1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Давање мобилен преку фб..за или против

Дискусија во 'Сингл' започната од little-girl, 11 август 2011.

  1. little-girl

    little-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 август 2011
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    Девојки...јас имам еден проблем...Пред еден месец на фб ме додаде едно дете кое значително е поголемо од мене...јас го прифатив . По некое време ме зазбори..Излезе дека е од соседното маало. Тој се вљуби во мене а јас во него не ...ми побара мобилен број...јас му го дадов но не размислив кој може и што може да биде...од тогаш па натаму тој ми се јавува и ми додева...како да му речам да не ми се јавува? дали да речам дека сум го сменила бројот?
     
    На Ceci16 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. feminamk

    feminamk Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    20
    Пред да дадеш број мораш први да знаеш кој е каков е..ама бидејки е штетата веќе направена следниот пат коа ќе ти се јави кажи му дека бројот е погрешен ако ти пише на фб кажи му дека немаш телефон ;)
     
  3. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Јас не би дала број на некого освен ако не излезам со него... речи му дека имаш веќе некој и дека не си заинтересирана и кажи му дека ќе го менуваш бројот :)
     
  4. DirtyQueen

    DirtyQueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 мај 2011
    Пораки:
    234
    Допаѓања:
    179
    Пол:
    Женски
    Па не сум дала до сега, не ни планирам.
    Ама во секој случај, ако го познаваш добро и ако знаеш дека не е некој што може да те напнува цело време на моб. и да ти врти со скриен како што некој си прави кога му е досадно |( зашто да не.



    ах да, и кажи му да не те вознемирува веќе,дека е досаден..
     
  5. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Јао тема :clap:

    |(

    Чекај не разбрав ти прашуваш дали сме за или против или бараш решение за твојот таканаречен проблем ? ! :^) Сакаш од тука некоја да го отера место тебе |( . Што знам смени број ...
     
  6. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Освен ако предобро не се познавате. Немојте да се лажете, во денешно време секакви манијаци постојат на интернет со лажни профили и лажни слики. НИкако! никогаш не може да знаете на кого му давата број.
    Ако некој толку мн ви се допаѓа, распасајте се кај друграки, комшики, познаници кои го познаваат, па после дрзнете се да му давате број.
    Кружат мноооогу лажни профили на фб со по една слика, која најчесто е нечија друга, а зад тој профил се крие некој манијак.
    Исто е кажувајте матичен број, точна адреса а живеење.

    П.с за твојот проблем конкретно, не му кревај веќе или исклучи го телефонот на одредено време.
    Крај краева смени број. Нема никад да може да те замара. :)
     
  7. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    Никогаш не би се осудила да дадам мој број на фб, посебно на некој што не го знам. А и не прифаќам секого. А како се заљубил во тебе, преку фб? Се имавте видено претходно?
     
  8. little-girl

    little-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 август 2011
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    LittleDevil-Не се немаме видено...па јас имам свои слики на фб. Тој ги гледал...и наводно некогаш ме видел во маало и така се заљубил во мене ...

    vendiii-И прашувам дали сте за или против....и да ми дадете предлог како да се откачам од човеков...

    Фала ви за предлозите на сите
     
  9. Modesti

    Modesti Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    5
    имаш 14 години :)

    кажи му дека не си заентересирана за него, дека се гледаш со друг дечко.
    а ти малечко девојче, не се замарај уште од сега за дечко, терај си го детството, иживеј се, не се замарај за дечковци уште сега :) има време и тоа ке биде.

    а веке ако не сака да разбери, имаш сигурно малку постари пријатели од тебе. (машки), прати го малку да порзговара со него (али гледај да се тука некаде со годините) нека се претстави као твој дечко , верувам дека нема ни да те погледне повеке :)

    викаш е “значително поголем“ од тебе.

    претпоставувам +5 до 6 години постар од тебе.
    14 години со 19-20 годишен не ми иде некако , па ти си дете сеуште занего.
     
    На little-girl му/ѝ се допаѓа ова.
  10. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Јас сум против, не го познаваш ни кој е ни што е, од каде знаеш дека не те лаже и дека не е некој манијак? Секакви ги има по интернетот, многумина не се такви какви што се претставуваат, затоа биди внимателна.
    А ако штетата е веќе направена, едноставно не му кревај или смени го бројот, па кажи им го само на тие што треба да го знаат навистина.
     
