1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

ДМ маркет

Дискусија во 'Тело' започната од MacaLove, 20 мај 2012.

  1. sweet-cherry

    sweet-cherry Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 јануари 2011
    Пораки:
    3.535
    Допаѓања:
    28.742
    Пол:
    Женски
    Ја има некоj користено турбан маскава за на коса?
    [​IMG]
     
  2. Avery

    Avery Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2014
    Пораки:
    2.695
    Допаѓања:
    14.231
    Пол:
    Женски
    Јас, ама барем кај мене немаше никаков ефект. Не дека очекував чуда од едно користење, но барем да добиев малку помека или посјајна коса. За таа цена ќе си купиш регенератор што ќе го користиш повеќе пати или пак 2-3 ампули за коса.
     
    На koritsaki и sweet-cherry им се допаѓа ова.
  3. Miss666

    Miss666 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    1.267
    Допаѓања:
    3.203
    Пол:
    Женски
    Да не го имате забележано sun dance спрејчето за самопотемнување во некој дм низ Скопје?
     
  4. cavalli

    cavalli Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2016
    Пораки:
    653
    Допаѓања:
    1.610
    Пол:
    Женски
    Провери во ДМ во Capitol и Vero Jumbo.
     
    На Miss666 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. maaraa96

    maaraa96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2015
    Пораки:
    586
    Допаѓања:
    325
    Пол:
    Женски
    Преееемногу сум изреволтирана од една вработена во Дм во сити мол, жена во години сигурно над 45, крупна со темна коса ја носи врзана и не многу висока, не знам колку е коректно што опишав која е, но со оглед на тоа што не и е прв пат ваквото однесување стварно мислам дека треба да внимаваат каков тип на луѓе вработуваат. Гледав нешто кај производите за коса и на едно шишенце капачето му беше ставено но не и притиснато и сакајќи да го земам ми се лизга и паѓа надоле и патем бутка и лак за коса, дотичната редеше роба и ме погледнува и се обраќа со натедниве зборови 'Ај ма припази ја редам тука вие кога не пазите' а јас веќе се наведнав да ги кренам двете работи што ми паднаа, кревам глава ја погледнувам а таа продолжува да го повторува истото, повеќе ме изреволтира што не и е прв пат и не можев да преќутам и велам Госпоѓо капачето не беше прицврстено до производот не сум јас виновна и ме погледна и вели 'Да бе еве сами летаат' е тука ми пукна филм и одам до истиот производ и се погоди и тој така да е отворен и покажувам и без збор си влезе во магацин.
    Пред 2 недели истата на каса не сакаше да ми каже цена на производ на кој што не беше напишана цена, пред неколку месеци имав бааги работи пазарено, конкретно од Алверде ми искоментира у стил Ај што се глупираш земи саглам а не ова глупостиве на тоа јас одговорив Тоа ми одговара и преврте очи исто така летот барав фарба во розева боја и не сакаше да ми донесе од магацин со одговор Нема таква, а буквално 1мин после неа девојче ми донесе. Знам и разбирам се дека им е преку глава од разни луѓе и едвај чекаат да си одат дома ама заради вакви поединци сигурна сум дека губат муштерии, а и сигурно нема сите да бидат љубезни како мене, можеше и полошо да помине. Ако не и се работи со луѓе или не е задоволна со работното место па се истура на секого нека си бара друга работа затоа што има многу жени(луѓе) што седат дома и бараат работа но неуспешно за жал.
    Извинете за долгиот пост, но навистина сум изреволтирана
     
    На coolgirl123, elvittta, BlondeAngel и 15 други им се допаѓа ова.
  6. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    Некој убав пилинг за тело од Дм?
     
    На Kjara15 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. LollySky

    LollySky Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2016
    Пораки:
    2.941
    Допаѓања:
    14.002
    Пол:
    Женски
    Требало да и го прочиташ името, имаат беџови, и пиши им на Facebook, нека ја постројат малку.
     
    На NarCis@, Bitter-Sweet, Elen4e_sonce и 2 други им се допаѓа ова.
  8. maaraa96

    maaraa96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2015
    Пораки:
    586
    Допаѓања:
    325
    Пол:
    Женски
    Не носеше ниту беџ ниту онаква маичка, кошулка како што носат останатите вработени
     
    На LollySky и Animali им се допаѓа ова.
  9. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.880
    Допаѓања:
    14.234
    Пол:
    Женски
    пиши им на страницата на фејсбук. Таму па многу се жалат од одредени вработени.
     
