1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали би биле во врска со дечко што е бисексуален?

Дискусија во 'Секс' започната од macedonec15, 9 август 2016.

 1. macedonec15

  macedonec15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2015
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  117
  Пол:
  Машки
  дали би биле со дечко што е бисексуален
   
 2. macencef

  macencef Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2011
  Пораки:
  1.658
  Допаѓања:
  2.287
  Пол:
  Женски
  Ne, i ne e zaradi nekoi tabu temi. Tuku zaradi prenos na HIV - zaradi negovoto homoseksualno minato. Najcesto zaboluvaat homo i bi seksualci zaradi toa. A ne zaradi toa deka bi mi bilo nekoj poseben strav od toa da ne brka sve zivo i divo okolu nego - kako sto poveketo mislat. Znaci samo zaradi toa sto mi e mil zivotot i zdravjeto
   
  На Anne94, cresa-jagoda, biGirl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. corapce

  corapce Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2015
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  341
  Пол:
  Женски
  Не !? :shake:

  Неприродно ми е некако, како да нема машкост? :^)|(
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.630
  Допаѓања:
  59.525
  Пол:
  Женски
  Другарче, не се секирај, ќе си најдеш девојка/дечко, што сакаш тоа. :) Гледам што пишуваш и дека си несигурен, а можеби и сеуште не си сосема сигурен во својата сексуална ориентација. :) А инаку, јас не осудувам врз основа на тоа каков е туку како се однесува кон мене, така да мислам дека би можела да бидам во врска со таков.
   
  На Kameo и MajklMK им се допаѓа ова.
 5. s1a1n1d1r1a1

  s1a1n1d1r1a1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  1.685
  Допаѓања:
  14.342
  Пол:
  Женски
  Ако ми одговара некој по карактер и ако се однесува како што треба со мене, зошто да не. Не ми менва воопшто. Не би имала и онака секс со било кој пред да знам дека се проверил од сексуално преносливи болести и пред да му вервам доволно.
  Па можи и да имате одено со некој би или геј, а да не знаете. Кај нас се кријат скроз. Само неодамна дознав за тројца различни другари дека геј биле. А од стално со женски... Тешко нив ќе речам. Жал ми е за нив единствено шо се родиле во вакво општество.
   
  На Sanjichka007 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.659
  Допаѓања:
  49.217
  Пол:
  Женски
 7. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.081
  Допаѓања:
  5.415
  Зошто да не. :)
   
  На Дугокоси Швалер и Sanjichka007 им се допаѓа ова.
 8. Amateur

  Amateur Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2016
  Пораки:
  312
  Допаѓања:
  348
  Пол:
  Машки
  Леле податоциве и ставов.
  Ама океј постар е постот.


  Мојот став е дека не постои бисексуалност и не верувам во тоа.
  Попатна станица накај осознавање.
  На крај сите со мажи завршуваат.
  Или се женат а поим немаат жените што мажите им прават на страна.
   
  На Дугокоси Швалер му/ѝ се допаѓа ова.
 9. macencef

  macencef Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2011
  Пораки:
  1.658
  Допаѓања:
  2.287
  Пол:
  Женски
  Ne e postar postot. I toa se realni podatoci. Doktor mi gi kaza - homoseksualcite pocesto zaboluvaat i toa mazite. Preku krvnite sadovi vo zadnikot najlesno se prenesuva virusot. A stavot si e realen. I da, ima biseksualci. Samo sto porano se kriele i ne se kazuvale - zatoa mislis deka e toa skoresno. Site mazi gi zenele, a tie so drugi mazi kuznaj sho ne praele. Ama site kutele
   
 10. Amateur

  Amateur Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2016
  Пораки:
  312
  Допаѓања:
  348
  Пол:
  Машки
  во мкд е моментално таа фаза.
  да, можеби поради начинот на секс кој го практикуваат, ама далеку од фактот дека геј луѓето почесто заболуваат.

  жалам, ама јас не верувам во бисексуалност. или е женско или машко. нема трето или двете, секогаш нешто тежнее кон повеќе. само некој не сака да признае и не е свесен.
  отворив тема за тоа што геј мажи се женат.
  прв ден на форумов и турбо. :)
   
  На Дугокоси Швалер му/ѝ се допаѓа ова.
 11. macencef

  macencef Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2011
  Пораки:
  1.658
  Допаѓања:
  2.287
  Пол:
  Женски
  Abe mene mi kaza doktor za toj podatok. Ne izmisluvam. A jas vervam vo toa bidejki ima luge koi se ragaat eden pol ama imaat polovicno podredeni hormoni. Gej mazi se zenat - za da se pokrijat. Tie vo nasava sredina ne smeat da bidat ona sto se i ne se tie biseksualci. Ne mesaj heheh
   
  На Paprika му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Amateur

  Amateur Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2016
  Пораки:
  312
  Допаѓања:
  348
  Пол:
  Машки
  ова е убер глупаво ама - јас сум доктор исто, би требало да знам, не?
   
