1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали би биле во врска со дечко што е бисексуален?

Дискусија во 'Секс' започната од macedonec15, 9 август 2016.

  1. macedonec15

    macedonec15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2015
    Пораки:
    227
    Допаѓања:
    118
    Пол:
    Машки
    дали би биле со дечко што е бисексуален
     
  2. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.080
    Допаѓања:
    3.070
    Пол:
    Женски
    Ne, i ne e zaradi nekoi tabu temi. Tuku zaradi prenos na HIV - zaradi negovoto homoseksualno minato. Najcesto zaboluvaat homo i bi seksualci zaradi toa. A ne zaradi toa deka bi mi bilo nekoj poseben strav od toa da ne brka sve zivo i divo okolu nego - kako sto poveketo mislat. Znaci samo zaradi toa sto mi e mil zivotot i zdravjeto
     
    На Anne94, cresa-jagoda, biGirl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. corapce

    corapce Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2015
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    341
    Пол:
    Женски
    Не !? :shake:

    Неприродно ми е некако, како да нема машкост? :^)|(
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.427
    Пол:
    Женски
    Другарче, не се секирај, ќе си најдеш девојка/дечко, што сакаш тоа. :) Гледам што пишуваш и дека си несигурен, а можеби и сеуште не си сосема сигурен во својата сексуална ориентација. :) А инаку, јас не осудувам врз основа на тоа каков е туку како се однесува кон мене, така да мислам дека би можела да бидам во врска со таков.
     
    На Kameo и MajklMK им се допаѓа ова.
  5. s1a1n1d1r1a1

    s1a1n1d1r1a1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    1.685
    Допаѓања:
    14.358
    Пол:
    Женски
    Ако ми одговара некој по карактер и ако се однесува како што треба со мене, зошто да не. Не ми менва воопшто. Не би имала и онака секс со било кој пред да знам дека се проверил од сексуално преносливи болести и пред да му вервам доволно.
    Па можи и да имате одено со некој би или геј, а да не знаете. Кај нас се кријат скроз. Само неодамна дознав за тројца различни другари дека геј биле. А од стално со женски... Тешко нив ќе речам. Жал ми е за нив единствено шо се родиле во вакво општество.
     
    На Sanjichka007 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
  7. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.542
    Допаѓања:
    6.308
    Зошто да не. :)
     
    На Дугокоси Швалер и Sanjichka007 им се допаѓа ова.
  8. Amateur

    Amateur Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2016
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    385
    Пол:
    Машки
    Леле податоциве и ставов.
    Ама океј постар е постот.


    Мојот став е дека не постои бисексуалност и не верувам во тоа.
    Попатна станица накај осознавање.
    На крај сите со мажи завршуваат.
    Или се женат а поим немаат жените што мажите им прават на страна.
     
    На Дугокоси Швалер му/ѝ се допаѓа ова.
  9. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.080
    Допаѓања:
    3.070
    Пол:
    Женски
    Ne e postar postot. I toa se realni podatoci. Doktor mi gi kaza - homoseksualcite pocesto zaboluvaat i toa mazite. Preku krvnite sadovi vo zadnikot najlesno se prenesuva virusot. A stavot si e realen. I da, ima biseksualci. Samo sto porano se kriele i ne se kazuvale - zatoa mislis deka e toa skoresno. Site mazi gi zenele, a tie so drugi mazi kuznaj sho ne praele. Ama site kutele
     
  10. Amateur

    Amateur Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2016
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    385
    Пол:
    Машки
    во мкд е моментално таа фаза.
    да, можеби поради начинот на секс кој го практикуваат, ама далеку од фактот дека геј луѓето почесто заболуваат.

    жалам, ама јас не верувам во бисексуалност. или е женско или машко. нема трето или двете, секогаш нешто тежнее кон повеќе. само некој не сака да признае и не е свесен.
    отворив тема за тоа што геј мажи се женат.
    прв ден на форумов и турбо. :)
     
    На Дугокоси Швалер му/ѝ се допаѓа ова.
  11. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.080
    Допаѓања:
    3.070
    Пол:
    Женски
    Abe mene mi kaza doktor za toj podatok. Ne izmisluvam. A jas vervam vo toa bidejki ima luge koi se ragaat eden pol ama imaat polovicno podredeni hormoni. Gej mazi se zenat - za da se pokrijat. Tie vo nasava sredina ne smeat da bidat ona sto se i ne se tie biseksualci. Ne mesaj heheh
     
    На Paprika му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Amateur

    Amateur Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2016
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    385
    Пол:
    Машки
    ова е убер глупаво ама - јас сум доктор исто, би требало да знам, не?
     
