1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

ДМ маркет

Дискусија во 'Тело' започната од MacaLove, 20 мај 2012.

  1. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Епа еве една тема каде што ќе можеме да ги коментираме производите на ДМ маркетот, од кои сме задоволни, од кои не сме, некои консултации во врска со производите, итн. :)
    Сите критики може тука да ги пишуваме, за да ни биде попрегледно. :)
     
    На Hello123, LittlePinky, Twinkles и 8 други им се допаѓа ова.
  2. CrazyStupidLove

    CrazyStupidLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    894
    Допаѓања:
    586
    Мене ме интересира дали некој користел од производите за лице, поточно дали имаат гел/пена за миење и дневен крем за сува/осетлива кожа?? :?: И колку отприлика се движат цените на истите?
     
    На mila89 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Неколку дена само што го отворија и веќе има навала и голема побарувачка,посебно за балеа производите.
    Искрено пресудно е тоа што се ефтинки ама и квалитетот им е солиден, барем тоа што јас сум го земала до сега сум задоволна.
    Ми се допаѓаат кремите за раце, едната беше 65 денари со поспуст другата 80.
    [​IMG]
    [​IMG]
    И една крема за нозе, пишува дека има светки, јас мислев дека нема врска, ама се излажав, има светки мали дискретни и убаво мириса. Дури ми е криво што е за нозе, убаво би било да беше за тело, сакам на диколте да ја ставам :lol:
    [​IMG]
    И лабелото и спрејот за пазуви не се лоши, но лабелата на нивеа за мене се подобри.
    [​IMG]
     
    На Jowe, easyyyyy и MacaLove им се допаѓа ова.
  4. jagotka123

    jagotka123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    1.638
    Допаѓања:
    239
    Пол:
    Женски
    Каде се наоѓа дм маркет?
     
  5. Peppermint

    Peppermint Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    867
    Допаѓања:
    13.216
    Пол:
    Женски
    Подолго време ги користам производите на Balea, и задоволна сум од сите што досега ги имам пробано, освен од оние за нега на лице. Имам користено креми и маски, но лицето ми реагираше со црвенило. Па ако имате осетлива кожа, внимавајте.

    Јас планирам утре да одам, па се надевам ќе го најдам серумот за деколте што ми еден од топ производите.

    Би ја препорачала кремава за стапала со shimmer ефект. Јас ја нанесум на цели нозе. Дава убав дискретен сјај, преубаво за лето особено на исончана кожа.

    Edit: Hipster, ако зборуваме за истата крема (оваа на сликата), многу е нежна па зашто да не може да се нанесе малку и на деколте. Јас сум ја ставала на раце.
     

    Прикачени фајлови:

    • index.jpg
      index.jpg
      Големина на фајлот:
      6,6 KB
      Прегледи:
      17.817
    На CrazyStupidLove му/ѝ се допаѓа ова.
  6. ludacaa

    ludacaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2010
    Пораки:
    749
    Допаѓања:
    180
    абе жени дај кажете кај се наоѓа :D
     
  7. baby-star

    baby-star Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    2.464
    Допаѓања:
    10.831
    Во ГТЦ.
     
    На ludacaa му/ѝ се допаѓа ова.
  8. CrazyStupidLove

    CrazyStupidLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    894
    Допаѓања:
    586
    Има еден во ГТЦ, кај што беше порано KARA :) Одма после Орка мислам дека му доаѓа :?: Јас уште не сум отишла, еднаш видов кога уште редеа внатре, а после тоа не се ни осудив во гужви. Ваљда оваа недела малце ќе се поднамалат :D
     
    На ludacaa му/ѝ се допаѓа ова.
  9. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    а другиот е поранешно Дивино кај Беко!

    иииии третиот ќе биде во Скопје сити мол, новиот трговски што ќе се отвори на есен! ;)

    Инаку оваа четка ја донесоа јас ја потфатив немаше цена затоа и не ја земав ама жива ќе се изедам :@ :@ утре одам да си ја купам ако сеуште ја има.

