1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дадилка тепа мало бебе во Скопје

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од eloves, 9 септември 2015.

  1. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    По мене најбезбедно е едно дете, за кое родителите не се во можност да се покрај него, да иде у градинка.
    Пре утре би дала дете во институција, во раце на професионалци, отколку на странец со лиценца.

    Добро е што ја имаат пишано со име и презиме и слика, да ја покопа јавниот срам и осуда.
    Плус законска санкција.
     
    На cresa-jagoda, candy.cane, mime87 и 3 други им се допаѓа ова.
  2. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.793
    Допаѓања:
    65.509
    Пол:
    Женски
    Не е дека и во градинките немало случаи кај што се изживуваат врз децата. Но, веројатно е поретко. Друго е сепак во институција.
    Јас сум цело време со малата по лулашки, се имам изнагледано жени што вака чуваат деца. Ќе седнат на клупа и само се дерат по нив, не таму, не ваму, не тоа, не ова, не можат да трчаат по нив, немаат ни енергија ниту нерви. Ќе си се соберат на клупа да си дрндаат, децата кој ги гледа. Една кога почна да ми зборува за малото нешто ми се дигна косата на глава. Среќа го видов следниот пат малечкото со татко му и му кажав жената што ми рече, барем нека си знаат.
    На една друга и избега малото право накај улица, додека се освести да викне по него, немаше шанси да го фати, ќе отидеше детето. Го фатив на тротоарот.
    Ни јас не би дала дете така на жена, не би верувала на никоја.
     
    На cresa-jagoda, candy.cane, Milobebence и 6 други им се допаѓа ова.
  3. *Ane*

    *Ane* Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2017
    Пораки:
    762
    Допаѓања:
    2.199
    Пол:
    Женски
    Mene me osuduvase koleska zasto sum napustila rabota, a ne sum zaposlila dadilka (imam moznost)
    Ali mislam deka nikoj nemoze da se grizi podobro od majkata :)
    (nesmee da ide u gradinka zatoa sedi doma)
     
    На cresa-jagoda, daylight, SummerGirl и 2 други им се допаѓа ова.
  4. Independent Girl

    Independent Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2018
    Пораки:
    253
    Допаѓања:
    1.189
    Пол:
    Женски
    Има секакви психопати не само дадилки туку и родители ако ви текнува на случајот во Србија со универзитетската професорка ("мајка") како го тепаше бебето :u: најжално од се ми е малтретирање деца ја лично никогаш не би оставила некој да ми го чува детето ни баба ни дедо буквално никој ако не можам сама да се грижам нема ни да раѓам.
    У зачеток на развој ти така да малтретираш дете којзнае какви трауми остава. :@
     
    На Angie1432, SummerGirl, mariz и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.245
    Допаѓања:
    124.493
    Има слики и од него и одземено му е родителското право како што треба на сите родители кои си ги тепаат децата
     
    На cresa-jagoda, Someonespecial, SummerGirl и 4 други им се допаѓа ова.
  6. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Од прва му го одземаат родителското право?
    Нели оди преку суд, рестрикција за приоѓање, психолошка помош.. дрн-дрн...
    Колку што знам не е прв чекор одземање родителско право...

    И не е во ред лики да се објавуваат јавно.
    Некој може да ја истепа.
    И не ми велете дека и' треба ќотек.
    Пошто тоа, не е ништо поразлично од нејзиното.
     
    На candy.cane, ocicka2014, Stressed Out и 8 други им се допаѓа ова.
  7. M&M

    M&M Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2015
    Пораки:
    5.912
    Допаѓања:
    135.427
    Пол:
    Женски
    Ако гледаме реално очигледно и е со нарушено психичко здравје, затоа што да си е саглам со нервите нема до толку да измлати дете. И на нормален човек може да му се спојат жиците и да збесне но за кратко ќе се исконтролира, ова гледаш дека траеше со минути а детето ништо посебно не направи. А дека кога ќе ја пуштат за некое време ќе се заборави па некој пак ќе најми за деца, дај не зезајте, веќе сите ја знаат, така да нема апсолутно никакви шанси за такво нешто.
    И не, не се споредува ова со педофил, колку и да сме сите изреволтирани од случкава, споредбата е смешна.
     
    На candy.cane, oblace1, Angie1432 и 4 други им се допаѓа ова.
  8. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.740
    Допаѓања:
    72.648
    Пол:
    Женски
    Тогаш како што прочитав, тој таткото е на тие едни Боки 13 што им помогна една год што ги смести во стан (нз дали им го купи или им плати кирија за на подолг период)... Што беа со бебе мн мало, па кај Паскалов дури собиравме и облека, јадење за нив. На тој после и раб му нудеа и одбиваше и прибираше. Тој е истиот што го тепаше детето.
     
    На cresa-jagoda, oblace1, kukla21 и 3 други им се допаѓа ова.
  9. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.245
    Допаѓања:
    124.493
    Споредбата беше за јавно објавување слики од нив, не дека делото е исто :)

    Затвор е и за убиство и за финансиски криминал ама делото не е исто нели?

    И не е страшно ако некој ги натепа нив, страшно е ако по 12 месеци госпожава оди да чува дете пак, оти не се знае во јавноста, па и тоа да го претепува.
     
