1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

ДМ маркет

Дискусија во 'Тело' започната од MacaLove, 20 мај 2012.

  1. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.658
    Допаѓања:
    121.703
    Mинатата недела купив крема за раце со маслинки,околу 70 ден [​IMG]
    и крема за депилација 105 ден Балеа.
    Гледам ги фалите за лице производите,претпоставувам има и за комбинирана кожа,па планирам цела колекција да си земам :)
     
  2. Mrs.Bass

    Mrs.Bass Популарен член

    Се зачлени на:
    7 април 2012
    Пораки:
    897
    Допаѓања:
    7.317
    со душа го чекав да се отвори ама да бидам искрена се разочарав :^) има производи еден куп, истите (освен од балеа) можеш да ги најдеш и во локалните продавници ама со многу пониски цени.
    пр.прашок за перење ариел во дм беше 405ден а во тинекс истиот го имаш за 370ден и ред други производи со цени до плафон :tmi:

    Исто така многу производи кои ги има во ДМ во Србија овде ги нема...
     
    На kitty.m му/ѝ се допаѓа ова.
  3. flowergarden

    flowergarden Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2011
    Пораки:
    1.276
    Допаѓања:
    417
    Јас разбрав дека постојано ке има акции.. еве вчера ми стигна дома флаер со производи на попуст.
     
  4. Mama25

    Mama25 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    1.440
    Допаѓања:
    10.957
    Пол:
    Женски
    Dali nekoj znae koe dm e po snabdeno vo Gtc ili kaj Beko? Da ne lutam za dzbe
     
  5. danichap

    danichap Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    15.941
    Допаѓања:
    278.461
    Имам многу од производите од дм маркетите.
    Геловите за туширање ги имам пробано сите, и прилично сум задоволна од секој.
    млекото за чистење на лице од кое видов слика е истотака добро, она за тело од кокос и некои креми за лице и маски за лице се со солиден квалитет и целосно вредат за парите.

    Но не приметив некој да ги спомене производите на das gesunde plus.
    Зимно време сум зависна пд нив.
    Спрејчињата за грло и нос се одлични при блага настинка.
    Течноста за инхалирање е многу ефективна. Од само неколу капки во сад со вода се добива неверојатен ефект , целосно ги отнува затнатите дишни патишта.
    Кремата за мачкање тело при блага температура е од голема помош, плус и не мириса лошо.
    Чаевите против настинки, главоболки.. се со витамини и многу освежителни.
     
    На simoncelicius му/ѝ се допаѓа ова.
  6. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    [​IMG]Има некои производи се поевтини за разика од другите дрогерии има некои пак се поскапи, но овој коректор на Буржоа е секаде 450 денари а таму е 350 денари, ако не го покачиле сега, но знам поселден пат кога бев во гтц беше 350 денари. Штета што неми треба сега :D , баш ќе си го купев. ;)
     
  7. love23

    love23 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    716
    Допаѓања:
    913
    Денес бев Во ДМ во ГТЦ и полупразен е, а и потрошувачи слабо, а си купив крема за целулит и пилинг гел за целулит

    [​IMG] [​IMG]

    Гелот е 133 денари, акремата е 275 денари
     
  8. danichap

    danichap Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    15.941
    Допаѓања:
    278.461

    срамота е на мадедонски стандард цените да се поскапи од странство :x .

    Кремата за целулит е 3.95 еу., не е кузнее колкава разлика во однос на 275, али сепак...
     
  9. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Секогаш е поскапо во Македонија, секој бренд е поскап.
    Постојано се правдаат за висината на цените со царините и давачките кои се големи кај нас, а кои земјите од ЕУ сепак ги немаат.
     
  10. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.415
    Пол:
    Женски
    A кога не било така |(
    Ти не живееш во Мк затоа ти е можда чудно ама ова се очекуваше.
    Една колешка ми рече дека шампоните она во Германија или Австрија ги земала по 60-70 центи до едно евро кај нас се 100 денари 1ипол.
    Некој ќе рече не е голема разлика, ама е 30 денари или повеќе а платите кај нас се една неделна плата кај нив.
    п.с освен нивниве прозводи, другиве марки не се нешто мн поевтини, дури и поскапи се некои од Космо, па тек Зегин кој има убедливо најевтини цени кај нас.
     
