1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

ДУПЕР

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Dream-Girl, 7 ноември 2018.

 1. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.293
  Пол:
  Женски
  ДУПЕР е скопски бенд кој со себе носи нова енергија и свежина на музичката сцена.

  Во составот влегуваат тројца млади музичари, Борис Какуринов на гитара и клавијатурa, Илчо Нечовски – вокал и бас гитара и Мартина Баракоска на тапани.

  Во последно време нивните песни станаа доста актуелни, па ми делува дека имаат светла иднина на македонската музичка сцена.
  Според мене песниве не се лоши, добро освежување за нашата музичка сцена :)
  Ваше мислење? Ги слушате ли? Мислите дека треба повеќе вакви бендови во Македонија? :)


   
  На elimkd, Iva9612, rolulika и 5 други им се допаѓа ова.
 2. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.097
  Допаѓања:
  163.510
  Пол:
  Женски
  Секоја пофалба за дечкиве, ни требаше вакво нешто на естрадата. Двете песни им ги обожавам, ептен се со свеж и кул звук, а и спотовите се многу естетски - ретро, минималистички а интересни. :)
  Се надевам наскоро ќе имаат уште нови песни за слушање и споделување тука. :D
   
  На rolulika и sanja.burgundy им се допаѓа ова.
 3. Waverly Raven

  Waverly Raven Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2017
  Пораки:
  2.906
  Допаѓања:
  10.703
  Пол:
  Машки
  E2D5F180-23CC-4ACE-9D2B-30520E97DB2E.jpeg
  Да фак...?
   
  На ЕденЧлен му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Ма.нев

  Ма.нев Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  1.224
  Пол:
  Машки
  Се што е добро, малку трае. Барем во Македонијава.
   
 5. Cinderfakinrella

  Cinderfakinrella Популарен член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2016
  Пораки:
  957
  Допаѓања:
  7.434
  Пол:
  Женски
  И онака беа ужасни... Една песна со глуп текст, ама певлива, стана хит. Другите копија на првата... Кратка хорор приказна.
  Своите гласовни способности си ги покажаа и докажаа на Бубамара.

  Тоа е... Не се дечките криви, криви се Аволон. Што допуштија аматери да добијат договор, а други млади надежни таленти да останат „заборавени“.

  Немам ништо против Дупер, али има даааааааааааааалеку поодбри и подобри од нив.
   
  На buba4e89, Snowflake97, Animali и 2 други им се допаѓа ова.
 6. forumce

  forumce Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 февруари 2017
  Пораки:
  8.113
  Допаѓања:
  37.631
  Пол:
  Женски
  Кои се тие?
   
 7. makedon81

  makedon81 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2019
  Пораки:
  290
  Допаѓања:
  430
  Пол:
  Машки
  Прв пат слушам дека постоела таква група :^) , а и името ДУПЕР кај го нашле :D:D
  можеби се ок ама времето ќе покаже:)
   
  На Cinderfakinrella му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Ма.нев

  Ма.нев Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  1.224
  Пол:
  Машки
  Кое време?
  Се распаднаа...
   
 9. Waverly Raven

  Waverly Raven Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2017
  Пораки:
  2.906
  Допаѓања:
  10.703
  Пол:
  Машки
  Па не баш, останаа Илчо и Борис
   
 10. baskonia

  baskonia Активен член

  Се зачлени на:
  4 април 2019
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Машки
   
  На Ava.84 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.211
  Допаѓања:
  56.925
  Професионално самоубиство си направија дечките. И да се убијам од пеење за мене и за многу други се мртви.
   
  На candy.cane, Harper и Mishela им се допаѓа ова.
 12. Bratot

  Bratot Популарен член

  Се зачлени на:
  26 април 2019
  Пораки:
  4.027
  Допаѓања:
  14.024
  Пол:
  Машки
  Шубо име си ставиле "ДУПЕР" :D
  И озбилна е новинаркава со констатацијава за ова "Дупер бендот,еден од најперспективните во Македонија!?
  Со една песна најперспективен,маа даај бе мрш таму...
   
  На Cinderfakinrella му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.293
  Пол:
  Женски
  Сум пишала дека ќе имаат светла иднина. :rofl::rofl::rofl:
  Во ред, ќе прекинам да предвидувам веќе, очигледно не ме бива.

  И онака мислењето го сменив откако вокалните способности си ги покажаа на Бубамара. :drunk: После ова па дно дна понашање, не верувам дека уопште и би пуштила некоја песна.
   
  На Moon.Girl, BlackMistery, Luminary и 9 други им се допаѓа ова.
 14. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  3.549
  Допаѓања:
  19.459
  Потполно се согласувам.

  Шо видовте бе друштво во "Дупер"?
  Две песни им имам чуено на блиц, и тапа беа дечките. Полош бенд нема(ше).
   
  На Snowflake97, buba4e89, DAngel и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.211
  Допаѓања:
  56.925
  Епа толку и имаа де... Две... Значи сѐ си чула. :D
   
  На Nigredo Odor му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  3.549
  Допаѓања:
  19.459
  Виде сабајле интервјуто?
  Мартина ја отпуштиле зошто им побарала учество на концерт. Или лаже, или оние двајца не се нормални..
   
 17. Purplelilac

  Purplelilac Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 септември 2016
  Пораки:
  2.417
  Допаѓања:
  34.774
  Пол:
  Женски
  До пред некој ден ја имав слушнато само таа „Не сум твој тип“, а пред некој ден ја слушнав и „Ние сме 2“.
  Не им се (беа) лоши песниве ама и ништо спектакуларно.

  Ја прочитав изјавата на Бобан од Авалон и за тоа само можам да кажам дека ми наликува на изјава од разочаран тинејџер. Тотално непрофесионално.

  Инаку мило ми е што девојчево излезе пред камера, чисто за да се види кој е доволно зрел за да стои позади своите постапки односно да ги почитува туѓите во случајов.
  А за овие двајца доволно кажува тоа што изјавата им е на социјални мрежи и бираат да не излезат пред камера.

  Се' на се' има луѓе кои се подготвени да се носат со себе и има такви кои после секоја донесена одлука се кријат во глувчешки дупки. И то :mm:
   
  На Luminary, Someonespecial и candy.cane им се допаѓа ова.
 18. Ма.нев

  Ма.нев Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  1.224
  Пол:
  Машки
  По очите се гледа дали некој лаже или не. Го изгледав интервјуто и по разговорот и искреноста на Мартина, сигурен сум дека не лаже.

  А скоро и сигурен сум дека ја сакале, а и љубомореле. Ако не двајцата, барем едниот сигурно. Тој што ја избркал.
   
  На Cinderfakinrella и Nigredo Odor им се допаѓа ова.
 19. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  15.041
  Допаѓања:
  117.868
  Пол:
  Женски
  Тргнете го „р-то“ од нивното име,па размислете какви типови се. :rofl:
   
  На Ма.нев и Bratot им се допаѓа ова.
 20. Bratot

  Bratot Популарен член

  Се зачлени на:
  26 април 2019
  Пораки:
  4.027
  Допаѓања:
  14.024
  Пол:
  Машки
  ДупЕ бенд :D
   
  На buba4e89 и nextredstyle им се допаѓа ова.