    На fana, candy.cane, V.odolija и 2 други им се допаѓа ова.
  10. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.729
    Допаѓања:
    122.075
    Сега читам била ангажирана преку агенција и тоа.
    Кај ќе земала 30.000 ден.плата , место да цени , таа децата ко душмани ги гледала.Стока. И тоа на снимката не било се.Мајката изјавува дека го гушела детето ,му ги затнала носот и устата;( . Душиче:doh:
    А на тој таткото, ако не му се одземало одма род.право. па мајката што се чека!
     
    На cresa-jagoda, Feminka22, mariz и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. nextredstyle

    nextredstyle Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    14.656
    Допаѓања:
    116.443
    Пол:
    Женски
    Сите сакаме таа да не излезе од затвор,но законите ни се тупи и ако целата јавност не е информирана за каква личност се работи,откако ќе излезе,таа може пак да биде во близина на деца.
    Поради тоа добро би било информациите за ваквите лица да бидат објавени јавно за да имаат родителите претстава од кого треба да си ги држат децата подалеку.
     
    На candy.cane, Lavica2602, Independent Girl и 2 други им се допаѓа ова.
  12. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.740
    Допаѓања:
    72.648
    Пол:
    Женски
    Инаку не му е ни татко, второто што го имаат е негово, а тоа што го тепа е дете на мајкава од предходен брак. Додека го тепа, неа мува не ја лази. Им ги одземаа тогаш, ама што се случи којзнае...
     
    На cresa-jagoda, candy.cane, eli25 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. Tan4ence

    Tan4ence Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    5.082
    Допаѓања:
    27.322
    Па по таа логика треба и на лекари што направиле грешка и осакатиле пациенти јавен регистар за да некој не се излаже и отиде кај него. А на таков секако лиценцата за работа ќе му биде одземена и нем ни да може веќе да прегледува пациенти.
    Тоа за педофили беше бидејќи педофилите се опасни општо за околината.
     
  14. Mrs. Lovett

    Mrs. Lovett Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2018
    Пораки:
    822
    Допаѓања:
    3.125
    Пол:
    Женски
    Абе мене ме интересира која е таа агенција кај универзална што се пуни со пари вработувајќи вакви психијатриски случаи. И зошто не се затвори и зошто не сноси одговорност сопственикот. Па најголемата вина прво во нив би ја барала, очекувам асален човек да ми најдат преку агенција ако не оглас ќе си објавам сама. Него секакви имбецили отворија фирми за пари, а никој не води сметка.
     
    На cresa-jagoda, candy.cane, oblace1 и 8 други им се допаѓа ова.
  15. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.245
    Допаѓања:
    124.493
    И агенцијата сеа треба една инспекција. Само пари лапаат. Кузнае колку дадилки се без лиценци
     
    На cresa-jagoda, candy.cane, Feminka22 и 4 други им се допаѓа ова.
  16. John Snow

    John Snow Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2016
    Пораки:
    4.882
    Допаѓања:
    52.864
    Пол:
    Машки
    Никогаш не би оставил бебе на некого што не го познавам макар имал и 10 лиценци. Или човек у кого имам макс доверба или градинка( мада и таму се дешаваат срања), трето нема.
     
    На cresa-jagoda, candy.cane, Alisa22 и 3 други им се допаѓа ова.
  17. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.076
    Допаѓања:
    6.637
    Пол:
    Женски
    Среќа да беше само оваа шо се изживува над деца. А дадилките мислат работата и е бонбона ама не е баш така не е се да покажеш сила на детето.. Ја не би оставала на секој дете утре да сум пословна жена и да немам време за дома.
     
    На candy.cane, Peperutce1115, Mrs. Lovett и 2 други им се допаѓа ова.
  18. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    Женава ја знам,многу пати ја имам гледано како ги шета дечињата.Ептен се сонциња многу ми е жал ;( .Се надевам дека нема да имаат трајни последици од ова,а за неа да си го добие тоа што го заслужува!
     
    На candy.cane, Alisa22, Independent Girl и 6 други им се допаѓа ова.
  19. Lavica2602

    Lavica2602 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2017
    Пораки:
    1.873
    Допаѓања:
    3.213
    Пол:
    Женски
    Lele mariz ne me potsetuvaj.. Koga ja vidov slikata so deteto ispruzeno so raceto i zamizano dodeka go tepa, abe sum se piknala u wc i sum grizela krpa mm da ne znae deka placam. Traumi imav nekolku dena.. Si velam.. Jas se macam, eve uste nemam decinja kako bre dusa im dava raka da krenat, DA IM SE ISUSAT! a ovaa poslednava, sama si go skroi ako e tocno deka na snimkata se gleda deka go zadusuva. Fino lepo obid za ubistvo i neka se pravi luda kolku saka. I jas sum za javno da se kazat so slika, ime i prezime. Znaci takvite jas se nafakam da gi odlezam!!
     
    На mariz и nextredstyle им се допаѓа ова.
  20. M&M

    M&M Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2015
    Пораки:
    5.912
    Допаѓања:
    135.427
    Пол:
    Женски
    А некој објави дека е лиценцирана дадилка? Јас искрено мислев дека се знаат по маалска линија со родителите, од иста населба се со женава, сигурно ја знаеле преку некој, мислев дека и така ја нашле. И не мора поради изолирани случаи да се става црна дамка на сите жени што чуваат деца, колку и да е жално ова што се случи, јас имам многу позитивно искуство, а и сум чувала туѓи порано.
     
    На Herrera, candy.cane и "Zoki" им се допаѓа ова.