  11. sunfemina

    sunfemina Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    1.731
    Допаѓања:
    843
    Многу малку застапени производи од тие што обично сум ги купувала на страна во ДМ маркети, а и цените машала високи..Ајде на почеток се па да се надеваме дека ќе го зголемат асортиманот и дека ќе снижат цени на некои работи.
     
  12. detelinkaa

    detelinkaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2012
    Пораки:
    150
    Допаѓања:
    60
    Јас ја пробав кремава, ја земав пред недела дена и да ви казам лицето ми е многу мазно, фино делува и на акните и го смирува црвенилото.
    Одлична крема како подлога за пудра, не дава никаков сјај.
    Ја препорачувам, цената и е околу 170-180 денари :)
     

    Прикачени фајлови:

  13. traumhaft..90

    traumhaft..90 Активен член

    Се зачлени на:
    30 април 2012
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    20
    Во МК има ДМ маркети?
     
  14. detelinkaa

    detelinkaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2012
    Пораки:
    150
    Допаѓања:
    60
    Даа, отворија во Скопје, на 17 Мај. :)
     
    На traumhaft..90 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.970
    Бев денес, и искрено, не беше баш најевтинија, оноа багатела да има работи. Се наоѓа по нешто, онака, чат-пат. Имаше голем избор на гелови за туширање, креми за тело, помади, такви ми ти работи. По некоја случајност, во двете ДМ влегов, тоа кај Градски ѕид ми е посимпатично, не знам зошто, а ем е помало. :)

    Си купив јас спреј за коса, против горење, таков каков што барам одамна. 125 денари, на Балеа, е сега пишува дека ја заштитува косата, ама на него апла не пишува дека е за тоа. Или јас не разбирам на германски, тоа друг проблем е. Прееска се избањав, се става на водена коса, и си ставив, и ми беше посјајна косата, полесно ми паѓаше некако после пеглањето. Кој го интересира, спрејов е во сиво шишенце со виолетова етикета напред, има типка со заносна кафеава коса. :rofl:

    Само замерка, ни во едната ни во другата продавница не беа пуштени климатизерите и беше благо речено, ПЕКОЛ. Мислам дека не смеат тоа да си го дозволат, сепак се големи ланци на маркети. :!:
     
  16. Kalia

    Kalia Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2012
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    26
    сабајле бев.....што знам..очекував повеќе :/
     
  17. kiki4kablondy

    kiki4kablondy Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2010
    Пораки:
    469
    Допаѓања:
    443
    Пол:
    Женски
    А дали ги наполниле рафтовите кај шампоните балеа? бев пред некој ден и беше празно немаше никаков шампон а сакав тој со кокос и млеко да си го купам ;)
     
  18. Mama25

    Mama25 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    1.440
    Допаѓања:
    10.957
    Пол:
    Женски
    Јас бев во петокот и беше слабо со производи,баш прашував конкретно за производите на Алверде и ми рекоа дека до среда т.е. денес дека ќе добиеле нова роба ама изгледа нешто ме зезнале :?: Стета баш мисле утре да одам :worried:
     
  19. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.671
    Допаѓања:
    97.723
    Пол:
    Женски
    И јас вчера бев,со намера да си купам нешто ,ама...излегов со празна корпа.Зошто?Прво сите производи се за 10 ,20 па и повеќе денари поскапи отколку на други места.Второ беше неподносливо топло и загушливо (побрзав да излезам да земам воздух,почна срцето да ми тропа :$ ),и не знам како можат да одржуваат таква температура кога продаваат и храна[​IMG].Трето полиците на производите на Балеа и Алвереде,беа малтене празни.Не знам како може таков бренд да си го дозволи тоа :^) .И морам да напоменам имаше госпоѓи кои со минути си стојат пред штандот и тепаат муабет по телефон ,па морав да бидам непристојна на ѕиркам преку рамо :$ ,Се убив од барање на кремата против целулит на Балеа во тегличка,не ја пронајдов за жал.Можеби следен пат нешто ќе ми фати око ама сега [​IMG]
     
  20. goddess.Of.chaos

    goddess.Of.chaos Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    1.059
    Допаѓања:
    1.029
    Поскап е од останатите, освен балеа малеа кои и воопшто не сум ги пробала а и немам некој особен мерак, не знам за што друго би влегла. Нема нешто што го нема на друго место, плус овде и до 30 ден. е поскапо.