    [​IMG]
     
    На Trendafilka и ludacaa им се допаѓа ова.
  10. CrystalNoir

    CrystalNoir Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2011
    Пораки:
    389
    Допаѓања:
    92
    Во ДМ бев уште првиот ден кога се отвори па си купив неколку производи на Балеа и Алверде
    Маслото од дива ружа за сува кожа,но може да го употребуваат и тие со нормална,и мојот првичен впечаток од неколку денови користење е дека многу убаво ја измазнува и освежува кожата,а може и да се употребува наместо антирид на површината под очите.
    [​IMG]

    Крем од Балеа за нормална и мешовита кожа со B5,масло од сусам,екстракт од лотос,мојот првичен впечаток за користење од неколку денови е лесен крем веднаш се впива и некако ја прави помазна кожата
    и недава масен сјај на површината од кожата,добар е и како подлога под пудрата.
    [​IMG]

    Тоник Балеа истиот вид како и кремот со Б5 и екстракт од лотос,но тој не ми се допадна затоа што остава некако леплив слој на површината на кожата,а такви тоници не ми се допаѓаат,а добро ги чисти остатоците од шминката по миењето на лицето.
    [​IMG]

    Го купив и кремот Babylove производство на дм ми го имаја препорачано како многу ефикасен против иритација на кожата(можело да се употребува дури и за акни) за него сеуште немам некое посебно мислење го пробав само еднаш,кремот е наменет за бебешка кожа,но можат да го употребуваат и возрасни за некоја иритација,со екстракт од камилица и цинк оксид,без вештачки бои мириси и конзерванси.
    [​IMG]

    Лабелото на Балеа тоа со уреа,прилично добро ,убаво ги мекнее усните и има некој пријатен нежен мирис на ванила
    [​IMG]
     
    На mislilo и interesna им се допаѓа ова.
  11. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Дома имам широка палета на Балеа производи кои ги користам веќе некое време, ама нема сите да ги набројувам, само ќе речам дека со цена и квалитет се навистина солидни, и вреди да се пробаат.
    Убедливо најоткритие за овие две години ми е нивната колекција створена за женската неуморна борба против целулитот :lol:

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    Дупе мазно, ко банана од внатрешна страна де :lol:

    Ја користам приликава да ја поздравам Мисче и секако сите зависници од мирис на ванила, Балеа знаат често да имаат ванилести производи. Навали бејб :rock:
     
    На ViktorijaMari, Miss-Independent и Peppermint им се допаѓа ова.
  12. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Вчера тркнав до Дм за да искористам уште нешто на попуст, и случајно чув една жена како коментира за производите на алверде дека биле на природна база, и биле прекрасни за тие пари, и ми ги испфали она со години ги користела од германија и ги носеле, и ме убеди :D
    Си ја земам пудрава во прав секако и ми требаше многу,
    [​IMG]
    255 денари, јазда мала е 10 грама е, ама стварно и пудра во прав користам само за посебни пригоди, еднаш у 2-3 години купувам, споро се троши.
    За тие пари морав да ја пробам, и одлична е, не згрешив.
    Има некој прекрасен мирис сега и четките ми мирисаат така :)

    И тушот на She, на рака кога го пробавме неможевме да го избришеме а се утепавме од триење.
    брзо се суши и не се вади одма, но со влажна марамица, ми се избриша за брзо време на око кога ставив.
    Многу убаво остава црно и доста е лесно за прецизна права линија.
    [​IMG]
    Одлични се овие алверде вредат за парите, гледам цела колекција има е прилично со пристапни цени.
     
