ДМ маркет

Дискусија во 'Тело' започната од MacaLove, 20 мај 2012.

 1. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.397
  Допаѓања:
  6.327
  Епа еве една тема каде што ќе можеме да ги коментираме производите на ДМ маркетот, од кои сме задоволни, од кои не сме, некои консултации во врска со производите, итн. :)
  Сите критики може тука да ги пишуваме, за да ни биде попрегледно. :)
   
  На Hello123, LittlePinky, Twinkles и 8 други им се допаѓа ова.
 2. CrazyStupidLove

  CrazyStupidLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  894
  Допаѓања:
  583
  Мене ме интересира дали некој користел од производите за лице, поточно дали имаат гел/пена за миење и дневен крем за сува/осетлива кожа?? :?: И колку отприлика се движат цените на истите?
   
  На mila89 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.394
  Пол:
  Женски
  Неколку дена само што го отворија и веќе има навала и голема побарувачка,посебно за балеа производите.
  Искрено пресудно е тоа што се ефтинки ама и квалитетот им е солиден, барем тоа што јас сум го земала до сега сум задоволна.
  Ми се допаѓаат кремите за раце, едната беше 65 денари со поспуст другата 80.
  [​IMG]
  [​IMG]
  И една крема за нозе, пишува дека има светки, јас мислев дека нема врска, ама се излажав, има светки мали дискретни и убаво мириса. Дури ми е криво што е за нозе, убаво би било да беше за тело, сакам на диколте да ја ставам :lol:
  [​IMG]
  И лабелото и спрејот за пазуви не се лоши, но лабелата на нивеа за мене се подобри.
  [​IMG]
   
  На Jowe, easyyyyy и MacaLove им се допаѓа ова.
 4. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.467
  Допаѓања:
  136
  Пол:
  Женски
  Каде се наоѓа дм маркет?
   
 5. Peppermint

  Peppermint Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  863
  Допаѓања:
  13.175
  Пол:
  Женски
  Подолго време ги користам производите на Balea, и задоволна сум од сите што досега ги имам пробано, освен од оние за нега на лице. Имам користено креми и маски, но лицето ми реагираше со црвенило. Па ако имате осетлива кожа, внимавајте.

  Јас планирам утре да одам, па се надевам ќе го најдам серумот за деколте што ми еден од топ производите.

  Би ја препорачала кремава за стапала со shimmer ефект. Јас ја нанесум на цели нозе. Дава убав дискретен сјај, преубаво за лето особено на исончана кожа.

  Edit: Hipster, ако зборуваме за истата крема (оваа на сликата), многу е нежна па зашто да не може да се нанесе малку и на деколте. Јас сум ја ставала на раце.
   

  Прикачени фајлови:

  • index.jpg
   index.jpg
   Големина на фајлот:
   6,6 KB
   Прегледи:
   17.811
  На CrazyStupidLove му/ѝ се допаѓа ова.
 6. ludacaa

  ludacaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2010
  Пораки:
  749
  Допаѓања:
  180
  абе жени дај кажете кај се наоѓа :D
   
 7. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  2.180
  Допаѓања:
  7.585
  Во ГТЦ.
   
  На ludacaa му/ѝ се допаѓа ова.
 8. CrazyStupidLove

  CrazyStupidLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  894
  Допаѓања:
  583
  Има еден во ГТЦ, кај што беше порано KARA :) Одма после Орка мислам дека му доаѓа :?: Јас уште не сум отишла, еднаш видов кога уште редеа внатре, а после тоа не се ни осудив во гужви. Ваљда оваа недела малце ќе се поднамалат :D
   
  На ludacaa му/ѝ се допаѓа ова.
 9. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.917
  Допаѓања:
  671
  а другиот е поранешно Дивино кај Беко!

  иииии третиот ќе биде во Скопје сити мол, новиот трговски што ќе се отвори на есен! ;)

  Инаку оваа четка ја донесоа јас ја потфатив немаше цена затоа и не ја земав ама жива ќе се изедам :@ :@ утре одам да си ја купам ако сеуште ја има.

