1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Далеку од дома (засекогаш)

Дискусија во 'Канта' започната од Lide-Lidija, 27 јули 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Lide-Lidija

    Lide-Lidija Активен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2012
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    1
    Здраво феминки. :)
    Сакав да ве прашам нешто :D ,конечно се смирив,бев на забар и ми дадоа апчиња. :) И нели ви побарав совети за бегање.Епа конечно сум решена дека сакам.Он ми рече дека ке одиме во Радвоиш во некоја мала кука (едвај чекам),ама незнам што да земам со мене,како ке бидам со забиве,кај ке одам на лекар... :?: Некој совет и мн се извинувам што ве замрам.Ако сака некоја нека ми пише лп,за што како,некоја што е поскусна!!??
    Ако е непотребна темава-клуч.
     
  2. Yeeah

    Yeeah Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    704
    Допаѓања:
    2.822
    Ti pisav :) <3
     
  3. janafilth

    janafilth Нов член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2012
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    27
    Девојче јас сега го видов ова.Што ќе правиш каде ќе одиш? Што ако е некој психопат, има друга, неговите како ќе те прифатат? Што ако се некој патријахални знаеш ли како е во малите места? Немој да одиш во право е мајка ти! Тој само сака да те искористи, имаш 15 јас не ни мислев тогаш на вакви работи!!
    ќе направиш грешка и јас сум се залетувала ама не волку..
    И многу рано си му дала многу..Ќе те гледаат чудно ќе си здосадите за брзо време млади сте..Па и тој бе уште е дете! И најдобро да му раскинеш за твое добро..
    И не се лути ќе бидеш благодарна.
     
  4. janafilth

    janafilth Нов член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2012
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    27
    И кај ќе идеш во ова време кога нема ред? Гледаш ли што се случува? Си размислила дека можеби е некоја местенка? Сакаш да завршиш во Косово за бело робље?
     
    На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
  5. meU

    meU Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    2.633
    Допаѓања:
    3.049
    Ако де оди, само пиши во која држава ќе те продаваат бело робје :fubar: уствари Бугарија, таман блиску е до Радовиш.
    Бог да чува, абе деца вие од какви семејства потекнувате, толку ли не ве учат етика, морал, што младина ќе бевте.
     
    На Alesii и dolly.doll им се допаѓа ова.
  6. dolly.doll

    dolly.doll Популарен член

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    594
    Допаѓања:
    505
    Пол:
    Женски
    Какво бегање бе ?! Од каде знеш дека нема да те искористи ? Помисли на последиците ?
     
    На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
  7. senjorita.lombardi

    senjorita.lombardi Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2011
    Пораки:
    1.207
    Допаѓања:
    755
    каде ке одиш брее? Ти нормална ли си? Во вакво време неможиш да и веруваш на сопствената сенка а не па ли на маж, земи фати книга, читај некоа лектира не мисли глупости, многу напредна младинава лелеејм, почнаа на 15 години да бегаат од дома, да имаат односи :devil: , искрено се надевам дека е некое дете што има многу слободно време и не зеза, оти ако е вистина да ти кажам дека од љубов не се живее, ке ти стане ладне, ке бидиш гладна и ке плачиш по мајка ти :!:
     
  8. Lide-Lidija

    Lide-Lidija Активен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2012
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    1
    Девојки знам што правам.Ама ве прашав што да земам со мене и за лекови и за облека и за храна???А за пари он ми кажа дека има па сега јас ке земам само толку колку што сум собрала.
     
  9. Lide-Lidija

    Lide-Lidija Активен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2012
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    1
    Девојки знам што правам.Ама ве прашав што да земам со мене и за лекови и за облека и за храна???А за пари он ми кажа дека има па сега јас ке земам само толку колку што сум собрала.
     
  10. Hkikica

    Hkikica Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2012
    Пораки:
    989
    Допаѓања:
    676
    Бегањето од дома нема да ги реши твоите проблеми .
    Никаде нема да ти биде како дома .Не за џабе рекле како кај мама и тато нема на друго место.Како што сфатив имаш 15 години , на 15 години треба да мислиш на сосема други работи а не на бегање , мажење , чување деца и итн ..Зарем нема со кого да разговараш ? Може дома си имате некои проблеми ама тоа не значи дека не треба да разговараш со твоите.


    А и да да дојдеме ние да те спакуваме ?Од кај да знам кога и колку ќе мењаш гаќи ,чорапи ...
     
    На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
  11. janafilth

    janafilth Нов член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2012
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    27
    Ќе биде среќна ако плаче по мајка и, незнаеме може мајка и ќе плаче по неа кога ќе биде негде за бело робље или за нешто друго однесена..
     
