1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Давање мобилен преку фб..за или против

Дискусија во 'Сингл' започната од little-girl, 11 август 2011.

 1. little-girl

  little-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2011
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  Девојки...јас имам еден проблем...Пред еден месец на фб ме додаде едно дете кое значително е поголемо од мене...јас го прифатив . По некое време ме зазбори..Излезе дека е од соседното маало. Тој се вљуби во мене а јас во него не ...ми побара мобилен број...јас му го дадов но не размислив кој може и што може да биде...од тогаш па натаму тој ми се јавува и ми додева...како да му речам да не ми се јавува? дали да речам дека сум го сменила бројот?
   
  На Ceci16 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. feminamk

  feminamk Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  126
  Допаѓања:
  20
  Пред да дадеш број мораш први да знаеш кој е каков е..ама бидејки е штетата веќе направена следниот пат коа ќе ти се јави кажи му дека бројот е погрешен ако ти пише на фб кажи му дека немаш телефон ;)
   
 3. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.831
  Пол:
  Женски
  Јас не би дала број на некого освен ако не излезам со него... речи му дека имаш веќе некој и дека не си заинтересирана и кажи му дека ќе го менуваш бројот :)
   
 4. DirtyQueen

  DirtyQueen Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  179
  Пол:
  Женски
  Па не сум дала до сега, не ни планирам.
  Ама во секој случај, ако го познаваш добро и ако знаеш дека не е некој што може да те напнува цело време на моб. и да ти врти со скриен како што некој си прави кога му е досадно |( зашто да не.  ах да, и кажи му да не те вознемирува веќе,дека е досаден..
   
 5. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.464
  Јао тема :clap:

  |(

  Чекај не разбрав ти прашуваш дали сме за или против или бараш решение за твојот таканаречен проблем ? ! :^) Сакаш од тука некоја да го отера место тебе |( . Што знам смени број ...
   
 6. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.415
  Пол:
  Женски
  Освен ако предобро не се познавате. Немојте да се лажете, во денешно време секакви манијаци постојат на интернет со лажни профили и лажни слики. НИкако! никогаш не може да знаете на кого му давата број.
  Ако некој толку мн ви се допаѓа, распасајте се кај друграки, комшики, познаници кои го познаваат, па после дрзнете се да му давате број.
  Кружат мноооогу лажни профили на фб со по една слика, која најчесто е нечија друга, а зад тој профил се крие некој манијак.
  Исто е кажувајте матичен број, точна адреса а живеење.

  П.с за твојот проблем конкретно, не му кревај веќе или исклучи го телефонот на одредено време.
  Крај краева смени број. Нема никад да може да те замара. :)
   
 7. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.701
  Допаѓања:
  1.919
  Пол:
  Женски
  Никогаш не би се осудила да дадам мој број на фб, посебно на некој што не го знам. А и не прифаќам секого. А како се заљубил во тебе, преку фб? Се имавте видено претходно?
   
 8. little-girl

  little-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2011
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  LittleDevil-Не се немаме видено...па јас имам свои слики на фб. Тој ги гледал...и наводно некогаш ме видел во маало и така се заљубил во мене ...

  vendiii-И прашувам дали сте за или против....и да ми дадете предлог како да се откачам од човеков...

  Фала ви за предлозите на сите
   
 9. Modesti

  Modesti Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  5
  имаш 14 години :)

  кажи му дека не си заентересирана за него, дека се гледаш со друг дечко.
  а ти малечко девојче, не се замарај уште од сега за дечко, терај си го детството, иживеј се, не се замарај за дечковци уште сега :) има време и тоа ке биде.

  а веке ако не сака да разбери, имаш сигурно малку постари пријатели од тебе. (машки), прати го малку да порзговара со него (али гледај да се тука некаде со годините) нека се претстави као твој дечко , верувам дека нема ни да те погледне повеке :)

  викаш е “значително поголем“ од тебе.

  претпоставувам +5 до 6 години постар од тебе.
  14 години со 19-20 годишен не ми иде некако , па ти си дете сеуште занего.
   
  На little-girl му/ѝ се допаѓа ова.
 10. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.729
  Јас сум против, не го познаваш ни кој е ни што е, од каде знаеш дека не те лаже и дека не е некој манијак? Секакви ги има по интернетот, многумина не се такви какви што се претставуваат, затоа биди внимателна.
  А ако штетата е веќе направена, едноставно не му кревај или смени го бројот, па кажи им го само на тие што треба да го знаат навистина.
   
