1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

ДОЈДИ И ТИ И ВЕСЕЛИСЕ ВО СЛАВАТА НА ТВОЈОТ ГОСПОДАР

Дискусија во 'Канта' започната од meleh, 13 април 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. meleh

  meleh Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2013
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  53
  Пол:
  Машки
  СИЛАТА Е ВО ПРОСТОДУШНИТЕ, НА ОНИЕ НА КОИ НАЈМНОГУ ИМ СЕ ПОТСМЕВАМЕ И СО ИРОНИЈА СИ ГО ПОПОЛНУВАМЕ ДЕНОТ............ ЕВЕ ПРИМЕР: ДА ОДИТЕ НЕКАДЕ НИЗ ПЛАНИНА, А СО ВАС Е НЕКОЈ СЛЕП И ИМА ГУСТА МАГЛА КОЈ КОГО ЌЕ ВОДИ, ВИЕ СЛЕПИОТ ИЛИ СЛЕПИОТ ВАС.................. СЛЕПИОТ ВАС. ЗОШТО?????
  ЗАТОА ШТО СЛЕПИОТ И ОНАКА НЕ ГЛЕДА И КОГА НЕМА МАГЛА ТОЈ СО ПОМОШ НА СЕВИШНИОТ СЕКОГАШ ГИ ПОМИНУВА ПРОВАЛИИТЕ БЕЗ СТРАВ......... А НИЕ .......... ЗАМИСЛЕТЕ ЈА МАГЛАТА КАКО ИСКУШЕНИЕ!!!!!!!!!!!!
  ШТО ЧЕКАМЕ АЈДЕ ДА ГИ ОТВОРИМЕ ДУХОВНИТЕ ОЧИ И ДА ПОБРЗАМЕ........ ДА БИДЕМЕ И НИЕ ЗА ПОТСМЕВ НЕКОМУ.
  П.С. ИМАЈТЕ НА ПАМЕТ ДЕКА БОГ СЕКОГАШ ДОПУШТА, ОНОЛКУ КОЛКУ МОЖЕМЕ ДА ИЗДРЖИМЕ.
   
 2. Sanjichka007

  Sanjichka007 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2012
  Пораки:
  1.544
  Допаѓања:
  11.928
  Пол:
  Женски
  ... и? Што е поентата на темава? :^)
   
  На kala21 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. meleh

  meleh Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2013
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  53
  Пол:
  Машки
  АКО ИМАШ ИСКУШЕНИЈА И ТЕШКОТИИ ВО ЖИВОТОТ, ДА БИДЕШ СИЛНА И ЦВРСТА И ПОМИСЛИ НА ОНОЈ КОЈ ТЕ СОЗДАЛ
   
 4. zarah

  zarah Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2012
  Пораки:
  389
  Допаѓања:
  1.557
  Пол:
  Женски
  А нели слепите одат со стап и ги водеа кучиња? :?:
   
 5. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Темата е заклучена бидејки не поттикнува дискусија.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.