1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

ДМ маркет

Дискусија во 'Тело' започната од MacaLove, 20 мај 2012.

  1. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    199.000
    Пол:
    Женски
    За сите типови кожа е. Ама не ја суши како геловите, затоа ми се допаѓа. Крем е, со ситни зрнца и многу убаво чисти. Веќе долго време го користам, и по составот е ок.
     
    На poppie му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Aschenputtel

    Aschenputtel Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2012
    Пораки:
    1.152
    Допаѓања:
    7.731
    Ја има ли кај нас?
    Во Штип ја нема, претходно ја немам видено, не знам дали воопшто ја имаат донесено овде.
    balea-med-ultra-sensitive-mattierende-24h-pflege.png
     
  3. poppie

    poppie Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    759
    Допаѓања:
    6.496
    Пиши им на дм ќе ти пишат.
     
    На Aschenputtel му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Arja

    Arja Популарен член

    Се зачлени на:
    9 март 2016
    Пораки:
    830
    Допаѓања:
    1.349
    Пол:
    Женски
    @Aschenputtel ако случајно им пишеш и дознаеш било што те молам кажи. И јас сум заинтересирана за купување ако ја има кај нас, патем во Скопје не сум ја приметила досега ама искрено, не сум ни гледала многу во тој предел периодов.
     
  5. Aschenputtel

    Aschenputtel Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2012
    Пораки:
    1.152
    Допаѓања:
    7.731
    Ја нема, одговорија.
    Баш сакав да ја пробам, и обичната ми е добра, ама светнувам после неколку часа.
    Оваа читав дека матира повеќе. Сигурно ќе ја донесат штом ја има, можеби за некое време.
     
    На poppie, Flower27 и Arja им се допаѓа ова.
  6. Arja

    Arja Популарен член

    Се зачлени на:
    9 март 2016
    Пораки:
    830
    Допаѓања:
    1.349
    Пол:
    Женски
    Јас имам комбинирана кон мрсна кожа и оваа крема доста добра ми се покажа. https://www.dm.de/alverde-naturkosm...eme-bio-limette-bio-apfel-p4010355388261.html Светнувам јас секако после неколку часа ама мислам дека тоа е неизбежно. Откако почнав да користам ниацинамид приметувам голема разлика во лачењето на себум ама сепак не е на она нормално ниво.
     
    На Aschenputtel му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Powergirl!

    Powergirl! Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2020
    Пораки:
    193
    Допаѓања:
    56
    Добри се овие?
     

    Прикачени фајлови:

  8. macor24

    macor24 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2017
    Пораки:
    923
    Допаѓања:
    2.400
    Пол:
    Женски
    да ми препорачате млеко за тело на балеа за сува кожа и одприлика цената ако ја знаете барамно немосжм да најдам тука кај што сте ставале слики фала ви
     
  9. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    199.000
    Пол:
    Женски
    Мора ли млеко да биде? Јас имам екстремно сува кожа на телото, особено во зима е изразено, ова млеко за тело ми е убаво
    [​IMG]
    На форумов има и незадоволни, дека не се упивало убаво, ама мене ми е погодено.
    Путерите за тело ми се поубави
    [​IMG]
    Или овој
    [​IMG]

    Не знам кој мирис ми ти се допаѓал повеќе

    А има и на Алверде
    [​IMG]
    И тој е убав, изборот на крај е твој.

    ЕДИТ: Многу се големи сликите морав во спојлер да ги ставам.
     
    На cresa-jagoda, Limpan, Cherry blossom89 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. macor24

    macor24 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2017
    Пораки:
    923
    Допаѓања:
    2.400
    Пол:
    Женски
    не е проблем тоа што е во спојлер а и не е баш морално да биде на балеа може и на слверде но сакав да ги пробам нивната козметикс бидејќи имам сува кожа претерано и сакм да ми биде како свилена и да упива многу претходно користев nivea dry ti very dry skin ама многу ми беше скапо и сега сакав да сменам, ти од овие путерите од кој си највеќе задоволна бидејќи јас имам и суба кожа и зимо и лето
    едит: па мислев повеќе млеко бидејќи претходно други производи сум купувала како млеко и затоа ми текна но најдив две како млеко би те замолила да ми кажеш дали е за сува кожа фала ти однапред
     

    Прикачени фајлови:

  11. wannaBeMomma

    wannaBeMomma Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 декември 2013
    Пораки:
    8.027
    Допаѓања:
    40.193
    Земи на Dove во кам е најевтино. Кожата сјајна, мека и делува позатегнато. Ич не е скапо а предобро. Секогаш се враќам на него
     
    На macor24 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    199.000
    Пол:
    Женски

    Јас сум најзадоволна од путерот од ванила, оти некако количински има доста, а не е скап, и не ти треба голема количина за мачкање, а мирисот е сон. Ама одамна не сум го купила, почесто го купувам лосионот со кокос, додуша сега имам едно од Белина, од Планета Органика, исто со кокос, и од тоа сум задоволна. Само тоа некако е мало, а поскапо.
    Овие од Балеа не ти се лоши, и двете се за сува кожа, може се слични со Нивеа, барем амбалажата ме потсеќа на Нивеа.
    Од Нивеа имам еден лосион за тело, ама за нормална кожа, донесен ми е од Германија, врска нема со она што се продава овде.
    Имаше во КАМ на времето еден многу, ама многу добар лосион за тело особено за сува кожа, кога бев студент го користев, Елдена се викаше, сега не знам дали го има, не сум го побарала.
     
    На macor24 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. macor24

    macor24 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2017
    Пораки:
    923
    Допаѓања:
    2.400
    Пол:
    Женски
    јас до сега не сум го сретнала во кам тој лосион но една крема елкурина де вика е убава за сува кожа но сакам да сменам малку и затоа сакам на балеа да пробам фала ти ќе ги земам и двете па ќе видам кое највеќе ќе ми одговара на кожата

    сакам малку да сменам затоа а ги немам сретнато тиа на дове дали брзо ги купуваат па никогаш немомаж да ги видам иначе фала ти многу
     
    Последна измена од модератор: 25 февруари 2021
    На wannaBeMomma му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Aztec

    Aztec Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 декември 2020
    Пораки:
    528
    Допаѓања:
    739
    [​IMG]
    Редовната цена му е 180-190 ден. Често може да се најде и со намалена цена. Пакувањето е 400 ml. Наменет е за многу сува кожа. Не е масен и брзо се впива. Одличен е. :)
     
  15. macor24

    macor24 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2017
    Пораки:
    923
    Допаѓања:
    2.400
    Пол:
    Женски
    ја имав кремата за раци и не ми помогна можеби на мојта кожа не и одговара сепак фала
     
  16. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.729
    Допаѓања:
    122.075
    Земи го од кам синото млеко за тело (елкурина ли беше ...) околу 100 ден.
    Неутрогена околу 250 на акција да го начекаш ( сестра ми има достасува кожа и и помага)
    Балеа кокос, моментално користам, преубаво ми е :inlove:
     
    На macor24 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. macor24

    macor24 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2017
    Пораки:
    923
    Допаѓања:
    2.400
    Пол:
    Женски
    ја користам кремата на елкурина и сакам да ја сменам а неутрогена не сум ја сретнала до сега затоа сакам да земам нешто на балеа иначе фала
     
  18. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.545
    Допаѓања:
    6.311
    ДМ работи денес? И ако да, до колку?
     
  19. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    199.000
    Пол:
    Женски
    Во сите молови работи до затворање. Веро Центар, Сити Мол, Капитол. Мислам дека и во ГТЦ работи, ама не ме држи за збор, не сум сигурна за таму.
     
    На blueeparadise му/ѝ се допаѓа ова.
  20. nadelinka

    nadelinka Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2012
    Пораки:
    606
    Допаѓања:
    557
    Јас ја препорачувам Неутрогена лосион за тело... Било кој да го земете нема да згрешите - за сува кожа....

    На Балеа го препорачувам овој проивзод - лосион со маслена компонента - https://www.google.com/search?q=Bal...iw=1536&bih=722&dpr=1.25#imgrc=DBxuKIRcE2v0AM
     
    На macor24 му/ѝ се допаѓа ова.