  11. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Ок кога веќе се разбравме


    Никогаш повеќе немој да даваш број од фејсбук ... Телефонот е строго лична работа фејс е друго ќе го блoкираш избришеш и го немаш повеќе до тебе .Некогаш може проблеми да си направиш :!:

    Предлог ... Ги има милион...

    *Кога ќе ти се јави едвај зборувај прашање -одговор

    *Отерај го кај што не треба

    *Културно дај до знаење дека не си заинтересирана

    *Дај на некој другар да ми крене ко ќе те бара нека каже дека ти е дечко :!:

    Ако после ова пак те смара дај ми број јас ќе го решам ]:) :devil: :D
     
    На little-girl му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Blabla16

    Blabla16 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    392
    Допаѓања:
    161
    Пол:
    Женски
    Ако сакаш да не ти се јавува преку телефон, можеш да го блокираш неговиот број и нема да може повеќе да ти врти...Таа опција постои во твојот мобилен телефон...
    Само не ми е јасно зошто си му го дала бројот, а не те привлекува и не сакаш да имаш ништо со него ? |-) Ти објасни му на културен начин, дека имаш друга симпатија и дека не сакаш да има ништо помеѓу вас... И да престане да ти се јавува... Ако и покрај тоа продолжи, во тој случај можеш и бројот да си го смениш :)
    И јас се најдов еднаш во оваква ситуација... И знам како ти е... Мојот проблем го решив со тоа што го ставив на игнор, кога ми врти, не му кревам ;)
     
  13. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    Прво и најважно, немој да мислиш дека некој може да се заљуби преку фејсбук комуникација. Ако мисли дека може, нешто не е во ред.

    Мала си и наивна, ама најдобро би ти било да му опнеш еден блок + дилит и да не му одговараш на повиците.
     
  14. Justice.Girl

    Justice.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    295
    Допаѓања:
    212
    Пол:
    Женски
    Јас не би дала мобилен преку фб... Посебно не доколку не се познавам доволно добро или не се познавам0 приватно со човекот... :?: Во овој случај мислам дека би можела да му кажеш дека си го сменала бројот, или пак кога ти звони крени и исклучи (ке ми трошиш кредит, па по некое време би требало да се откаже :lol: )

    * Јас давам совети, а замислете: ГО ИМАВ НАПИШАНО МНОБИЛНИОТ ВО ИНФОРМАЦИИ :fubar: :fubar: Баш кога ја видов темва, пред да ја отворам проверив дали имам пишано мобилен и имав :tmi: Го избришав битно :lol:
     
  15. KatWonderland

    KatWonderland Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    48
    Пол:
    Женски
    Јас сум за против давање на мобилен.Бидејќи секакви ги има сега и со лажни фб-а и се.Затоа е најдобро коа ќе искочите и подобро ќе го запознаеш ќе знаеш дали да му дадеш или не.
     
  16. christina

    christina Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    ПРОТИВ!
     
  17. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
  18. cvetce93

    cvetce93 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    575
    Добро ај барем од ова ќе научиш за следен пат дека не се дава туку така број на секого. И лично а не па преку фејсбук. Ама ете кога биднало, блокирај го бројот или не му кревај може ќе се откаже, ако е па премногу упорен отерај го кај што не треба. Ама сепак јас мислам дека најдобра опција ти е да го блокираш бројот.
     
  19. song

    song Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2012
    Пораки:
    123
    Допаѓања:
    46
    Јас сум против ова!Исто сум и против искачање со некој што сум го запознала на фејзбук. :D До сега немам излезено со никој од фејзбуг и јасно им ја имам кажано причината зашто. :) А мобилен телефон ? НИКАКО! Мое мислење. :)
     
  20. Katojiikutaka

    Katojiikutaka Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2012
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    226
    Јас сум против ова,дефинитивно.
    иначе за да го откачиш пробај,напрајте ко луѓе муабет..кажи му да не те замара,замоли го..кажи му дека си незаинтересирана..а ако продолжи да те замара,коа кје ти звони дај го телефонот на некој другар он да збори демек ти е дечко..ако ни тоа не пали,смени си број..и памет за друг пат. :$