Дали бараат лична карта во хотел?

Дискусија во 'Слободно време' започната од jgkm, 8 октомври 2012.

 1. jgkm

  jgkm Активен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2012
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  7
  Е значи вака, јас и дечко ми одлучивме да си резервираме соба во хотел за Нова година, е сега прашањето е бидејќи јас сум малолетна, а он е полнолетен, дали би можеле да ни направат некои проблеми при резервација на соба за двајца со брачен кревет. Фала девојки, позз :)
   
 2. daylight

  daylight Популарен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  2.431
  Допаѓања:
  3.066
  Колку имаш год. ти, а колку тој? Ако си малолетна зошто на твојот профил пишува дека имаш 26 год.? :?:

  Инаку за тнр. дневен престој од само неколку часа (кој може да биде и ноќе) не бараат од никого л.к. само пари.
   
 3. jgkm

  jgkm Активен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2012
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  7
  Fala na informacijata :)
   
 4. Nalutena1

  Nalutena1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  1.753
  Пол:
  Женски
  Sekako dwka baraat licna karta ami kako?