посебна прегратка. Дека е висок можам срцето да му го чујам, па тоа ме смирува, романтична ми е некако прегратката, се топам во неговата прегратка. :D
   
 6. Iki.Olsen

  Iki.Olsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  114
  Колку сакам сеа да биде овде да си го гушнам и бакнам и да му кажам колку го сакам.
  Обожавам да гушкам..
  За сите девојки, топли пријателски гушки
   
 7. fairytale

  fairytale Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  24
  Гушкањето е една од моите слаби точки. Можам да речам дека една од најважните работи ми е гушкањето. :)
   
 8. broken099

  broken099 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2010
  Пораки:
  566
  Допаѓања:
  434
  кога сум тажна единствено што може да ме смири е прегратка .. многу ми значи искрена прегратка, многууу ..
  еве на сите кои им треба прегратка денес .. :hug: :hug: :hug: :)

  и многу ми е убав стихот : није време за питање ко је погрешио, само један загрљај све би то решио ... ;(
   
 9. thatsmysecret

  thatsmysecret Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2010
  Пораки:
  452
  Допаѓања:
  214
   
 10. Decibel

  Decibel Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 мај 2010
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Машки
  ај се гушкаме
   
 11. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.969
  ја гушкам Хипи најсилно :hug: :hug: :hug:
  ете така да си знае :!:
   
  На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
 12. bitniko

  bitniko Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  2
  ууууууфффффф

  нешто што најповеќе сакам да го правам, едно од најпрекрасните чуства што можиш да го почуствуваш, понекогаш дури и морници ми поминуваат по телото :$ се случува и срцето да и го осеќам ммммммм тогаш баш се осеќам нај нај :inlove:
   
 13. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.713
  Допаѓања:
  5.037
  Пол:
  Женски
  Поголемо гушкало од мене нема да најдете ! :inlove: И самата се нервирам заради тоа ..дечко ми би го гушкала силно и долго воздух да не остане во него .Пијавица ,напаст ...какo сијамски близнаци :tmi:
   
 14. Ema.Sk

  Ema.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  1.091
  Допаѓања:
  1.124
  Обожавам да гушкам некого :$
  Така се чувствувам безбедно од непознати причини :)
   
 15. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.844
  Многу се гушкаме со дечкото, така и кога си зборуваме на мобилен си велиме сакам да те гушнам срценце.
   
 16. gami

  gami Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  122
  обожавам гушкање, постојано се гушкаме со дечко ми и тоа така силно сакам :D :D :D нон стоп му велам кога се гушкаме ајде да се склопиме ко слагалче :D :D :D
   
 17. Simonna7

  Simonna7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  307
  Допаѓања:
  128
  Прегратката дури помила ми е од бакнежот. Јас нон стоп си барам прегратки. Кога дечко ми ме бакнува и бакнува, му велам: Гушни мееееее! Си го научив така и сега не си се одделуваме. И не само со него. Кога ми е тешко, не сакам зборови за утеха. Сакам молк и прегратка, било од мајка ми или некоја другарка.
   
  На Marence.D му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Zlatusko

  Zlatusko Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  725
  Гушкањееееее аааа :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: обожавам. Невидено гушкало сум. Ко ќе седам со дечкото редовно му се пикам во него и се склупчувам цела. Ко некое мало детенце сум. А ко ќе спиеме заедно на смени се гушкаме, и обожавам на сред ноќ онака малце ќе се подразбудиме ќе ме :* и ме стисни силно силно најсилно и пак ќе си се наместиме гушнати некако и си продолжуваме да си спиеме. :)
   
 19. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  2.638
  Допаѓања:
  4.054
  Јас баш поишее сакам гушкање од бакнувањее. Прекрасно е чувството, така топло и познато. Баш сакам да можам некој сега да гушнам, силно најсилно, и имам одредена личност на памет.. Не сум којзнае колкава гушкаџика :rofl: ама на моменти ме фаќаат кризи некој да го гушкам и гушкам и да не го пуштам, и мајка ми секој ден ја гњавам, ја гушкам само, ја полудев :D Ама сега, ми фали некој.. Да можам да бидам до него, блиску во негова прегратка. Зборовите ќе бидат излишни.. Аах, романтики. .
   
 20. red

  red Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2010
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  121
  Пол:
  Женски
  Јас не се гушкам мн. оти во глобала сум крут тип на чоек, ама не одбивам кога некој сака да ме гушни . . . сепак има нешто човечно во мене :D :D