1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

ДОКТОРИ(ДОКТОРЛАР)

Дискусија во 'Канта' започната од malooto, 17 август 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. malooto

  malooto Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2011
  Пораки:
  621
  Допаѓања:
  375
  Новиот ден во најдобрата турска болница „Халдун Гокшун“ не запознава со главните ликови на оваа медицинска серија, стажистите Ела, Зенан, Бурак, Кадер и Хасан чија цел е да станат познати доктори. Ела е млада и убава ќерка на познат хирург од истата болница и за неа е предизвик да стане успешна како мајка и. Во болницата започнува и нејзината љубовна приказна заедно со неврохирургот Левент. Тука се и другите доктори и нивните секојдневни спасувања на човечки животи. Она што за докторите е страв и почит е шефицата Фикрет која внимава на секој детал во работата на докторите.

  Улоги: Kutsi, Yasemin Ergene, Melike Güner, Bekir Aksoy, Mehmet Aslan, Cüneyt Türel, Yeşim Ceren Bozoğlu, Gamze Topuz, Aysun Kayacı, İlker İnanoğlu, Nergis Öztürk, Yağmur Atacan, Gülçin Santı
  ЈА ОБОЖАВАМ серијава...дали и некој друг ја гледа????
   
 2. Lady97

  Lady97 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  1.172
  Допаѓања:
  524
  серијава ми е копија на grey's anatomy..
   
 3. Hkikica

  Hkikica Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2012
  Пораки:
  989
  Допаѓања:
  676
  Ајдеее дојде на ред и оваа серија ? :^) А зошто не се направи само една тема - турски серии и таму да коментирате за сите ?
   
 4. heart.stealer

  heart.stealer Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  276
  ја има оваа тема во серии и емисии не правите дупли теми
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.