1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Гушкање

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Gordana10, 22 јануари 2010.

  1. didi1982

    didi1982 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    271
    Допаѓања:
    4.115
    Сакам да си го гушнам брат ми, сега одма! ;(
     
  2. Avril.09

    Avril.09 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    737
    Допаѓања:
    892
    Гушкање.. Најмилиот, најбезгрешниот, најубавиот начин за искажување љубов!
    Сите си ги гушкам и ако понекогаш изгледам како манијак, пак ќе си ги гушкам :lol:
     

    Прикачени фајлови:

    • images.jpg
      images.jpg
      Големина на фајлот:
      9,8 KB
      Прегледи:
      200
  3. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Најголемо гушкало. :$
    Мама ја гњавам многу, ми доаѓа да ја згмечам од гушкање од што ми е мила. :D И кога гушкам од мала тапкам по грб - навика. :D
     
  4. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Во моментов многу ми се гушкаа, би го гушнала зајко, што секоја вечер си спие покрај мене, ама не е ист филингот кога те гушка човечко суштество, му го чувствуваш биењето на срцето или од друга страна топлината и преку гушкање можеш да осетиш колку му значиш на тој што те гушка.
    Сакам вака во моментов ништо друго, таков периодов, ова денов де ...
    Сакам искрена и топла насмевка, што ќе ми измами дури солза од среќа, ах душичка јас, многу се разнежнив без причина или можеби со причина, што не ми е позната или сепак ми е ......
    да ме припие во него.. уште да се одлучев кој .......
    [​IMG]
     
  5. Shelea

    Shelea Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    4.244
    Допаѓања:
    43.135
    Охооо, какво гушкало сум!
    Дури и ме зезаат за тоа! А јас знам - гушкањето е единствен начин да му се приближиш на човекот, до неговата душа. Срцебиењето и прегратката - спокојство.
    Дури и медицински е препорачано да се гушкате - барем 4 прегратки дневно!

    Зависник сум од гушкање.
     
  6. afroditaa

    afroditaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2011
    Пораки:
    356
    Допаѓања:
    98
    едно од најубавите нешта,а баш си добивав искрена децка прегратка деновиве и секогаш кога и д аја добијам таа прегратка од ова мило детенце се цувствувам исполенто среќно радосно целосно и скаам уште
     
  7. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Обожавам да се гушкам. Сакам да ги гушкам моите, сакам да ги гушкам блиските пријатели, сакам да гушкам мали деца... едноставно обожавам гушкање. Откако ќе се изнагушкам се чувствувам исполнето, среќно, расположено.
     
  8. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Сакам гушкањеееееее :hug: Маж ми веќе почна да му смета моето гушкање и умилкување во денот најмалку 5 пати :$
    Сакам да ги гушкам мама, тато, брат ми не сакам оти многу силно ме стега кога ме гушка, маженцето, внуците... И ај да не набројувам, сакам да ги гушкам сите блиски роднини, неколкуте другарки.
    Но, најинтересен ми е свекор ми кога ќе не сум дома неколку дена (ако сум замината кај моите на гости) и кога ќе се вратам ме пречекува со гушкање и со жалење како тоа ме нема толку дена, сум му фалела :D .
    А ич не сакам да ме гушне некој што сме само на едно здраво (ама се случувале такви испади).
     
  9. sangvik

    sangvik Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2011
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    2
    Јас сакам да се зачленам во онаа организацијата што е „Гратис гушкање“ - „ Free hugs“. Па така кога има акција да се гушкам со сите што сакаат да се гушкаат :) :rofl: и стварно луѓево све некако ладни станале - дивјаци :worried:
     
  10. Nika666

    Nika666 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    321
    Допаѓања:
    217
    Леле обожавам да гушкам некоја... Сите од фамилија кога и да ги видам мора да ги изнагушкам :lol:
    И фри хагс кога има секогаш си идам си ги гушкам луѓето, и во Будимпешта абе си се изнагушкав хахаха :wasntme:
    Најубаво ми е секогаш другарка ми кога ќе си ја видам после некое време па кога ќе ме гушне онака убаво силно, исто и братучед ми....
    А иначе како типкава на сликата ми се секогаш рацете, незнам зошто (Lux ти ја украдов сликата извини :$ ) :?:
    [​IMG]

    Ајде сега следниот викенд ќе биде гушкање :inlove:
     
  11. Zlatusko

    Zlatusko Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2010
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    739
    :inlove:
     

    Прикачени фајлови:

  12. The.Crab

    The.Crab Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2011
    Пораки:
    629
    Допаѓања:
    370
    Пол:
    Женски
    Обожавам да ги гушкам личностите што најискрено ги сакам, почитувам и кои ги чувствувам најблиски. :l:
     
  13. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Наајмногу сакам дечко ми да го гушкам.Т.е само и него сакам. :) :inlove:
     
  14. IndieGirl

    IndieGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    707
    обожавам гушкање, поубаво ми е кога некој ќе ме гушне одколку кога ќе ме баци некој :)
    По топли и мили ми се некако штознам... :)
     
  15. Night.Wish

    Night.Wish Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    33
    Гушкањее! :inlove: :D Се чувствувам посреќно, помило коа ке ме гушне некој. :f:
    исто и јас.. многу повеќе сакам коа ке ме гушнат одколку коа ке ме бацат :)
     
  16. wild.child15

    wild.child15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2010
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    13
    ААааааааааа мојата омилена работа! Гушкањеееее :hug: :hug: Силноо,силноо силноо! :hug: :hug: :hug:
     
  17. Astrid

    Astrid Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    23
    Mногу сакам гушкање, и многу ми значи кога некој ќе ме гушне, и тоа во овој момент најмногу ми недостасува.... ;(
     
  18. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Многу ми значи гушкањето. Го сметам како изразување на поддршка, на љубов...
    Многу повеќе сакам гушкање наго бакнување. Прегратката многу повеќе значи во моменти на слабост, немоќ, потреба од докажување на љубов! :)
     
  19. Happygirl13

    Happygirl13 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    131
    Допаѓања:
    60
    Обожавам да се гушкам посебно со најмилите ^^. :hug: :hug: :hug: :hug: ве гушкам ситее силно силноо..!
     
  20. Hova

    Hova Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2010
    Пораки:
    248
    Допаѓања:
    127
    Ох и јас сакам многу да се гушкам, ја гушкам мајка ми, брат ми, моево мило дома, другарка ми, ситее, да ме остават на улица сите со ред ќе ги гушкам...но убедена сум во едно дека нема ништо, ама баш ништо поубаво од една детска искрена прегратка, порано заспивавме со внук ми гушнати... и само го слушав неговото дишење....прекрасно... :hug:
     
    На Gea му/ѝ се допаѓа ова.