1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

ДМ маркет

Дискусија во 'Тело' започната од MacaLove, 20 мај 2012.

  1. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Да бе, ние 10 страни бош муабети си тераме.
    Има во ГТЦ едно и уште едно кај Градски ѕид ако не се лажам. И многу добро се снабдени
     
  2. Sweety-Tweety

    Sweety-Tweety Популарен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    994
    Допаѓања:
    500
    Денес список во рака и правац ДМ. Добар шопинг си истерав.
    Млеко-крема за заштита на коса од топлина и надворешни фактори.
    [​IMG]
    Гелов за туширање мириса најпрекрасно. Сладок ко колаченце. Ма ми доаѓа да се напијам. :D
    [​IMG]
    Течност за плакнење уста со вкус на капина. Со 7кратна заштита на забите и устата. 500мл. 115 ден.
    [​IMG]
    Шампон за суво миење. За итни случаи, кога немам време да мијам и средувам коса.
    [​IMG]
    Антиперспирантиве. Убаво мирисаат, а и цената им е екстра. Мало не ни знаев дека има, ама видов некоја од вас претодно имаше пишано па и јас си купив. За во ташна е супер.
    [​IMG]
    [​IMG]
    Чистач за наслаги на јазик.
    [​IMG]
    Отстранувач на лак за нокти без ацетон. Дузи имаше постирано, евтин е, а летово лакирам нокти секој втор ден, па се исплати.
    [​IMG]
     
    На Doozy му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    А некоја девојка да ги пробала пудрите на Алверде или Балеа, и течна и камена?
    Јас ги погледнав накратко, ама се створи гужва и не можев раат да доразгледам и да ги испробам.
     
  4. Felicia

    Felicia Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2012
    Пораки:
    145
    Допаѓања:
    56
    Сте ги виделе дали ги има кај нас? [​IMG]
     
  5. Sweety-Tweety

    Sweety-Tweety Популарен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    994
    Допаѓања:
    500
    Да, ги има. Ама не знам која цена беа.
     
  6. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.561
    Јас ја пробав алверде минералната течна. Имам суво лице,до пред некое време,цело време ги утнував пудрите,ми ја пресушуваа кожата и сепак ми се создаваа црнки,не сакав да земам некоја за сува, зошто од искуство ми лепеше лицето и јас што никогаш не светам,светев. Арно ама,170 денари за пудра,викам и аргета да е,битно да ја пробам и не се зезнав. Месец ја користам,убаво ми го изедначува тенот,а е лесна и што е најинтересно, од пот не се брише. Супер е за парите! И не ми создава црнки! :!:
     
    На ViktorijaMari и Trendafilka им се допаѓа ова.
  7. butterfly33

    butterfly33 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2012
    Пораки:
    1.252
    Допаѓања:
    1.100
    Не сум од Скопје, во мојот град нема ДМ. Иначе знам дека во Скопје има :D
     
    На renata77 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.729
    Допаѓања:
    122.076
    Ги зедов следниве млека за тело ,95 ден

    [​IMG]
    [​IMG]

    Првото,од диња е многу поубаво,во однос на мирис и трајност.Инаку не се нешто посебно да хидратираат ,ама летово ќе ми вршат работа :)

    Зедов и дездоранс Балеа 115 ден
    [​IMG]

    Oвој од десно.
    Супер е ,држи многу.Вчера на најтоплиот ден во годината го испробав :lol: и го препорачувам.Пријатен мирис и ефикасен.
     
    На Doozy му/ѝ се допаѓа ова.
  9. MacenceEna

    MacenceEna Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    2.449
    Допаѓања:
    34.366
    Пол:
    Женски
    истово oд диња го земав не е нешо посебно ама мнооогуу убаво ми мириса , Ептен :D :D
     
  10. tinkerbelll

    tinkerbelll Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    2.096
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    [​IMG][​IMG] [​IMG]
    Ова купив од денешниот шопинг во ДМ.Кога ќе влезам таму незнам празна да излезам :D

    1.Овој гел за туширање чик,го земав зашто многу ми се допадна мирисот,а и го имаше тука пофалено Трендафилка мислам.Го испробав и многу сум задоволна.Ми мириса на овошен јогурт :) убав ми е.Наредно ќе си го земам и спрејчето вакво,малото како за во ташна.

