1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали би бакнале девојка?

Дискусија во 'Секс' започната од nelisumsrce, 16 октомври 2016.

  1. GabyTranceॐ

    GabyTranceॐ Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2015
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    1.108
    Пол:
    Женски
    Аха јас не пишувам CV па литературно да пишувам :D Овде нема потреба од литературно.
     
  2. one_girl

    one_girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2015
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    161
    Пол:
    Женски
    Дa не излегувaме нaдвoр oд темaтa. И милa, прoчитaј ги прaвилaтa нa фoрумoт ;)
     
  3. Јасмина

    Јасмина Нов член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2016
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    Не. А одамна сакам. Се потрудиле да ми ,,наместат" мување ама неее... Ако треба да се случи добро ако не... ќе си почека. Патем имам дечко и маж е маж ама... Дали е глупаво што мислам дека ако само бакнам женско - од радозналост - ќе се чувствувам виновна бидејќи го изневерив? И покрај толку слободоумност и само бакнеж (иако)со жена за мене е неверство
     
    На SexyySexyy, anelchylola, jasbi и 2 други им се допаѓа ова.
  4. EdnaDevojka21

    EdnaDevojka21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 мај 2016
    Пораки:
    188
    Допаѓања:
    894
    Пол:
    Женски
    Да,еднаш се живее :P
     
    На SexyySexyy, anelchylola, Фem.ima и 8 други им се допаѓа ова.
  5. Jasnabasna

    Jasnabasna Нов член

    Се зачлени на:
    20 декември 2016
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    26
    Пол:
    Женски
    Да би бакнала и тоа страсно :$:inlove:
     
    На SexyySexyy, anelchylola, Фem.ima и 7 други им се допаѓа ова.
  6. funkD

    funkD Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2016
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    69
    Пол:
    Женски
    Pod uslov da ima obostran magnetizam :P
     
    На SexyySexyy, anelchylola, Macheto07 и 2 други им се допаѓа ова.
  7. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.143
    Допаѓања:
    76.547
    Пол:
    Женски
  8. busavobebe

    busavobebe Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2015
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    833
    Пол:
    Женски
  9. Incule

    Incule Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2015
    Пораки:
    355
    Допаѓања:
    296
    Пол:
    Женски
  10. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.545
    Допаѓања:
    6.311
    @Bitter-Sweet Знаев дека ти го имав прочитано негде мислењево, па после ти го прочитав ова дека не би бакнала девојка. Бисексуалка си, а не би бакнала девојка? Малку ме збуни. :|

    Инаку, он топик. Имам веќе бакнато девојки, а за во иднина хм, па ако некоја многу ми се допадне, што да не. ^_^
     
    На JessieT, Sanjichka007, Mishela и 7 други им се допаѓа ова.
  11. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.143
    Допаѓања:
    76.547
    Пол:
    Женски
    Не сум. Човек лута додека се пронајде себеси, нема ти што да се грижиш за мене и моите коментари. ;)
     
    На mira.mira му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.796
    Допаѓања:
    46.395
    Ако не сакаш да се замараме со тебе и твоите коментари, не ми е јасно што бараш на форум? |(
    Машала ти ептен се изналута, на крај и како Јеховин сведок да те видам, нема чудно да ми падне.
     
    На sweet dreams **, ♣ Alba Viduam ♣, joy1 и 11 други им се допаѓа ова.
  13. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.143
    Допаѓања:
    76.547
    Пол:
    Женски
    Мене ми е исто и сосема сеедно дали и колку се замара овде некој со мене. :) Јас со други ама ич не се замарам, си гледам за себе, а не на некој коментарите да му ги требам ко ориз.
     
    Последна измена: 29 јануари 2017
  14. Згодно Момче

    Згодно Момче Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2016
    Пораки:
    867
    Допаѓања:
    4.979
    Повеќе си Bitter него Sweet. :)
     
    На s1a1n1d1r1a1, joy1, Jenniffer и 4 други им се допаѓа ова.
  15. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.545
    Допаѓања:
    6.311
    @Bitter-Sweet Ех, а зошто мислиш дека се грижам? Форум е и дискутираме, а мислењево ти го имав запомнето и ми остана во памет, не дека јас посебно барав по твоите мислења да видам еј Битер случајно да не напишала поинаку.
    А и мислењево е напишано пред 6 месеци, да беше пред 6 години ќе разберев дека си "лутала" сеуште. На 22 години да се лута во врска со сексуалната ориентација, хм, па и не верувам баш. А после неколку месеци, наеднаш сфаќаш дека не си би, ориентацијата не е нешто што се менува...
    Еве, јас од утре ќе одлучам да станам лезбејка, а од задутре пак ќе си бидам стрејт.
     