  [​IMG]
   
  На Trendafilka и ludacaa им се допаѓа ова.
 10. CrystalNoir

  CrystalNoir Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јули 2011
  Пораки:
  389
  Допаѓања:
  92
  Во ДМ бев уште првиот ден кога се отвори па си купив неколку производи на Балеа и Алверде
  Маслото од дива ружа за сува кожа,но може да го употребуваат и тие со нормална,и мојот првичен впечаток од неколку денови користење е дека многу убаво ја измазнува и освежува кожата,а може и да се употребува наместо антирид на површината под очите.
  [​IMG]

  Крем од Балеа за нормална и мешовита кожа со B5,масло од сусам,екстракт од лотос,мојот првичен впечаток за користење од неколку денови е лесен крем веднаш се впива и некако ја прави помазна кожата
  и недава масен сјај на површината од кожата,добар е и како подлога под пудрата.
  [​IMG]

  Тоник Балеа истиот вид како и кремот со Б5 и екстракт од лотос,но тој не ми се допадна затоа што остава некако леплив слој на површината на кожата,а такви тоници не ми се допаѓаат,а добро ги чисти остатоците од шминката по миењето на лицето.
  [​IMG]

  Го купив и кремот Babylove производство на дм ми го имаја препорачано како многу ефикасен против иритација на кожата(можело да се употребува дури и за акни) за него сеуште немам некое посебно мислење го пробав само еднаш,кремот е наменет за бебешка кожа,но можат да го употребуваат и возрасни за некоја иритација,со екстракт од камилица и цинк оксид,без вештачки бои мириси и конзерванси.
  [​IMG]

  Лабелото на Балеа тоа со уреа,прилично добро ,убаво ги мекнее усните и има некој пријатен нежен мирис на ванила
  [​IMG]
   
  На mislilo и interesna им се допаѓа ова.
 11. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.779
  Дома имам широка палета на Балеа производи кои ги користам веќе некое време, ама нема сите да ги набројувам, само ќе речам дека со цена и квалитет се навистина солидни, и вреди да се пробаат.
  Убедливо најоткритие за овие две години ми е нивната колекција створена за женската неуморна борба против целулитот :lol:

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Дупе мазно, ко банана од внатрешна страна де :lol:

  Ја користам приликава да ја поздравам Мисче и секако сите зависници од мирис на ванила, Балеа знаат често да имаат ванилести производи. Навали бејб :rock:
   
  На ViktorijaMari, Miss-Independent и Peppermint им се допаѓа ова.
 12. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.394
  Пол:
  Женски
  Вчера тркнав до Дм за да искористам уште нешто на попуст, и случајно чув една жена како коментира за производите на алверде дека биле на природна база, и биле прекрасни за тие пари, и ми ги испфали она со години ги користела од германија и ги носеле, и ме убеди :D
  Си ја земам пудрава во прав секако и ми требаше многу,
  [​IMG]
  255 денари, јазда мала е 10 грама е, ама стварно и пудра во прав користам само за посебни пригоди, еднаш у 2-3 години купувам, споро се троши.
  За тие пари морав да ја пробам, и одлична е, не згрешив.
  Има некој прекрасен мирис сега и четките ми мирисаат така :)

  И тушот на She, на рака кога го пробавме неможевме да го избришеме а се утепавме од триење.
  брзо се суши и не се вади одма, но со влажна марамица, ми се избриша за брзо време на око кога ставив.
  Многу убаво остава црно и доста е лесно за прецизна права линија.
  [​IMG]
  Одлични се овие алверде вредат за парите, гледам цела колекција има е прилично со пристапни цени.
   