    2.Лосионот за тело го земав во мало пакување како за проба.Многу убав чист мирис не е премногу мрсно и има траен мирис.Убаво е за секојдневна употреба.

    3.Ова за сончање го земав по препорака на една роднина.Работи во продавница со истиве производи и многу ми ги пофали.Органски и без парабени.Токму затоа го земав ова кремче за сончање за лице со 30 фактор.
     
  11. MacenceEna

    MacenceEna Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    2.449
    Допаѓања:
    34.366
    Пол:
    Женски
    [​IMG] Денес бев во ДМ и си ги купив овие за туширање за ,65 центи ... :D :D Баш ме интересира колку е цената во Македонија
    пошто овде ептен ефтинки ми се видоа :D :D
     
  12. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.561
    Офф топик е малце,ама морам.
    Исто имате и Леа сан,спф 50 и спф 40, 250 милилитри,230 денари.
    [​IMG]
    И ова
    http://neotrend.net/trgovina.html?page= ... gory_id=79
    Не можев да најдам само слика,нејсе 330 денари за 200 милилитри.
     
  13. Artemission

    Artemission Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    2.031
    Допаѓања:
    15.670
    ^ А каде ова, во ДМ? :?:
     
  14. SweetChild

    SweetChild Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2012
    Пораки:
    1.597
    Допаѓања:
    2.987
    Пол:
    Женски
    Бев прееска и си купив :
     

    Прикачени фајлови:

  15. Felicia

    Felicia Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2012
    Пораки:
    145
    Допаѓања:
    56
    Тотално разочарување [​IMG]
    Остава ненормално многу бело! Мирисот е претежок...два пати ставив и одма после него почнува да ме боли главата.
     
  16. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    199.002
    Пол:
    Женски
    Пред да си дојдам во Охрид, бев во ДМ, и си купив доста работички, па сега да искоментирам, мислам дека скоро месец дена се доволни за да имам некакви впечатоци за тие производи.
    Вака, повеќето го имате гелот за туширање од гуава, и јас го имам, мирисот ми е фантастичен, а за тие пари, гел како гел за туширање - екстра ефект нема.
    Го купив овој шампон
    [​IMG]
    и морам да признаам, си ја врши работата, за сува, оштетена и расцветана коса е, ама проблемот е што доста ја мрси. Добро, и лето е, се потиме, тоа придонесува за мрсењето, ама не ми е проблем честото миење. Од шампонот сум ептен задоволна.
    Си го купив и ова
    [​IMG]
    маска за коса која се става после миење и се плакне после неколку минути - дава одличен сјај и ја замазнува косата, а за мирисот да не зборувам. Иако не е траен, штета.
    Исто си го купив и лосионот за лице со кал во мало пакување, оти сакав само да го пробам
    [​IMG]
    и испадна дека е супер за мојата кожа во лето, бидејќи од топлото е малку проблематична, ама поради лосионов годинава немам такви проблеми, и сега ми е криво што не си купив големо пакување. Ај здравје :)

    И ова си го купив
    [​IMG]
    за цената, врши работа. Добар е за масажа, убаво мириса, кожата е мазна, нерамнините помалку се познаваат. Јас велам ќе да е до масажерот, ама може и до кремот е.
     
    На Trendafilka, Doozy и crazylady им се допаѓа ова.
  17. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Последни ми се шампонов за плавуши демек и гелов за туширање, ќе пишам и како се покажале.
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  18. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.561
    Не,не,затоа пишав оффтопик дека е. По големиве маркети ги има,ги видов. Ма да ова 50ка потешко се наоѓа. И убаво мирисаат,на кокос.
     
    На Artemission му/ѝ се допаѓа ова.
  19. ines.h

    ines.h Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2011
    Пораки:
    1.689
    Допаѓања:
    18.856
    Јас бев неодамна и кој знае што очекував , си зедов еден крем за нозе кој наверојатно е добар ама цените се тука негде ..........ама нешто поголема импресија д а добив не ......можеби затоа што очекував повеќе, инаку во скоро секој подобро опремен маркет се наоѓаат добри работи или пак некоја солидна парефимерија . :) :!:
     
  20. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.657
    Допаѓања:
    95.766
    Пол:
    Женски
    Шампонот е одличен, јас ја користам цела линија, и одтогаш ја мијам само 2 пати неделно и постојано ми е убава и мека и убаво ми мириса ;)