    На maaraa96 и Animali им се допаѓа ова.
  10. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.821
    Допаѓања:
    102.690
    Пол:
    Женски

    Обавезно да им пишеш :hug: , можеби е доволно да ја опишеш и во кое ДМ си ја видела. Навистина не е фер за тие што бараат работа , а други (можеби и со врски) им ја земаат , а однесувањето никакво :@
     
    На Lanadelreyyyyyyy, Luminary, Bitter-Sweet и 3 други им се допаѓа ова.
  11. Independiente

    Independiente Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2014
    Пораки:
    787
    Допаѓања:
    1.558
    Пол:
    Женски
    Вака сега..
    Овде ако се пожалиш ништо ама,затоа и те како можеш да промениш нешто ако се пожалиш на вистинското место..
    Што се прави во вакви ситуации:
    1. Го бараш одговорното лице и ја кажуваш ситуацијата.
    2. Ја прашуваш за име доколку нема беџ се јавуваш во дирекција и пријавуваш несоодветно однесување.
    3' им пишуваш на фб.
    Верувај ми немало да помине ситуацијава тек така.. поготово што се ептен троги во однос на работна облека, носење беџ и комуникација со муштерии.
    ова што го читам ми е и те како познато .. има мрднати вработени фрустрациите ги лечат на муштерии.
    Уште првиот пат требало да превземеш чекор.. зошто ти да си одиш дома нервозна и да не ти се влегува во дм?
    За неа има решение, како прво може да ја префрлат на др место али и те како после разговорот со главните нема да и текне повеќевака да се однесува ( ако сака да продолжи да работи секако)
    Али од некаде мора да се почне, се што не чини треба да се пријави, ради Такви тикви цела фирма ќе почне да ја бие лош глас..
    А за алверде посебно не смеела така да каже тоа е дм бренд и плус природна козметика а она во дм плата зема.. срамотилаци..
    Јас би пријавила
     
    На Blue.Sky, tamche995, Coco31 и 9 други им се допаѓа ова.
  12. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    22.955
    Допаѓања:
    198.654
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    Одличен е.
     
    На DenaM, buba4e89, Arja и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. Arja

    Arja Популарен член

    Се зачлени на:
    9 март 2016
    Пораки:
    830
    Допаѓања:
    1.349
    Пол:
    Женски
    Дали некоја од вас има искуство со Aqua roll-on од Balea? Јас го земав пред некој ден, почнав да го користам наутро и навечер но откако ќе го нанесам чувствувам некое пецкање. Истото прекинува по минута две, но ме интересира дали некоја од вас го имала истото искуство и можеби знае зошто е тоа така? Фала ви!
    Capture.JPG
     
    На glittergirl му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Avery

    Avery Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2014
    Пораки:
    2.695
    Допаѓања:
    14.231
    Пол:
    Женски
    Веројатно некоја од состојките не ти одговара... Јас веќе 4-то паковање купив, и никогаш до сега не сум имала било каква негативна реакција...
     
    На Arja му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Blue.Sky

    Blue.Sky Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2013
    Пораки:
    941
    Допаѓања:
    11.403
    Пол:
    Женски
    Во тек сега прават анкети за услугата во ДМ, види побарај на крај има како дел да пишеш што не ти одговара или било каков пробле и да си имала. Еве како опција за анонимно да пројдеш
     
    На koritsaki, Luminary и maaraa96 им се допаѓа ова.
  16. maaraa96

    maaraa96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2015
    Пораки:
    586
    Допаѓања:
    325
    Пол:
    Женски
    Уште сабајле им пишав :lol: фала ти
     
    На koritsaki и Blue.Sky им се допаѓа ова.
  17. KayaLena

    KayaLena Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    124
    Допаѓања:
    727
    Во кој дм го наоѓате? Неколку поминав, вработените прв пат слушаат(facepalm)
     
    На Minci13 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    22.955
    Допаѓања:
    198.654
    Пол:
    Женски
    Во секој го има, последно од Капитол го купив. Освен ако не било limited edition, ама не пишува ништо такво на амбалажата.
     
    На KayaLena му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Independiente

    Independiente Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2014
    Пораки:
    787
    Допаѓања:
    1.558
    Пол:
    Женски
    Ајде вака оди на делот нега на тело (млеката за тело кај штп стојат) таму ќе си најдеш сама не мора да прашуваш. Све и свашта се повампирило не се замараат не дека не знаат.
     
    На KayaLena му/ѝ се допаѓа ова.
  20. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.325
    Допаѓања:
    5.840
    Вчера видов големо пакување во ДМ - Градски ѕид. Во средина што е рафтот, од едната страна се производите за нега на стопала, а од другата се пилинзи, путери и креми.
     
    На koritsaki и KayaLena им се допаѓа ова.