 11. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.464
  Ок кога веќе се разбравме


  Никогаш повеќе немој да даваш број од фејсбук ... Телефонот е строго лична работа фејс е друго ќе го блoкираш избришеш и го немаш повеќе до тебе .Некогаш може проблеми да си направиш :!:

  Предлог ... Ги има милион...

  *Кога ќе ти се јави едвај зборувај прашање -одговор

  *Отерај го кај што не треба

  *Културно дај до знаење дека не си заинтересирана

  *Дај на некој другар да ми крене ко ќе те бара нека каже дека ти е дечко :!:

  Ако после ова пак те смара дај ми број јас ќе го решам ]:) :devil: :D
   
  На little-girl му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Blabla16

  Blabla16 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  392
  Допаѓања:
  161
  Пол:
  Женски
  Ако сакаш да не ти се јавува преку телефон, можеш да го блокираш неговиот број и нема да може повеќе да ти врти...Таа опција постои во твојот мобилен телефон...
  Само не ми е јасно зошто си му го дала бројот, а не те привлекува и не сакаш да имаш ништо со него ? |-) Ти објасни му на културен начин, дека имаш друга симпатија и дека не сакаш да има ништо помеѓу вас... И да престане да ти се јавува... Ако и покрај тоа продолжи, во тој случај можеш и бројот да си го смениш :)
  И јас се најдов еднаш во оваква ситуација... И знам како ти е... Мојот проблем го решив со тоа што го ставив на игнор, кога ми врти, не му кревам ;)
   
 13. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.551
  Прво и најважно, немој да мислиш дека некој може да се заљуби преку фејсбук комуникација. Ако мисли дека може, нешто не е во ред.

  Мала си и наивна, ама најдобро би ти било да му опнеш еден блок + дилит и да не му одговараш на повиците.
   
 14. Justice.Girl

  Justice.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2011
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  212
  Пол:
  Женски
  Јас не би дала мобилен преку фб... Посебно не доколку не се познавам доволно добро или не се познавам0 приватно со човекот... :?: Во овој случај мислам дека би можела да му кажеш дека си го сменала бројот, или пак кога ти звони крени и исклучи (ке ми трошиш кредит, па по некое време би требало да се откаже :lol: )

  * Јас давам совети, а замислете: ГО ИМАВ НАПИШАНО МНОБИЛНИОТ ВО ИНФОРМАЦИИ :fubar: :fubar: Баш кога ја видов темва, пред да ја отворам проверив дали имам пишано мобилен и имав :tmi: Го избришав битно :lol:
   
 15. KatWonderland

  KatWonderland Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  48
  Пол:
  Женски
  Јас сум за против давање на мобилен.Бидејќи секакви ги има сега и со лажни фб-а и се.Затоа е најдобро коа ќе искочите и подобро ќе го запознаеш ќе знаеш дали да му дадеш или не.
   
 16. christina

  christina Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  ПРОТИВ!
   
 17. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.627
  Допаѓања:
  4.429
  Пол:
  Женски
 18. cvetce93

  cvetce93 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  1.434
  Допаѓања:
  575
  Добро ај барем од ова ќе научиш за следен пат дека не се дава туку така број на секого. И лично а не па преку фејсбук. Ама ете кога биднало, блокирај го бројот или не му кревај може ќе се откаже, ако е па премногу упорен отерај го кај што не треба. Ама сепак јас мислам дека најдобра опција ти е да го блокираш бројот.
   
 19. song

  song Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2012
  Пораки:
  123
  Допаѓања:
  46
  Јас сум против ова!Исто сум и против искачање со некој што сум го запознала на фејзбук. :D До сега немам излезено со никој од фејзбуг и јасно им ја имам кажано причината зашто. :) А мобилен телефон ? НИКАКО! Мое мислење. :)
   
 20. Katojiikutaka

  Katojiikutaka Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  226
  Јас сум против ова,дефинитивно.
  иначе за да го откачиш пробај,напрајте ко луѓе муабет..кажи му да не те замара,замоли го..кажи му дека си незаинтересирана..а ако продолжи да те замара,коа кје ти звони дај го телефонот на некој другар он да збори демек ти е дечко..ако ни тоа не пали,смени си број..и памет за друг пат. :$