  На Дугокоси Швалер му/ѝ се допаѓа ова.
 13. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  10.352
  Допаѓања:
  131.154
  Пол:
  Женски
  Да, зошто да не. :) Дур е само со мене, не ми смета неговото минато.
  Иначе @Amateur јас мислам дека има бисексуалност, мислам вистина е дека секогаш кон нешто повеќе ќе се тежнее, но тоа не значи дека не е можно да не те привлекуваат и двата пола, нема уживање околку некој целосно не те привлекува, ама и вистина е дека многу би прикриле или би рекле дека се би чисто ради нивна несигурност, некои сакаат да експериментираат и убаво им е на две столчиња.
  пс. Добредојде на форумов. :hug:
   
  На MajklMK му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Amateur

  Amateur Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2016
  Пораки:
  312
  Допаѓања:
  348
  Пол:
  Машки
  добро ве најдов сите.

  пример јас - не ме привлекува машкиот пол ни сексуално ни емотивно ама пример машкото тело и машкиот пол го сакам многу. Не знам, може професионална деформација, појма немам. Или самиот факт дека сум машко па си ги ценам браќата :) .
  И секогаш помагам со нивните проблеми. Било сексуална природа или здравствена во домен на гениталии (пошо има многу срам).

  Никогаш ниту сум имал ерекција на маж или слично, ама немам ништо против да гледам маж и со еректиран и без еректиран. Не гледам зошто би имал против или да ми е гадно или не знам што. Луѓе.

  Не велам дека сум бисексуален пошо не сум, си сакам емотивно/сексуално само еден пол.

  За тоа дека има бисекс луѓе - во МКД, согласно моето искуство речиси и да нема. Тоа што јас не верувам во тоа е мое и е друг став.
  Све било мажи кои последователно неколку години имаат секс со многу и различни мажи и исклучиво со мажи а дома имаат сопруга (неретко и деца). Сите до еден до сега помлади од 40 години.
  Сите во одлична форма физичка, средени, паметни. Ама сомнителен животен стил во однос на секс.
  Отворив и тема за тоа. (не знам дали била до сега).
   
 15. MagsDestiny

  MagsDestiny Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2011
  Пораки:
  2.266
  Допаѓања:
  16.546
  Пол:
  Женски
  Би била, зошто да не, ако додека сме во врска си е нормално посветен само на мене, без изневерувања и слични глупости, тогаш која е разликата дали е хетеро или е би? :)
  Во едно од погорните мислења видов дека некоја не би била зошто тие машки не биле доволно мажествени?!?!? Која е тука логиката? Познавам геј личности кои не се воопшто феминизирани туку се мажи ипол, онака баш буквално, а имам другар кој е хетеро а има крајно женствени манири. Не значи дека ако некој наоѓа сексуална привлечност во истиот пол, дека мора да почне да се однесува и изгледа како спротивниот пол.

  Инаку @Amateur прво, добредојде на форумов :) а второ, да се вклучам во твоите погорни мислења општо за бисексуалноста, еве јас имам другарка бисексуалка. Не е од Македонија, иако не гледам како тоа би играло каква и да е улога. Моментално е во врска со девојка, но нема поголеми преференци кон едниот пол, туку ја привлекуваат и двата подеднакво, а тоа со кого ќе е не и зависи од тоа што тој/таа крие под облеката, туку карактерот и однесувањето, како што впрочем и оние кои сме хетеро правиме - изглед привлекува, карактер задржува. :)
   
  На MajklMK му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Amateur

  Amateur Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2016
  Пораки:
  312
  Допаѓања:
  348
  Пол:
  Машки
  Здраво, добро ве најдов.

  Да не се вадам, ставот мој е тој и останува.
  Иако за женски беисекуализам не знам многу.
  Од машки аспект и кога е машкиот пол можам да пишувам и убеден сум дека не постои (искуство професионално земам првенствено).
   
 17. Sashko1992

  Sashko1992 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2016
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  1.522
  Пол:
  Машки
  А кој ти гарантира дека тој кога ќе биде во врска со тебе нема да мисли или да се гледа тајно со машки??
  Јас не мислам дека кога некој бисексуалец ќе фати девојка, веднаш ќе стане хетеросексуалец.
   
  На cresa-jagoda и Amateur им се допаѓа ова.
 18. Amateur

  Amateur Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2016
  Пораки:
  312
  Допаѓања:
  348
  Пол:
  Машки
  ќе се сложам 90%
   
  На Sashko1992 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. MagsDestiny

  MagsDestiny Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2011
  Пораки:
  2.266
  Допаѓања:
  16.546
  Пол:
  Женски
  Но токму во тоа е и муабетот: кој гарантира дека и ако е во врска со хетеро тип тој нема да ја изневерува, или како што велиш ти, да се гледа тајно, со други девојки? Нема гаранција. Ако тој некој е човек и ја сака и почитува, ќе ја сака и почитува без разлика дали е хетеро или би. Кога ќе видиш исто ти се фаќа, нели? :D
  Плус, бисексуалецот/бисексуалката, не станува хомо или хетеро во зависност од тоа со кого е во врска. Би си е секогаш би, без разлика на моменталната врска.
   
  На blueeparadise, MajklMK и Sanjichka007 им се допаѓа ова.
 20. Amateur

  Amateur Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2016
  Пораки:
  312
  Допаѓања:
  348
  Пол:
  Машки
  како е во брак со бисексуалци?