1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Давење - "choking"

Дискусија во 'Секс' започната од RandomSlut, 22 октомври 2019.

  1. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Уште не сум чула „машките тешко свршуваат“, ниту пак машко да дојде да се жали дека не може да свши оти „едноставно е нормално“ да не свршуваат
    Не е феминизам во прашање, едноставно нити си го познавате телото, нити сте во допир со вашата сексуалност. Мојот оргазам не зависи од мојот партнер, нити од неговите желби да ми го повредува телото.

    Ама слабо ти иде свршувањето, а?
    Оти за женската сексуалност некако немо и бледо...
    Таман работа кревкото его на мажињата да ви се чепне...
     
    На deskarada му/ѝ се допаѓа ова.
  2. arabella_

    arabella_ Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2020
    Пораки:
    122
    Допаѓања:
    364
    Пол:
    Женски
    Ама слабо ти иде свршувањето, а?
    Оти за женската сексуалност некако немо и бледо...
    Таман работа кревкото его на мажињата да ви се чепне...[/QUOTE]

    Хахахаха , не знам како поедноставно да ви објаснам дека на девојки им се допаѓа да ги дават , има мажи што сакаат партнерките да ги дават . И сите свршуваат најнормално . Ајде батали не може сите да сакаме исти работи .
     
  3. Celltica

    Celltica Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јули 2020
    Пораки:
    4.234
    Допаѓања:
    27.790
    Па убаво кажа теории.
    Не е психологијата егзактна наука за да може тука да постираме цитат и тоа да важи како апсолутна вистина.
    Има сто и една девијации во сексот, не може сите нив да ги оправдаме како вкус на некого. Мислам само анализирајте го цитатот :D Да, недостаток на секс води кој фрустација, ама да кажеш дека тоа е единствена девијација во секс, епа извини ама треба да не знаеш ништо околу секс.
     
  4. SugarHoney

    SugarHoney Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2019
    Пораки:
    494
    Допаѓања:
    1.394
    Пол:
    Женски
    Ако партнерот ти го повредува телото значи дека треба да го откачиш. Незнам зошто воопшто сте со такви во врска. Инаку и машки има што имаат проблеми, не се само девојки, туку ние повеќе се жалиме.
    Што инаку сакаш да кажеш дека не сум во допир со мојата сексуалност? Што треба да правам за да бидам во допир? За твојот оргазам незнам ама мојот и те како зависи од партнерот. А и не сум себична да му исполнам желба во сексот, нема да ми падне круната со тоа. Напротив, и јас уживам кога тој ужива.
     
  5. arabella_

    arabella_ Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2020
    Пораки:
    122
    Допаѓања:
    364
    Пол:
    Женски
    Баш треба да експерименитираш за да си во допир со сексуалноста , а не не дај боже да ја изгубам титулата феминистка на месец за да му удоволам да ти се врти у глава :D .
     
    На raww, Angie1432, Billy Idol и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. arabella_

    arabella_ Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2020
    Пораки:
    122
    Допаѓања:
    364
    Пол:
    Женски
    Секој може да си толкува зборови како сака :) Никој не кажа дека цитатот е апсолутна вистина, може да го делиш тоа мислење а и не мора фала богу .
     
    На Angie1432 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Celltica

    Celltica Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јули 2020
    Пораки:
    4.234
    Допаѓања:
    27.790
    Ама го постираш како аргумент дека се е нормално :D Едноставно не е точно, толкувај како сакаш, пак нема да е точно дека девијација е само немање секс, а друго се е вкус. По таа логика, вкус е Едипов комплекс пример, слично на Фројд :D Ете и двајцата да се согласни, пак не е нормално.

    Да се редактирам на темата, искрено не се замарам многу што прават луѓето во кревет. Генерално ми смета насилство во било која конотација, па јас не би можела да сум со партнер кој практикува насилство во секс. Уште помалку па да му удоволувам на таков партнер. И тоа нема врска со феминизам, не сакам насилни луѓе од било кој пол. Да не се сфатиме погрешно, you do you, едноставно јас не би сакала.
     
    Последна измена: 1 септември 2020
  8. Srckata28

    Srckata28 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    4.552
    Допаѓања:
    21.650
    Пол:
    Женски
    Сакаш да кажеш дека кога некој маж сака да дави девојка со тоа што ќе дојде до одземање на воздухот, солзи во очите, вцрвенување на фацата и притоа тој се пали на тие работи, ти е нормално?
     
  9. arabella_

    arabella_ Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2020
    Пораки:
    122
    Допаѓања:
    364
    Пол:
    Женски
    Одма одите во екстремни примери . Сакам да кажам дека таа се пали на тоа . И сакам да кажам дека верувам границите ги знае партнерот до кој степен треба да оди во било што за да е задоволство а не болка. Ако немаш доверба во некој нема логика секс да имаш со него.
     
    На Angie1432 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Srckata28

    Srckata28 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    4.552
    Допаѓања:
    21.650
    Пол:
    Женски
    Јас разбирам на што мислиш ти и дека има девојки кои се палат на тоа. Rough секс може да биде дел од сексуалниот живот на еден пар, ама не можеш да ме убедиш дека мажи кои се палат на малтретирање на жени се токму во мозокот. Слабото давење, плескање по газ - супер, ама ако некој се пали на насилно удирање и давење ќе бегам.
     
