1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

ДНК Анализа [Алфа ТВ]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од cresa-jagoda, 2 јули 2013.

 1. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  8.263
  Допаѓања:
  34.534
  Пол:
  Женски
  Ново реалити шоу на Алфа ТВ. Документаристички пристап на авторите кои врз основа на раскажувањата и озборувањата за семејните врски на познати и обични личности тргнуваат во потрага по вистината...

  Клучот за разрешување на мистериите и тајните на авторите на оваа емисија е ДНК анализата која не остава никакви сомневања. Барем така вели науката.

  Но, се разбира, понекогаш е тешко на вистината да и се погледне во очи.

  Секоја недела во 16:50 ч. ;)


  Јас првпат ја гледав оваа недела и интересна е емисијава, ми остави добар впечаток :!: