1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

ДМБУЦ “Илија Николовски-Луј”

Дискусија во 'Образование' започната од frosi.schuman, 26 август 2013.

 1. frosi.schuman

  frosi.schuman Активен член

  Се зачлени на:
  26 август 2013
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Може да ми ги кажете искуствата и нешто повеке околу ова средно и оделот за балет :inlove:
  Се разбира и што понатаму... :)
   

  Прикачени фајлови:

 2. frosi.schuman

  frosi.schuman Активен член

  Се зачлени на:
  26 август 2013
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
   
 3. Dobie

  Dobie Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2013
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  240
  какво училиште е ова?Кои смерови ги има ако знае некој нека пиши плсссссс :hai: во Скопје е?и каде точно се наоѓа???
   
 4. val2

  val2 Активен член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2013
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  3
  Епа вака ова училиште се наога во Скопје одма до опера и балет јас за средното знам дека имаш инструментален и теоретски смер и на пример во средно не се изучува хемија биологија туку инструмент оркестар (ако си инструментален) или хор (ако теоретски) хармонија итн. А за балетскиот одел не знам многу само има балет и народно играње или нешто така беше во главно ако планирате да се запишете и да се истакнете значи треба многу напорна работа. Иначе јас сум сега 6та година нижо и свирам виолина па ако ви треба некоја информација прашувајте.
  Со среќа на тие што се запишале овде. :D :D ;)
   
  На MDonovich му/ѝ се допаѓа ова.
 5. val2

  val2 Активен член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2013
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  3
  фроси не можеш нешто многу после ова средно сакам да кажам ограничена си можеш само на истиот факултет да се запишеш и мислам толку е но ако ти си навистина влубена во балетот океј запишиси се а погоре напишав неколку информации за средното. Со среќа :D :D ;)
   
 6. BojanaLegija

  BojanaLegija Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2014
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  63
  А какви се критериумите? МОРА да имаш основно балетскко?
   
 7. Matea Ballerina

  Matea Ballerina Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2018
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  508
  Пол:
  Женски
  Се сметаат поените од основно балетско или обичното основно?
   
 8. ХЈ145

  ХЈ145 Активен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2019
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Машки
  Ќе ми објасни некој поддетално за школово. Сакам да се запишам за свирење тапан.
   
 9. pureblueblood

  pureblueblood Активен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2018
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  Mislam deka mora da imas