1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали Богородица воскреснала?

Дискусија во 'Религија' започната од EvAngelos, 28 август 2016.

  1. EvAngelos

    EvAngelos Популарен член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2012
    Пораки:
    3.573
    Допаѓања:
    9.823
    Пол:
    Машки
    Не сфаќам, со што да се мачам?
    Не ти се доапаѓа текстот? Имаш некои критики? Баш ме интересира да ги прочитам.
     
  2. korisnichka

    korisnichka Популарен член

    Се зачлени на:
    18 мај 2012
    Пораки:
    607
    Допаѓања:
    1.393
    Па гледам секоја година објавуваш, а тоа што си го пишувал ми е стварно небитно.
     
    На Rama и Orthophill им се допаѓа ова.
  3. RESANKA

    RESANKA Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2018
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    430
    Пол:
    Женски
    Jas sega procitav i imam kritika da vo pravo si deka ne treba da sledime istoriski neizdrzani tradicii kako na primer samo Isus deka e maz voskresnal a majka mu-zena ne voskresnala. Ne se li zaprasa zaradi toa deka e izbrisano od Biblijata so ogled deka nea ja pisuvale isklucivo mazi pa resile da ne go velicaat VOSKRESENIETO NA ZENA i da mu pridavaat samo znacenje i vaznost samo na voskresenieto na mazi isus,Lazar itn a???
     
  4. worrieddd

    worrieddd Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2013
    Пораки:
    950
    Допаѓања:
    3.563
    Пол:
    Женски
    Не знам. Јас знам дека Исус Христос воскреснал. :) Тој во секој случај е најважен од сите други бидејќи со неговата понизност да дојде на оваа земја за да умре за сите нас, па по смртта и да воскресне, ни нуди спасение и вечен живот. Тоа треба да биде нашата надеж. Христос повторно ќе дојде еден ден за да го спаси својот народ. Да не ја одбиеме таа можност која ни е дадена. Изборот зависи од нас.
     
    На Orthophill му/ѝ се допаѓа ова.