    На joy1, Ketchup, Sanjichka007 и 2 други им се допаѓа ова.
  16. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.143
    Допаѓања:
    76.547
    Пол:
    Женски
    Твоја работа. :)
     
  17. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.545
    Допаѓања:
    6.311
    Охоох, out of arguments much?
    Нема да "станам" па да "отстанам" зошто тоа не е можно, исто како во твојов случај. :P
     
    На joy1, Згодно Момче, Someonespecial и 2 други им се допаѓа ова.
  18. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.545
    Допаѓања:
    6.311
    @Bitter-Sweet Заборавив преска да се дополнам. И ова сега што го напиша, пак беше полно со контрадикции, па морам да те потсетам на уште еден твој пост, кој е од крајот на август. Кога станува збор за друг, тогаш се има право, ама кога се работи за тебе не? Не функционираат така работите...

    Форумот така функционира? Пишала нешто што е контра на она напишаното од порано? Одма скокате ако некој ви плесне ДОКАЗИ и ФАКТИ?
    Oh, wow. Сама себе се побиваш.
    Sorry, not sorry. :P

    П.С Сега очекувам да се фатиш за мое мислење од истата таа тема, дека мислењата може да се сменат, кај што патем имам напоменато пример менување на мислење во рок од 6-7 години пример... НО, овде се работи за сексуална ориентација што не е релативна работа, а тоа што јас на 14 години сум била "лудо заљубена" во некој и ми се срушил светот кога сме се оставиле шмрк шмрк, и некоја година подоцна сум сфатила дека тоа е гола вода.. и такви некои чувства во афект во моментот. Различни работи.
    Ама менувања на големи, цврсти ставови од ден на ден е знак на нестабилна личност... или во најмала рака, нешто не штима тука.
     
    Последна измена: 29 јануари 2017
    На sweet dreams **, Priroden, joy1 и 2 други им се допаѓа ова.
  19. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.143
    Допаѓања:
    76.547
    Пол:
    Женски
    @blueeparadise Досадно ти е? :) Изгледа така е.
    Извини ама навистина немам јас време за тебе како што имаш ти за мене, за да почнам бесмислена дискусија. Оф топик си инаку. :)
     
    Последна измена: 30 јануари 2017
  20. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.545
    Допаѓања:
    6.311
    @Bitter-Sweet Сега јас треба да ти одговорам ко ти на мене што ми одговори, не е твоја работа. :P Не, не ми е досадно, да те потсетам дека ова е форум и форумот служи за ДВОНАСОЧНА комуникација, а во тоа спаѓа дека твоето дадено мислење можно е да биде подложно на цитирање од други членови, да им се допадне или да не им се допадне, некој give and таке момент. Ако сакаш само ти да си пишуваш, и ти да си ги читаш сама своите мисли, без никој да ти ги искоментира, постои личен дневник за тоа.

    Впрочем, не ми изнесе никаков против аргумент затоа што не постои во случајов. Не е бесмислена де, се служам со факти и докази како што кажа ти... Тоа што те цитирам за да докажам одредена поента значи дека специјално со тебе се занимавам? Уау, тоа ни беше финта со која се служевме... ама во основно.
    Да, оф топик сум, и ти и сите други сме биле во одредени теми. Ако модераторите сметаат дека треба, нека ми ги избришат мислењата.

    Патем, за да не бидам целосно оф топик, првиот бакнеж со девојче ми беше со другарка уште како мали, кога се учевме да се муваме, и знам дека ни беше дешавка тоа. :D Вториот ми беше исто со друга другарка, ама пред година-две, не понесе моментот и морам да признаам дека ми се допадна, некако подруго е чувството отколку со машко, жените се понежни во принцип и повеќе знаеме што ни се допаѓа една на друга, отколку што мажите би знаеле. Третиот не би да го коментирам, неочекуван беше ептен. :D :drunk:
    Уште еднаш ќе кажам, би бакнала девојче, ама имам некој селективен вкус, сакам некое со кратко косиче, некоја bad-ass девојка. ]:)
     
    На FallenAngell и Priroden им се допаѓа ова.