1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

ДМ маркет

Дискусија во 'Тело' започната од MacaLove, 20 мај 2012.

  1. RainDrop

    RainDrop Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2012
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    20
    Може ли да ми препорачате нешто од дм производите против црнки за комбинирана кожа? пошто од тие маските незнам која да ја одберам дали има ефект некаков
     
  2. CrystalNoir

    CrystalNoir Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2011
    Пораки:
    389
    Допаѓања:
    92
    [​IMG]
    Балеа кремот за тело од кокос,брзо се впива во кожата,добро ја хидрира а воопшто не е мрсен има пријатен нежен мирис на кокос кој доста долго се задржува,за лето е одличен. 500мл-175 денари
     
  3. Viiiiip

    Viiiiip Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    833
    Допаѓања:
    399
    Навистина е прекрасен...После сите ваши пофалби отидов и си го купив и еееееее...МММММММММММММ...

    Имам прашање... За мајка ми крем од Балеа со Q10, она за брчки за лице дали има и дали сте задоволни... Таа користеше од Нивеа, ама онака вика ништо посебно не осетила.. :)
     
  4. Bozica1980

    Bozica1980 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    6.645
    Допаѓања:
    251.482
    Пол:
    Женски
    [​IMG]

    Обично сум скептик кога се работи за менување на антиперспиранти но овој позитивно ме изненади. Супер мириса и е долготраен.
     
    На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Giovanna

    Giovanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    1.944
    Допаѓања:
    10.075
    Пак јас со маслинкиве :)

    ја купив пред една недела кремава, многу убаво мириса, а богами и делува.
    [​IMG]

    Во план ми е летово да ги пробам и кремите за сончање, не би требало да се лоши.
     
    На rossonerka му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Утре планирам да тркнам по убавото време, да ми препорачате некој добар регенератор или маска, подобро сепак првово, што дава сјај или убаво мириса?
    :wasntme: Или по можност и двете... се фарбам инаку, но не е пресудно, најретко земам регенератори за фарбана коса... :)
     
  7. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Јас земав маска со праска, јао како мириса, прекрасно. A e баш за фарбана коса. Дури еднаш еден фризер ми кажа подобри се маските за фарбани коси, подобри биле во однос на нега на коса, содржеле подобри состојки.
    Е сега нешто да сум презадоволна не сум, просечно, а за 120 денари (тука некаде мислам беше цената) е сосема ок. Како и секоја маска е, на ранк на елсеве мож, мене некако ми ги расипаа маскиве, порано подобри маски за коси имаше. Елсеве не е тоа што беше, така да ако бирам Белеа пред Елсеве ќе ги ставам, а цената на Белеа е 2-3 пати пониска.
    Мене ме нервираше што ова беше единствена класична маска, другите маски им се во пакување во кесенце, за 2-3 пати дал ќе има.

    Регератори има мал милион, јас па ич не користам регенератори, мислам дека маската е подобра опција.

    Следен пат планирам да си го земам ова од кокос, како мирисаше прекрасно и јако. А и пишува 2 минути да се држи, значи како маска е вајда.
    http://1.bp.blogspot.com/--Ju_BE5niTY/T ... G_4437.JPG

    А Giovanna кремата што ја постави ја земав и јас, најдобрата крема која што сум ја користела до сеа у животов!
     
    На Bozica1980 и Trendafilka им се допаѓа ова.
  8. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.971
    Жени, тоа кремите за сончање, чинат ли нешто? :D Ја читав Даничап дека се океј. Јас сакам со висок фактор затоа што и онака сум темна и се пикам под сенка, не сакам дополнително да поцрнам.

    Планирам утре да си ги земам и гелчињата за туширање, млеко за тело, а и нешто против целулит. :)
     
  9. Artemission

    Artemission Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    2.031
    Допаѓања:
    15.670
    Можеби не ми е на место прашањево, ама сепак поврзано е со ДМ (од тука ги купив). Сте ги користеле на Ziaja сапунот за туширање и млекото за тело од козјо млеко? Како сте задоволни?

    [​IMG][​IMG]
     
  10. sunfemina

    sunfemina Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    1.731
    Допаѓања:
    843
    Ги испробав тие SunDance (ако мислиш на тие, бидејќи јас претходно прашував за нив) и дефинитивно се супер се покажаа и за тело и за лице. За лице земав 30 фактор, а за тело спреј 20ка и немам никакви замерки, кремите се одлични.
     
    На Doozy му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Си бев вчера на раат, си изнакупив евтини чудесии.
    По препорака на Роси - овој регенератор/маска за коса, што се држи 2 минути.
    Има мирис на кокос, ја прави косата сјајна, мека и екстра лесна за расчешлување.
    Ама дека шири некој лелеав мирис на кокос откако ќе се исуши, тоа малку потешко. :D
    Сепак за тие пари задоволна сум, важно има сјај. ;)
    [​IMG]
    105 или 95 ден, не се сеќавам, не ме фаќајте за збор.

    Лосион за тело од диња. Лимитирани изданија се овие, има и од киви.
    Ова е лесно, брзо се впива, не е воопшто мрсно, а остава убав и долготраен мирис.
    [​IMG]
    95 ден.

    Овој дезодоранс во мини пакување за во ташна, има малку појак и поостар мирис, ама мене ми одговара.
    [​IMG]
    50 ден.

