1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

ДМ маркет

Дискусија во 'Тело' започната од MacaLove, 20 мај 2012.

  1. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.913
    Допаѓања:
    32.519
    Пол:
    Женски
  2. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.417
    Пол:
    Женски
    Одам у сауна секој ден после вежбање, така да од таму ми се толку многу отворени и запарени, нема смисла пак да се парам.

    Не би ти шкодело да се испариш, да го намокриш убаво носот и да го залепиш. Ти викам од едно вадење ми излегоа 90 посто. Вториот пат изглегоа помалку, зашто навистина немаше останато многу од првиот пат. Сега ќе ставам третатата за некој ден ќе видам дали ќе ми искочат и тие 4-5 што ми останаа на носот и ќе пишам :)
     
    На Bozica1980 и SummerGirl им се допаѓа ова.
  3. sofija014

    sofija014 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 октомври 2013
    Пораки:
    787
    Допаѓања:
    3.799
    Да не го пробал некој лосионов? Всушност е лосион за под туш, со активен јаглен и кора од кокос, ми фати окце..
    received_10209477284609616.jpeg
     
  4. shz

    shz Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    50.023
    Пол:
    Женски
    Препорачајте ми производи од ДМ за хидратација на лице, за мрсна кожа и кожа склона кон акни.Коишто сте ги користеле и имале доста ефект.
    По можност ако може да постирате со слики. Би ви била многу благодарна. :l:

    Многу сакам да одам на отварањето во Штип, но тогаш баш не можам, па ќе одам нареден ден.
     
    Последна измена: 15 мај 2018
    На maaraa96 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. maaraa96

    maaraa96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2015
    Пораки:
    589
    Допаѓања:
    326
    Пол:
    Женски
    Имам комбинирана кожа но понекогаш и склона кон акни и од нигде никаде знам да се исфрлам на одредени делови од лицето :|(најчесто чело,брада и не многу често некое на образите) е сега што ми помага не знам баш колку е производ од ДМ :lol: Затоа што секогаш целта ми е да избирам природна козметика или евнтуално некој Благодет од природата, често си наоѓам рецепти кои што можам сама да ги направам и одамна сум во мисла дека треба да почнам да ги споделувам овде затоа што премногу имаат помогнато на мене,мои другарки, пријателки на мајка ми:$
    За акни си правам тоник од ЈАБОЛКОВ ОЦЕТ од КОРО(луѓето кои што ги произведуваат ми се семејни пријатели и знам дека не е оцет полн со хемикалии) значи ставам 2-3 лажички јаболков оцет и мешам со 100мл вода го протрсувам убаво и го ставам во шишенце со распрскувач за да можам да си прскам на памукче полесно, претежно ставам кога сум по цели денови дома затоа што оцет како оцет мириса по малку, но и практикувам навечер пред спиење да нанесам за да не ме нервира миризбата. Бев скептик околу ова ама премногу ми помогна, особено во ПМС кога знаат да ми се појават ГРДИ&ОГРОМНИ бубулици ова ми ги суши и чисти за 1-2 дена без никаков проблем. Пробај затоа што јас препорачав на сестра на другарка (во пубертет е и лицето и е баш полно со бубулици) и верувај 85% од лицето по 1 месец користење и е веќе чисто.
    Уште нешто, пробај лицето да го миеш со ладна вода, мене топлата вода дополнително ми ја мрси Т-зоната, но откако свртев на ладна вода немам такви проблеми.
    Се надевам ќе ти помогнам
    Извинете на предолгиот пост :)
     
    На sorbet и shz им се допаѓа ова.
  6. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
    За тие што прашуваа, јас ја пробав на Балеа новата бб крема. Има многу мала покривност, речиси никаква, текстурата е баш како течна крема, врз неа ставив друга бб крема :/ Јас ја земав зашто ми се виде ефтина и реков супер за летово, ама бојата воопшто не ми одговара. Светлата нијанса е потемна од мојот тен, дури и накај жолто малку мава. Сеа се мислам дали да ја подарам или да ја чувам за сунчани денови. :/
     
  7. ванилала

    ванилала Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2015
    Пораки:
    1.651
    Допаѓања:
    5.233
    Пол:
    Женски
    Не знам дали веќе си ја пробала, ама во Дм кај Градски ѕид имаше тестер :) Ја пробав на рака и воошто не покрива, бојата исчезнува скроз кога ќе се размачка. Инаку, убаво мириса и мислам дека би дала добра хидратација.
     