  13. tinkerbelll

    tinkerbelll Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    2.096
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    Скоро година дена користам производи на Балеа од ДМ маркет и сум презадоволна. Гелот за миење лице како со пилинг ми е предобар,млека за тело,балзами за усни совршени.
    Овие производи јас ги користам и ми се незаменливи :)
    [​IMG] [​IMG] [​IMG][​IMG]
     
  14. Cence

    Cence Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2011
    Пораки:
    722
    Допаѓања:
    757
    Пол:
    Женски

    Мене ме интересира да ми кажеш пофалба и критика за овој производ и колку чини? Во дилема сме со другарка ми за неколку производи, па еве прилика да те прашам за да одлучам :) Ти благодарам 8)
     
  15. EmGreen

    EmGreen Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2011
    Пораки:
    337
    Допаѓања:
    189
    До кога е попустот во ДМ? :wasntme:
     
  16. Cence

    Cence Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2011
    Пораки:
    722
    Допаѓања:
    757
    Пол:
    Женски
    До вчера бил :(
     
  17. Noemi

    Noemi Популарен член

    Се зачлени на:
    7 април 2010
    Пораки:
    1.719
    Допаѓања:
    7.085
    Некој праша за производите за лице. Го користам ова млеко веќе пола година, и за отстранување шминка и за чистење на лице наутро и навечер. За сите типови кожа е и е екстра нежно.
    [​IMG]
    Пилингот за лице за нормална и комбинирана кожа исто го користам и ми е супер, со ситни гранули.
    [​IMG]
    Ова млеко за тело незнам веќе и од кога ми е, огромно е и трае! А хидратира феноменално. И мириса на бебенце :lol:
    [​IMG]
    Исто и овој шампон. Јас си сакам шампонот да ми е со лесна формула, Нивеа во последно време ми беше многу тежок и често ми ја мрсеше косата, па се префрлив на овој.
    [​IMG]
     
    На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Еј искрено не знам кои се цените, одамна ги користам кој да се сеќава :wasntme:, а и у Скопје поим немам како се движат цените конкретно на овие производи, ама не би требало да се претерано скапи. Околу 150 денари, тука некаде. Гелот е поевтин ми се чини.
    Провери си за цените на лице место сепак. Не сакам да те заведам со погрешни информации.

    Задоволна сум од сите, од целата таа колекција. Е сега гелот за туширање е одличен, затоа што автоматски се масираш со тие боцките кога го нанесуваш, и веднаш се чуствува разликата.
    Потоа пилингот е исто одличен, ем мрсничок од маслото нели, ем солта убаво ја масира кожата. Мамето му го расплакав на дупето со масирање :D Само треба да се размучка смесата пред користење, за убаво да се промеша зејтинот со солта.
    Кремата ја користам на крај, шо се вика пред спиење. Само ги мачкам тие делови кои претходно сум ги „уништила“ со масирање. Преубаво мириса и сабајлечки кога се будам, мазна ми е кожата на бутовите и на дупето :lol:

    Жими све, звучи...како да кажам, глупаво?! ама кога облекувам гаќи сабајле и осетам мазноЌа ми доаѓа да си правам мх мх мх мх :D
    Мислам дека вреди за ефектот. А дали се губи целулитот поим немам, ваљда помага. Во секој случај не верувам дека скапите препарати нешто посебно помагаат и се поарни од овие. Ама со Балеа дефинитивно знам дека сум помазна од кога и да е. Сериозно ;)

    Така да критика немам, само пофалба. Ако ги споредам на пример со Гарние, кое сум го пробала, неспоредливо е подобра Балеата.
     
    На tinkerbelll, Cence и WildCherry им се допаѓа ова.
  19. LoOnyD

    LoOnyD Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    392
    Пол:
    Женски
    Искрено ептен му се израдував на ДМ и имa супер стварчици ... :!: си купив крем за виткана коса од Балеа и едвај дочекав да го пробам...вчера го пробав... :drunk: првиtе неколку саати ми беа убави кадриците а и плус многу добро мириса ама затоа до вечерта ми се раздвоија а денеска сум ко буф...ко да немам ништо ставено :doh: ... не ми харесва :P ама ќе морам да видам понатака ...може ајм оуврреактинг! :D :emo:
     
  20. WomanInRed

    WomanInRed Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    1.607
    Вчера бев и имаше многу убави производи, парфемите се зачудив по многу ниски цени беа :o
    иначе си купив коректор за 140 денари кој иначе сум го видела и по други продавници за 180 или 200 не сум сигурна. го испробав вчера и ептен беше добар :)