    На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
  12. E...V...I...L

    E...V...I...L Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    782
    Допаѓања:
    468
    Тој има 18 години, значи и кривично ќе одговара ако те изнесе од дома тебе - малолетна.
    Така да, батали таа работи, почни да ги бараш лектирите што ќе ти требаат од септември ;)
     
    На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
  13. dolly.doll

    dolly.doll Популарен член

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    594
    Допаѓања:
    505
    Пол:
    Женски

    Помлада сум од тебе ама еве ти кажувам стварно незнаеш што правиш :!: И сами ќе живеете ? Како бе така ? Помисли на родителите ... Какви било проблеми да имаш мораш со нив прво да разговараш :fubar: А на петнаесет години ако сакаш имај дечко , ама да бегаш нема да се спасиш . Само поголеми проблеми ке те очекуваат :x
     
  14. Lide-Lidija

    Lide-Lidija Активен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2012
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    1
    Како и да е,јас сум решена,НЕМОЖЕТЕ да ме убедите.Сега се исклучувам да се спремам,пред да дојде мајка ми и да забележи нешто,а ако имам време пак ке се укл.А мајка м и татко ми ке плачат,ке ме бараатсо полиција ама кога ке видат дека неможат да ме најдат ке се откажат и крај.Сепак фала на советите.
     
  15. janafilth

    janafilth Нов член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2012
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    27
    хахахаха ќе се откажат да...Ма немој да ме јебеш бре!
    Ајде ти држам среќа за со полицијата
     
    На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
  16. E...V...I...L

    E...V...I...L Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    782
    Допаѓања:
    468
    Ќе видат на форум дека некое девојче избегало во куќа кај Радовиш и ќе те бараат таму :rofl:
    Абе нешто цело време ми вели дека ова не е вистина, ама пак ако е, тешко неа.
     
    На Alesii и PeaceLoveBasketball им се допаѓа ова.
  17. janafilth

    janafilth Нов член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2012
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    27
    Ќе ја најдат и по мобилниот :lol:
     
  18. PeaceLoveBasketball

    PeaceLoveBasketball Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    589
    Допаѓања:
    1.176
    јас мислам дека се ова е глума.
    но,ако не е,најискрено и од срце,немој да си одиш.
    помисли на родителите,на твојот живот тука....а не заради некој си таму кретен да оставаш се,кујзнае на што се е спремен.
    а ако мислиш дека нема да те најдат,мисли пак.
    поѕдрави и бакнежи до сите :* :* :*
     
    На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Ella.313

    Ella.313 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2012
    Пораки:
    337
    Допаѓања:
    149
    Пол:
    Женски
    Ако е љубов,врска во која ти е прекрасно,зошто бегаш?

    Во животот се бега кога се прави нешто погрешно..Имаш 15 год.,интимна си со тој дечко и ќе бегаш во Радовиш со него???
    Дали навистина си ГЛУПАВА или ти одговара да се лажеш самата,незнам,ама знам дека ќе сакаш да избегаш од тоа што ќе те снајде во Радовиш или можеби малце поисточно од другата страна на границата..
    Дали си ти нормална ДЕВОЈЧЕ???Ај ЖИТИ СЕ НЕ ГЛУМИ ЖЕНА,седи си мирна и однесувај се и прави работи прикладни на твои години,ЌЕ ГИ БАРАШ ЕДЕН ДЕН..
    И НЕ ТУКУ ГЛУМИ ПАМЕТНА СО ДАВАЊЕТО ИГНОР НА КОМЕНТАРИТЕ,СЕ Е ЗА ТВОЕ ДОБРО-НИЕ СЕГА СЕ ТРУДИМЕ ДА ТЕ ОПАМЕТИМЕ БИДЕЈЌИ САМА НЕ МОЖЕШ,ЗА ДА ПОСЛЕ НЕ ТЕ ОПАМЕТИ ЖИВОТОТ А ТОА ДЕФИНИТИВНО МНООООГУ ЌЕ ТЕ БОЛИ.
    П.С.Сакаш да бегаш а незнаеш што да земеш со себе,што да спакуваш-тоа е затоа што годините не ти се за осамостојување,бегање од дома а најмалку за интима со дечко,па бидејќи си ОДЛУЧЕНА да бегаш,САМА РАЗМИСЛИ ШТО ДА СИ СПАКУВАШ,ОК?Ако си "паметна" и "смела" и "зрела" за бегање,тогаш ќе бидеш и за пакување..Ајт поздрав.
     
    На Alesii и PeaceLoveBasketball им се допаѓа ова.
  20. zlatnaa

    zlatnaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2010
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    56
    Леле се изнасмеав хахахаха , значи ти си решена да одиш, направи тема за да прашаш што да спакуваш ???? Освести се алооо, или пак сакаш малку нас да не активираш тука да пишуваме на некоја тема што нема врска ? ц ц ц :fubar:
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.