    На Luminary му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.011
    Допаѓања:
    198.824
    Пол:
    Женски
    Имаат нов ББ крем?
    Јас овој го користев
    [​IMG]
    На почетокот ми беше ок, ама после не знам зошто, не ми одговараше баш. Можеби кожата не ми го прифаќаше, цела пожолтував.

    Овој е подобар, барем кај мене се покажа подобар
    [​IMG]

    Ама одамна не сум користела вакви креми, мешам обичен крем за лице со течна пудра, исто како со бб крем да сум се намачкала.
     
    На marchi-cool му/ѝ се допаѓа ова.
  9. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
    @Annath не била бб :tmi: јас на девојката во дм и ја побарав како бб и не сум ни ја забележала
    20180516_160956.jpg
     
  10. Luminary

    Luminary Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 август 2017
    Пораки:
    2.385
    Допаѓања:
    42.613
    Пол:
    Женски
    Благодарам. Не ја пробав ама ме интересираше. Барем малку да покриваше. :)
    @Annath да нова е таа сега, ете со Ванилала пишувавме за тоа. Имам ставено слика на претходната страна. :)
     
    На ванилала му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.011
    Допаѓања:
    198.824
    Пол:
    Женски
    Тониран крем е ова, и Алверде имаше ваков со невен, тој беше арен.
     
    На kravce му/ѝ се допаѓа ова.
  12. wendy2

    wendy2 Популарен член

    Се зачлени на:
    17 август 2012
    Пораки:
    617
    Допаѓања:
    11.224
    [​IMG]
    го има ли некој користено овој лосион за тело од малина и ако може да сподели каков е мирисот на кожа, дали мириса пријатно или добива некој тежок мирис
     
  13. anonymous16

    anonymous16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2013
    Пораки:
    248
    Допаѓања:
    921
    Дами, го има ли некоја од вас користено маслово за тело? Споделете искуства :) 20180515_205643.jpg
     
  14. Luminary

    Luminary Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 август 2017
    Пораки:
    2.385
    Допаѓања:
    42.613
    Пол:
    Женски
    Не ја покажува сликата. За кој лосион се работи? :)
     
  15. anonymous16

    anonymous16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2013
    Пораки:
    248
    Допаѓања:
    921
  16. Primadonna

    Primadonna Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    1.341
    Допаѓања:
    2.163
    Пол:
    Женски
    Screenshot_1.jpg
    Денес бев во ДМ меѓутоа го немаа овој крем,само серумот..Нешто слично од ДМ вакво за матирање?
    Скоро ни го отворија па немам искуство со овие производи
     
  17. maaraa96

    maaraa96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2015
    Пораки:
    589
    Допаѓања:
    326
    Пол:
    Женски
    јас ја имам и кремава и серумот, можам да ти кажам дека многу повеќе ми се допаѓа кремот, малку е поскап... мислам околу 300 денари беше, а ова е 150 :^) но ако можеш да си дозволиш, земи го серумот :)
     
  18. Hellobeautiful

    Hellobeautiful Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    3.291
    Допаѓања:
    20.743
    Пол:
    Женски
    Screenshot_2018-05-31-23-05-15.png
    Ова мора да се проба :inlove:
     
    На shining_star, sofija014 и Mishela им се допаѓа ова.
  19. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.573
    Допаѓања:
    80.649
    Пол:
    Женски
    Што сакаат да кажат со тоа „чиста нијанса на руса или сива боја“?

    Со силвер тонови е или? Ако да, би било супер за мене, косата под влијание на сонцето ми станува портокалова во лето. :^)
     
  20. Hellobeautiful

    Hellobeautiful Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    3.291
    Допаѓања:
    20.743
    Пол:
    Женски
    ^
    Искрено и јас тој дел не го сфатив, ќе се распрашам утре па обавезно ќе пишам тука. :)
     
    На Elence93 и Mishela им се допаѓа ова.