    На Celltica му/ѝ се допаѓа ова.
  11. arabella_

    arabella_ Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2020
    Пораки:
    122
    Допаѓања:
    364
    Пол:
    Женски
    Ama ni jas ne se soglasuvam so maltretiranje ne znam kako me sfativte taka :) . Sekoj si gi postavuva granicite , i sekogas treba da ima granici spored vkusot. Se drugo e siluvanje . Rough seks ne e nasilstvo koga na site uchesnici im se dopagja :) . Deka ima mazi shto se palat bukvalno na bolkata na devojkata sum nemala iskustvo so toa , a ne sum ni slushnala za takvi. I ne mislam deka e normalno.
     
  12. GrimTheReaper

    GrimTheReaper Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 мај 2015
    Пораки:
    2.720
    Допаѓања:
    20.398
    Оваа тема е доста активна во Америка. Има и филм за истата. Но, го кажувам и е прикажано во негативна конотација. Од секогаш сум се прашувала што значи accidental suicide, или разговорно кажано самоубиство од несакајќи. И сега ми е јасно, колку може луѓето да бидат смотани. Всушност, самата индивидуа доживува еуфорија и чувство на задоволство додека го прави ова. Но,за жал, не застанува тука. Обично почнуваат после самите со каиши, јажиња да доловат барем мал ефект,ама некогаш е касно. Од толку фетиши, до тука ли стигнавте. Подобро анален без лубрикант или лижење смрдени нозе него ова. Барем нема смртен исход, само газот ќе боли.
     
  13. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Целата таа реченица е доволно проблематична сама по себе.
    На таков начин еден куп мажи ги тераат девојките да прават работи кои не им се убави и не ги сакаат за да „не се себични“, па и да стапат во односи кога не се спремни, да имаат секс без заштита оти „не му е убаво“ со. Да ги дават оти му се дига кога гледа како жената под него е понижена.
    Таман работа себилна да си, се за мажот... ама апсолутно се, па и животот ако треба.
     
    На christinnn и Srckata28 им се допаѓа ова.
  14. SugarHoney

    SugarHoney Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2019
    Пораки:
    494
    Допаѓања:
    1.394
    Пол:
    Женски
    Веројатно не си сретнала и не си била во врска со таков човек. Доколку си со таков човек тоа веќе не е терање на сила да правиш нешто туку уживаш и ти додека го гледаш дека и тој ужива. И не само јас нему туку и тој е спремен да ми исполни било каква реална желба како и во сексот така и во се. Зборувам за нешто реално а не за давење и за давање живот или малтретирање.
     
  15. Celltica

    Celltica Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јули 2020
    Пораки:
    4.234
    Допаѓања:
    27.790
    Јас во ова не верувам, дека апсолутно секоја желба ќе му ја исполниш во сексот. Или тој тебе. Еве пример, може не е соодветен за твојата врска, но хипотетички, да ти побара тројка или свингерство, ќе прифатиш само за да е тој среќен, во случај да не сакаш немоногамен секс? Не е нереално да сака човек таков секс. Реална желба е.
     
  16. SugarHoney

    SugarHoney Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2019
    Пораки:
    494
    Допаѓања:
    1.394
    Пол:
    Женски
    За секое тенџерче има капаче. Ги знае и тој моите лимити и јас неговите. Нашата врска не функционира така. Имам нормална врска, дечко и девојка. Немаме никакви либерално феминистичко прозападни лгбт гледишта на светот посебно во сексот па така да за нас тоа е нешто нереално а искрено нема ниту тој ниту јас желба за свингерство или тројка..
     
  17. Celltica

    Celltica Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јули 2020
    Пораки:
    4.234
    Допаѓања:
    27.790
    Добро, затоа ти викам може не е за твојата врска, но било која желба нема да ја исполниш. Тоа што знаеш што овој партнер нема да ти побара, не значи дека сигурно вечно ќе си со него и дека сигурно некој нареден нема да побара нешто такво. Затоа викам, не е реално да се каже се би исполнила за да е партнерот среќен.
    И каква врска имаат со врски либерални гледишта, лгбт и феминизам, посебно во ист контекст?
     
  18. Angie1432

    Angie1432 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 април 2019
    Пораки:
    7.267
    Допаѓања:
    37.089
    Пол:
    Женски
    Тројки, свингерства не се либерално феминистички прозападни лгбт концепти. Не се од вчера.
    Кога пишувате нешто, употребувајте зборови за кои сте сигурни дека значат тоа што мислите, а не колку да стои нешто нафрлано, зашто смешно излегува. :D
    За другиот дел се согласувам со тебе....не гледам ништо проблематично во врската да се исполнуваат туѓите желби, сѐ додека се знаат границите на тоа што се сака а што не.Нема потреба да се оди толку длабоко и да се анализираат работите за да се извртат и да повторно жената е жртва, а партнерот нетокму ако сака choking(во контекст на темава)....
     
    На WildMk, diskreten32 и IM.TMKQ им се допаѓа ова.
  19. Acronia

    Acronia Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2021
    Пораки:
    1.222
    Допаѓања:
    4.484
    Пол:
    Женски
    Терминот LGBT e баш измислен во Запад.
    Постои од почетокот на првите облици на човештвото, но како маргинализирана заедница постојат oд 1969 година во Њујорк.

    Околу другото се согласувам.
     
    На Arjanit2021, Ajronmen и Lidd4e им се допаѓа ова.
  20. MARIA ; )

    MARIA ; ) Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2014
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    150
    Пол:
    Женски
    Сакам кога е позади мене со едната рака да ме држи за грлото не премногу силно ,со другата да ме плеска по задникот или да ме стега за градите и да ма е.... најјако што може уффф свршуванје до лудило.
     
    На Trajan12345, ayton, SexyySexyy и 4 други им се допаѓа ова.