    Спреј за тело со ефект на ладење, остава суптилен мирис на зелен чај и нане, свежо и освежувачко, не мириса нешто прејако, сосем летно и суптилно, и најважно - не горчи на кожата кога некој ќе ве бубне. :$
    150 ден.
    [​IMG]

    За тие пари екстра сум задоволна.
    :)
     
    На Lilit, strangewoman, crazylady и 2 други им се допаѓа ова.
  12. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.100
    Допаѓања:
    56.330
    Пол:
    Женски
    Линијава на Зиаја од козјо млеко е совршенство!
    Сум го користила кремот за туширање, не мириса некако посебно (сапунест мирист има :D ) ама кожата ја остава многу мека. Мајка ми беше презадоволна од дневната, ноќната и кремата за очи од истата линија.

    Јас ти препорачувам да ги пробаш. Не е нешто модерно, миризливо и свежо, ама е природно (колку што може да биде сапунест производ и лосион) и многу хранливо за кожата.
     
    На Artemission и sunfemina им се допаѓа ова.
  13. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.971
    Бев вчера, на мали и скромни припреми за одмор. Искористив додека сум во Скопје да земам добар дел од работите што ми требаат по евтинки цени. Да ви кажам, за 800 денари купив 7-8 работи.

    [​IMG]
    Фитогал антицелулитен гел, секаде е нешто повеќе 130 денари, во ДМ е 99, па што да не.

    [​IMG]
    Отстранувач на лак за нокти без ацетон, 49 денари мислам дека беше, а е големо пакување.

    [​IMG]
    Пена за бричење, 120-30 денари. Вчера ја испробав под мишки, океј е. Малку е сува, очекував помрсничка, ама океј е.

    [​IMG]
    Најевтиниот препарат со 50ка заштитен фактор. Значи поевтино од ова нема да најдете. 100мл е, тубичка, ја земав 200 и нешто денари. Чисто споредбено, Нивеата е негде 600-700, зависи каде ќе ја најдете. Мириса чудно, ама ако врши работа, ич не ми е гајле.

    [​IMG]

    Млеко за тело, 500мл, 170 денари. Сакам мириси на сапун, на чисто, намерно земав вакво, најнормално. Мене ми е океј, лесно е, не е мрсно, таман.

    [​IMG]
    Ова го земав онака, ме чешаа парите во џебот, 95 денари. :rofl: Вчера се бањав со него и убавко мириса. Не е којзнае колку траен мирисот, по саат-два го снема, но мене ми е океј. И не ми ја суши кожата, мекичко сум после. Флафи. :D

    [​IMG]
    Гел за туширање, повторно со најобичен мирис. И овој мислам 90тина денари беше, евентуално 100.

    За тие пари, петка квалитет. Абе германско си е германско. :)
     
    На tinkerbelll, rossonerka, A-j-a и 5 други им се допаѓа ова.
  14. Shelea

    Shelea Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    4.244
    Допаѓања:
    43.182
    [​IMG]
    - крем за стапала, веќе ми е при крај. После секое туширање нанесувам. Има малку силен, пеперминтов медицински мирис, ама ептен ги омекнува стапалата.
    [​IMG]
    - кога се мазам со ова, мислам дека ќе се самоизедам! Мириса на ванила, крем, сладолед, лимета, воздушести шеќерни облачиња! :lol: :inlove:
    [​IMG]
    - крема за раце и нокти. Не сум забележала некоја преголема разлика од други креми, ама мирисот е премногу нежен и ме потсетува на детство.
    [​IMG]
    - го имам првиот, и мало и големо пакување. Големото си го користам навечер, зошто има јак ванилест мирис. Малото во чанта, за секој случај.
     
    На A-j-a му/ѝ се допаѓа ова.
  15. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Исто. Си ги обожвам овие две.
    Првото е единствениот спас за моиве стапала од жешково. Во исто време ги разладува, омекнува.
    А кремот за тело ќе го изедам, ќе почнам сама да се гушкам и грицкам :D
     
  16. ljubam

    ljubam Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    2.412
    Допаѓања:
    18.408
    Пол:
    Женски
    Имам земено неколку производи, особено ми се допаѓа кремата за сува коса, реално многу ми ја ревитализираше. Денес земав уште неколку производи, морам да кажам дека сите прекрасно мирисаат особено шампонот од кокос и млеко, и гелот за туширање од гуаве. Млекото за деца со заштитен фактор 50 е многу пофтино од останатите брендови. Се надевам дека и ќе се покаже како квалитетно. Си купив и пудра за стапала, четка за заби, travel tooth brush која се пакува *не можам да најдам соодветна слика*.
     

    Прикачени фајлови:

  17. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Офтопик, ама чисто информативно за сите оние кои допрва ќе одат на одмор, а им треба 50ка фактор.
    Во Кам маркетите има млеко во спреј, 200мл- 250денари.
    Значи има и поефитно од ова :D
    Веќе го испробав, и навистина си ја врши работата :!:
     
    На Doozy и A-j-a им се допаѓа ова.
  18. ljubam

    ljubam Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    2.412
    Допаѓања:
    18.408
    Пол:
    Женски
    И за деца?
     
  19. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Не можам да најдам поголема слика, ама да, баш е за деца и линијата [​IMG]
     
    На Artemission, rossonerka, sunfemina и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. butterfly33

    butterfly33 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2012
    Пораки:
    1.252
    Допаѓања:
    1.100
    Нема кај нас ДМ маркет :( Ама мислам дека сега градат кај горниот пазар :^)