 13. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.011
  Пол:
  Женски
  Скоро година дена користам производи на Балеа од ДМ маркет и сум презадоволна. Гелот за миење лице како со пилинг ми е предобар,млека за тело,балзами за усни совршени.
  Овие производи јас ги користам и ми се незаменливи :)
  [​IMG] [​IMG] [​IMG][​IMG]
   
 14. Cence

  Cence Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2011
  Пораки:
  323
  Допаѓања:
  297

  Мене ме интересира да ми кажеш пофалба и критика за овој производ и колку чини? Во дилема сме со другарка ми за неколку производи, па еве прилика да те прашам за да одлучам :) Ти благодарам 8)
   
 15. EmGreen

  EmGreen Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2011
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  188
  До кога е попустот во ДМ? :wasntme:
   
 16. Cence

  Cence Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2011
  Пораки:
  323
  Допаѓања:
  297
  До вчера бил :(
   
 17. Noemi

  Noemi Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  1.452
  Допаѓања:
  5.922
  Некој праша за производите за лице. Го користам ова млеко веќе пола година, и за отстранување шминка и за чистење на лице наутро и навечер. За сите типови кожа е и е екстра нежно.
  [​IMG]
  Пилингот за лице за нормална и комбинирана кожа исто го користам и ми е супер, со ситни гранули.
  [​IMG]
  Ова млеко за тело незнам веќе и од кога ми е, огромно е и трае! А хидратира феноменално. И мириса на бебенце :lol:
  [​IMG]
  Исто и овој шампон. Јас си сакам шампонот да ми е со лесна формула, Нивеа во последно време ми беше многу тежок и често ми ја мрсеше косата, па се префрлив на овој.
  [​IMG]
   
  На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.779
  Еј искрено не знам кои се цените, одамна ги користам кој да се сеќава :wasntme:, а и у Скопје поим немам како се движат цените конкретно на овие производи, ама не би требало да се претерано скапи. Околу 150 денари, тука некаде. Гелот е поевтин ми се чини.
  Провери си за цените на лице место сепак. Не сакам да те заведам со погрешни информации.

  Задоволна сум од сите, од целата таа колекција. Е сега гелот за туширање е одличен, затоа што автоматски се масираш со тие боцките кога го нанесуваш, и веднаш се чуствува разликата.
  Потоа пилингот е исто одличен, ем мрсничок од маслото нели, ем солта убаво ја масира кожата. Мамето му го расплакав на дупето со масирање :D Само треба да се размучка смесата пред користење, за убаво да се промеша зејтинот со солта.
  Кремата ја користам на крај, шо се вика пред спиење. Само ги мачкам тие делови кои претходно сум ги „уништила“ со масирање. Преубаво мириса и сабајлечки кога се будам, мазна ми е кожата на бутовите и на дупето :lol:

  Жими све, звучи...како да кажам, глупаво?! ама кога облекувам гаќи сабајле и осетам мазноЌа ми доаѓа да си правам мх мх мх мх :D
  Мислам дека вреди за ефектот. А дали се губи целулитот поим немам, ваљда помага. Во секој случај не верувам дека скапите препарати нешто посебно помагаат и се поарни од овие. Ама со Балеа дефинитивно знам дека сум помазна од кога и да е. Сериозно ;)

  Така да критика немам, само пофалба. Ако ги споредам на пример со Гарние, кое сум го пробала, неспоредливо е подобра Балеата.
   
  На tinkerbelll, Cence и WildCherry им се допаѓа ова.
 19. LoOnyD

  LoOnyD Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  390
  Пол:
  Женски
  Искрено ептен му се израдував на ДМ и имa супер стварчици ... :!: си купив крем за виткана коса од Балеа и едвај дочекав да го пробам...вчера го пробав... :drunk: првиtе неколку саати ми беа убави кадриците а и плус многу добро мириса ама затоа до вечерта ми се раздвоија а денеска сум ко буф...ко да немам ништо ставено :doh: ... не ми харесва :P ама ќе морам да видам понатака ...може ајм оуврреактинг! :D :emo:
   
 20. WomanInRed

  WomanInRed Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  1.605
  Допаѓања:
  1.603
  Вчера бев и имаше многу убави производи, парфемите се зачудив по многу ниски цени беа :o
  иначе си купив коректор за 140 денари кој иначе сум го видела и по други продавници за 180 или 200 не сум сигурна. го испробав вчера и ептен беше добар :)