ДОКТОРИ(ДОКТОРЛАР)

Дискусија во 'Канта' започната од malooto, 17 август 2012.

 1. malooto

  malooto Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2011
  Пораки:
  548
  Допаѓања:
  245
  Новиот ден во најдобрата турска болница „Халдун Гокшун“ не запознава со главните ликови на оваа медицинска серија, стажистите Ела, Зенан, Бурак, Кадер и Хасан чија цел е да станат познати доктори. Ела е млада и убава ќерка на познат хирург од истата болница и за неа е предизвик да стане успешна како мајка и. Во болницата започнува и нејзината љубовна приказна заедно со неврохирургот Левент. Тука се и другите доктори и нивните секојдневни спасувања на човечки животи. Она што за докторите е страв и почит е шефицата Фикрет која внимава на секој детал во работата на докторите.

  Улоги: Kutsi, Yasemin Ergene, Melike Güner, Bekir Aksoy, Mehmet Aslan, Cüneyt Türel, Yeşim Ceren Bozoğlu, Gamze Topuz, Aysun Kayacı, İlker İnanoğlu, Nergis Öztürk, Yağmur Atacan, Gülçin Santı
  ЈА ОБОЖАВАМ серијава...дали и некој друг ја гледа????
   
 2. Lady97

  Lady97 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  1.172
  Допаѓања:
  524
  серијава ми е копија на grey's anatomy..
   
 3. Hkikica

  Hkikica Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2012
  Пораки:
  989
  Допаѓања:
  671
  Ајдеее дојде на ред и оваа серија ? :^) А зошто не се направи само една тема - турски серии и таму да коментирате за сите ?
   
 4. heart.stealer

  heart.stealer Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  276
  ја има оваа тема во серии и емисии не правите дупли теми