1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Гушкање

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Gordana10, 22 јануари 2010.

  1. NelChe

    NelChe Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2010
    Пораки:
    348
    Допаѓања:
    277
    Многу големо гушкалче сум :D Поготово пред циклус и во текот на циклусот сум како незаштитено маче и само се умилкувам за да ме гушне. Кога си спиеме заедно и со нозе дури го гушкам, нема кај да ми претне :lol: Аааааааааа ми се гушкааааааааа :angel:
     
  2. trendy

    trendy Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2010
    Пораки:
    285
    Допаѓања:
    172
    како луда ги гушкам братучедите па и сестра ми и комшиите(мали) кога ќе гги гушнам не ги пуштам :D
    им велам ајде гуш гуш :D :hug:
     
  3. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.881
    Допаѓања:
    13.410
    Јас пак, би се гушкала, ама зависи кога и со кого. Некогаш многу ме нервира, а некогаш, не би се одделила. :) :hug:

    Братучед ми кога го гушкам, редовно го прашувам, Ме сакаш? Многу ме сакаш? Мене највеќе од сите братучеди ме сакаш? :D
     
  4. Squirrels

    Squirrels Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2010
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    23
    Најмногу од се со сакам е да се гушкам...мајка ми постојано ја трујам,ела да те гуснам,ај гушни ме,а таја пак ич нејчи! Ама се погодуваме некако :)
    А за искажување љубов многу поубав начин ми е гушкањето од бацување. Посебно ако ме стегни силно и ми каже ТЕ САКАМ! Нема посреќен од мене! A кога имам недостаток на љубов си ги молам сите другари другарки братучеди да ме гушка :) :)
    То е јас сум зависник од гушкање!
     
  5. nedzma

    nedzma Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    688
    Допаѓања:
    192
    Пол:
    Женски
    Како маче сум постојано сакам да сум во нечиа прегратка, цело време гушкам некој било дечко ми мајка ми сестра ми другарка ми, сакам да ме гушкаат и да гушкам, така се чувствувам многу пријатно :)
     
  6. chica.bomb

    chica.bomb Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2010
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    37
    Сакам искрена, цврста, ДООООЛГА и топла прегратка. Од било кој, близок или познаник...
    А најинтересно е она, кога девојката се поткрева на прсти за да го гушне или бакне дечкото :)
     
  7. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Интересно е, ама мене некогаш прстите ме доболуваат :D
    Една прегратка може многу да ме смири кога сум нервозна, кога сум разочарана и обожавам кога ќе дојдам дома и го чувствувам парфемот на дечко ми на себе од толку многу гушкање :inlove:
     
  8. Snegulkaa

    Snegulkaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    44
    Мноооогу сакам да се гушкааамм :D Некогаш дури и без потреба, онака кога ке ме прифатат оние "изливи на емоции" хихи :lol: И чудо е колку една прегратка може да ме смири или пак во некои случаи уште повеќе да ме разнежни. :)
     
  9. klaudija90

    klaudija90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    18
    Обожавам да се гушкам, мојата милост и љубов ја исажувам така, гушкам мнооооогу силно и штипкам :D
    И многу често имам потреба од гушкање :) :) :)
     
  10. Karol.Ina

    Karol.Ina Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    263
    Допаѓања:
    73
    Гушкањееееее ! :rofl:
     
  11. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    сакам да се гушкам ама не секогаш, понекогаш само(пред циклус и во тажни моменти
    а кога сум лута или нервозна, подобро нека ми помине нервозата, оти ако некој тогаш ме гушне тешко него, и нема шанси да ме смири напротив :!:
     
  12. Li0ness

    Li0ness Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2010
    Пораки:
    1.057
    Допаѓања:
    1.818
    Гушкањето ми е израз на најголема нежност :inlove: Најмногу ме разнежнува кога ќе ме гушнат децата, а јас ги гушкам по цел ден, по милион пати :inlove: посилно од мене е тоа. На маж ми најмногу му забележувам што не е гушкач, ако си фатам дечко заради тоа ќе биде :D да ме гали и гушка некој.
    Со другарките сакам да се гушнам кога ќе се видам, ама па ако ми е некој непријатен, гушкањето ми е како напад, како недозволена агресија на моја територија :)
     
  13. Alek13

    Alek13 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2011
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    11
    Најубава работа на свет без разлика од кој го добиваш.
    Сега се разбира дека е многу поубаво ако е од некој што си го сакаш али и од некој што не го познаваш суппер е како на улица кога има ФРЕЕ ГУШКАЊЕ
     
  14. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    Сакам гушкање, но не со секој...едноставно понекогаш неприродно и вештачки ми изгледа нечие гушкање...
    А јас со мојов вереник си се гушкаме по 24 саати, зошто и кога спиеме се гушкаме, едноставно се губам во неговата прегратка и просто неписиво е чувството кога силно ќе ме гушне, аххх мислам дека треба да си легнам и да си се бутнам во него да си се гушкаме :inlove:
     
    На Masnickaaa му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Theodora

    Theodora Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    1.505
    Допаѓања:
    5.575
    Со блиските ми е повеќе од потребно,значи со дечко ми и со моите домашни.
    Но,не сум тип на човек кој ќе го видите како се гушка наоколу со луѓе со коишто одвај разменил 5 реченици се‘ на се‘.
    За мене гушкањето е чин на блискост,топлина,припаѓање,доверба и е резервирано за најблиските.За други надвор од овој круг,нема место во мојот гушкачки простор,кој е доволно широк и дизајниран така да ги прими само наведените.Без исклучоци.
     
    На Masnickaaa му/ѝ се допаѓа ова.
  16. i.am.me

    i.am.me Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2010
    Пораки:
    145
    Допаѓања:
    127
    AААА! Прекрасно! Обожавам кога сум во рацете на личност која ми значи па дури и не сакам да ја пуштам... Да можам цела вечност ќе ја поминам гушкајќи се! :lol:
     
  17. lady05

    lady05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2011
    Пораки:
    110
    Допаѓања:
    48
    мммм обожавам гушкање, толку те исполнува кога си во прегратка
     
  18. SoNi55

    SoNi55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2010
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    54
    Пол:
    Женски
    Мноооооооооогу сакам да се гушкам,со секој што ми е мил,ама во последно време малку и подзаборавив да го правам тоа :(
     
  19. Faline

    Faline Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    678
    Допаѓања:
    543
    Најубаво нештоо според мене !!! :hug:
     
  20. Podarok

    Podarok Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    76
    НАЈУБАВОТО нешто особено кога се разбудиме со дечко ми во прегратка... И он ќе ме праша цела ноќ те гушкав со такво убаво фациче... Ааааааааааааааа сонце мое...САКАМ ГУШКАЊЕ со луѓето што ги сакам...