    На Дугокоси Швалер му/ѝ се допаѓа ова.
  13. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.581
    Допаѓања:
    155.745
    Пол:
    Женски
    Да, зошто да не. :) Дур е само со мене, не ми смета неговото минато.
    Иначе @Amateur јас мислам дека има бисексуалност, мислам вистина е дека секогаш кон нешто повеќе ќе се тежнее, но тоа не значи дека не е можно да не те привлекуваат и двата пола, нема уживање околку некој целосно не те привлекува, ама и вистина е дека многу би прикриле или би рекле дека се би чисто ради нивна несигурност, некои сакаат да експериментираат и убаво им е на две столчиња.
    пс. Добредојде на форумов. :hug:
     
    На MajklMK му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Amateur

    Amateur Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2016
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    385
    Пол:
    Машки
    добро ве најдов сите.

    пример јас - не ме привлекува машкиот пол ни сексуално ни емотивно ама пример машкото тело и машкиот пол го сакам многу. Не знам, може професионална деформација, појма немам. Или самиот факт дека сум машко па си ги ценам браќата :) .
    И секогаш помагам со нивните проблеми. Било сексуална природа или здравствена во домен на гениталии (пошо има многу срам).

    Никогаш ниту сум имал ерекција на маж или слично, ама немам ништо против да гледам маж и со еректиран и без еректиран. Не гледам зошто би имал против или да ми е гадно или не знам што. Луѓе.

    Не велам дека сум бисексуален пошо не сум, си сакам емотивно/сексуално само еден пол.

    За тоа дека има бисекс луѓе - во МКД, согласно моето искуство речиси и да нема. Тоа што јас не верувам во тоа е мое и е друг став.
    Све било мажи кои последователно неколку години имаат секс со многу и различни мажи и исклучиво со мажи а дома имаат сопруга (неретко и деца). Сите до еден до сега помлади од 40 години.
    Сите во одлична форма физичка, средени, паметни. Ама сомнителен животен стил во однос на секс.
    Отворив и тема за тоа. (не знам дали била до сега).
     
  15. MagsDestiny

    MagsDestiny Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    2.306
    Допаѓања:
    18.125
    Пол:
    Женски
    Би била, зошто да не, ако додека сме во врска си е нормално посветен само на мене, без изневерувања и слични глупости, тогаш која е разликата дали е хетеро или е би? :)
    Во едно од погорните мислења видов дека некоја не би била зошто тие машки не биле доволно мажествени?!?!? Која е тука логиката? Познавам геј личности кои не се воопшто феминизирани туку се мажи ипол, онака баш буквално, а имам другар кој е хетеро а има крајно женствени манири. Не значи дека ако некој наоѓа сексуална привлечност во истиот пол, дека мора да почне да се однесува и изгледа како спротивниот пол.

    Инаку @Amateur прво, добредојде на форумов :) а второ, да се вклучам во твоите погорни мислења општо за бисексуалноста, еве јас имам другарка бисексуалка. Не е од Македонија, иако не гледам како тоа би играло каква и да е улога. Моментално е во врска со девојка, но нема поголеми преференци кон едниот пол, туку ја привлекуваат и двата подеднакво, а тоа со кого ќе е не и зависи од тоа што тој/таа крие под облеката, туку карактерот и однесувањето, како што впрочем и оние кои сме хетеро правиме - изглед привлекува, карактер задржува. :)
     
    На MajklMK му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Amateur

    Amateur Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2016
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    385
    Пол:
    Машки
    Здраво, добро ве најдов.

    Да не се вадам, ставот мој е тој и останува.
    Иако за женски беисекуализам не знам многу.
    Од машки аспект и кога е машкиот пол можам да пишувам и убеден сум дека не постои (искуство професионално земам првенствено).
     
  17. Sashko1992

    Sashko1992 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2016
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    1.523
    Пол:
    Машки
    А кој ти гарантира дека тој кога ќе биде во врска со тебе нема да мисли или да се гледа тајно со машки??
    Јас не мислам дека кога некој бисексуалец ќе фати девојка, веднаш ќе стане хетеросексуалец.
     
    На cresa-jagoda и Amateur им се допаѓа ова.
  18. Amateur

    Amateur Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2016
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    385
    Пол:
    Машки
    ќе се сложам 90%
     
    На Sashko1992 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. MagsDestiny

    MagsDestiny Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    2.306
    Допаѓања:
    18.125
    Пол:
    Женски
    Но токму во тоа е и муабетот: кој гарантира дека и ако е во врска со хетеро тип тој нема да ја изневерува, или како што велиш ти, да се гледа тајно, со други девојки? Нема гаранција. Ако тој некој е човек и ја сака и почитува, ќе ја сака и почитува без разлика дали е хетеро или би. Кога ќе видиш исто ти се фаќа, нели? :D
    Плус, бисексуалецот/бисексуалката, не станува хомо или хетеро во зависност од тоа со кого е во врска. Би си е секогаш би, без разлика на моменталната врска.
     
    На blueeparadise, MajklMK и Sanjichka007 им се допаѓа ова.
  20. Amateur

    Amateur Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2016
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    385
    Пол:
    Машки
    како е во брак со бисексуалци?