1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дадилка тепа мало бебе во Скопје

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од eloves, 9 септември 2015.

  1. Sesil

    Sesil Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    6.858
    Допаѓања:
    133.182
    Пол:
    Женски
    Најстрога казна за дадилката. Али и родителите да се преиспитаат малце, се остава ли дете на 65 годишна жена на чување? Сигурно бабата на детето е помлада од неа...
     
  2. natemila

    natemila Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    8.442
    Пол:
    Женски
    цццццццц не ми се верувааа, ова малце ли е. Мало сонценцее. Нека е ова твое дете и пиши после што преувеличувате.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  3. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Видеото не можев да го изгледам, го пуштив само 30 секунди и доста и беше, многу ќе се разбеснам.
    Луѓе, вака не се однесува некој што не сака деца, туку некој психопат, нервно болен на кој би му помогнале само психијатриска болница и јаки лекови за смирување.
    Има разлика од тоа да не сакаш, односно не умееш со деца и да си ваков психопат.

    А и малку ги обвинувам родителите, дефинитивно треба многу повеќе да се проверуваат дадилките и сите оние што ги оставаат децата со нив. И во градинка да го носам, убаво ќе испитам кои се учителки/учители, а не па дома да и го оставам.
     
    На crazylady, vitamina, cresa-jagoda и 4 други им се допаѓа ова.
  4. HoneyBun

    HoneyBun Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    503
    Допаѓања:
    973
    Пол:
    Женски

    Ова дали е доволно тепање за тебе ?? ЦЦЦ останав без коментар како размислуваат некои луѓе.
     
  5. Reachel

    Reachel Популарен член

    Се зачлени на:
    26 април 2014
    Пораки:
    257
    Допаѓања:
    1.902
    Пол:
    Женски

    Човеку се гледа дека ти поминало времето за лечење.
    И не, нема да ти ''посакам'' истото да му го прават на твоето дете за да сфатиш што всушност е ова и како ќе те боли.
    Да го родиш и да внимаваш да не му падне влакно од главата а други да ти го малтретираат? Ако ти одговара тоа тогаш стварно немам зборови... и да, родител како родител нормално ќе крене рака ама не на оваа возраст и се разбира со причина, ама оваа дотичнава е таа која што има најмало право на кревање рака врз туѓо дете и тоа без причина колку да си го истури бесот некаде.

    Време е за бан.
     
    На crazylady, Wild Ones, vitamina и 5 други им се допаѓа ова.
  6. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.573
    Допаѓања:
    80.650
    Пол:
    Женски
    @MacaLove и јас сакав да го пишам истото во однос на проверувањето на жените за чување, но прочитав дека тие ја знаеле жената од претходно, па претпоставувам дека познавајќи ја, имале некоја поголема доверба во неа.
    Но, додека некој не ти влезе дома и не почнеш на некој начин да „живееш“ со него, никогаш нема да му го дознаеш наравот.

    Така да, секогаш важи онаа старата добра - Боже, чувај ме од пријатели ... :x
     
    На samovila.red., WORRIED.BT, crazylady и 5 други им се допаѓа ова.
  7. V.odolija

    V.odolija Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 октомври 2014
    Пораки:
    1.173
    Допаѓања:
    20.843
    Страшно и жално за кутрото бебенце,што се претрпело.Ова е психопатско однесување,женава е пореметена тоа е сигурно.
    Мене ме чуди фактот како цели 5 месеци родителите не насетиле со каква особа си имаат работа.Па уште во првите неколку секунди од видеото се гледа дека женава не е нормална.
     
  8. Ana Chio

    Ana Chio Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2015
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    203
    Пол:
    Женски
    Јас сум човек што е против секакаво насилство и врз животни и врз мажи и врз жени и врз работиници итн , Ама ова хах, ова е нешто што толку ме вознемири а не го догледав до крај само многу кратко што секакви пцости ми идат на уста и секакви работи да и направам на оваа краветина смрдена , ако сакате да видите ова е ѓаволот луѓе a не тој црниот , оваа к*******а !!! . Се надевам дека малиот убавец е во ред и јака им душа на родителите што не презеле ништо во свои раце , а некои што мислат дека ова не е сериозно не се поразлични ништо од старудијава !
     
    На cresa-jagoda и sanjaeva им се допаѓа ова.
  9. Jenniffer

    Jenniffer Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2013
    Пораки:
    2.375
    Допаѓања:
    7.415
    Пол:
    Женски
    А има ли некои новости, што е превземано од полицијата на овој случај? Што ќе направат со оваа вештерка?
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    Видеото не го гледав и не планирам. Не сум способна за тоа.

    Сакам да прашам, дали ќе и следи на оваа соодветна казна? Ќе ја има ли на суд?
     
    Последна измена: 9 септември 2015
  11. Cuci81

    Cuci81 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2015
    Пораки:
    108
    Допаѓања:
    3.830
    Леле не ми се верува. Дали го видовте најновото видео кое излезе од бебиситерка во Скопје како тепа 9 месечно бебе.
    Се тресам. Страшно. Ќе ја платиш за да се изживува со децата. Не знам како родителите се воздржале да не ја задават со голи раце.
     
  12. imelda

    imelda Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    1.622
    Допаѓања:
    10.343
    Со оглед на тоа што обично се земаат со препорака овие жени, страшно да мисли човек колку деца вака чувала а ги фарбала родителите. И без плескањето е страшно, тоа за неа лулање било, како го тресе.
    Додека не знаат да зборуваат и да кажат сум викала секогаш, деца не се оставаат со никој сами кој не ти е прва крв, а и тогаш има резервации.
    Доволно грозно ама и полошо има од ова видео што им се дешава на деца во туѓа нега.
     
    На samovila.red., bittersweet и kjukli им се допаѓа ова.
  13. Reachel

    Reachel Популарен член

    Се зачлени на:
    26 април 2014
    Пораки:
    257
    Допаѓања:
    1.902
    Пол:
    Женски
    За казна, сигурно ќе има. А за вакво дело, следи од 1-10 години затвор.
     
    На Magnolija му/ѝ се допаѓа ова.
  14. mirandaa

    mirandaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 септември 2013
    Пораки:
    1.333
    Допаѓања:
    24.750
    Пол:
    Женски
    Го гледав видеото и не можев да поверувам како може планетава да држи таков монструм. Мислам дека имаше слично видео каде во породилно, сестрата која ги чувала бебињата, истепала едно кое исто така плачело. За такви како нив смртна казна би одредила јас. Тоа не се луѓе! Монструми без трошка чувство, грижа и човечност во себе. Навистина мора да си таков за да кренеш рака на едно мало бебе, едно невино суштество. А за такви како женава нема место на земјава.
     
    На WORRIED.BT, Wild Ones, vitamina и 7 други им се допаѓа ова.
  15. sanjaeva

    sanjaeva Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.389
    Допаѓања:
    87.636
    Ми се стегнa душaтa...
    Дееп aкo си oд скoрo зaбегaн, бaрaј си чaре.
     
    На vitamina, cresa-jagoda, Bozica1980 и 2 други им се допаѓа ова.
  16. mila25ve

    mila25ve Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 октомври 2012
    Пораки:
    454
    Допаѓања:
    1.090
    Пол:
    Женски
    Со овој монструм во иста населба сме живееле, недај боже да ја ослободат јас би ја нашла и би ја казнила така како што заслужува, полека и бавно измачување како што она му прави на кутрото бебе и на многу други бебиња што ги чувала
     
    На crazylady, vitamina, cresa-jagoda и 5 други им се допаѓа ова.
  17. presiosaP

    presiosaP Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2014
    Пораки:
    854
    Допаѓања:
    2.207
    дали убаво видов го покрива со маицата ќе го задуши бебенцето...душичка мала
     
  18. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.558
    на портал пишуваше дека е веке во притвор и дека може да биде осудена на од 1 до 10 год затвор. Мислам дека 10 се таман за ваквите, кога веке не може повеке.
     
  19. Eli23

    Eli23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    4.577
    Допаѓања:
    48.916
    Пол:
    Женски
    Кога го видов видеото помислив дека е прво монтажа, дека не е возможно во Мк вакво нешто.
    Ама кога го изгледав.....шо да кажам. Сигурно е болна женава. Само незнам како родителите се воздржале самите да не ја казнат вештерката.
    Греотка детенцето, што чекале 5 месеци. Како порано не ја откриле. Се надевам нема да има детенцето последици.
    А очигледно има и на темава болни во мозокот.
     
    На WORRIED.BT, crazylady, vitamina и 4 други им се допаѓа ова.
  20. zuto

    zuto Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2014
    Пораки:
    3.856
    Допаѓања:
    28.387
    @nena2010, @QweenSM
    Ја пишав со име и презиме ама коментарот исчезна.