1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали би биле во врска со дечко што е бисексуален?

Дискусија во 'Секс' започната од macedonec15, 9 август 2016.

  1. Amateur

    Amateur Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2016
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    385
    Пол:
    Машки
    тоа е тоа
     
    На LeleD, crimson и Paprika им се допаѓа ова.
  2. Bender Rodriguez

    Bender Rodriguez The lovable rascal

    Се зачлени на:
    27 јуни 2015
    Пораки:
    2.623
    Допаѓања:
    32.778
    Пол:
    Машки
    Се слагам, ама ја не мислев на примерите со кои ти се среќаваш секојдневно (за кои и покрај сопругите, е повеќе од очигледно дека се хомосексуалци :)), туку генерално - зошто на светов не би постоеле и луѓе кои се привлечени и кон двата пола?
     
  3. Amateur

    Amateur Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2016
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    385
    Пол:
    Машки
    реалните, вистински бисексуалци се толку многу ретки.
    моето македонско (и мало светско) искуство кажува дека во МКД речиси да нема, а на светско ниво се толку многу малку на број.
    Реално, секој во себе длабоко тежнее повеќе кон една страна.
     
  4. Lella

    Lella a blasphemous bitch Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.288
    Допаѓања:
    28.785
    Пол:
    Женски
    Извинете на офтопик, вака, ама ми падна во очи, не можев да не искоментирам.
    Тебе ти е гнасно и сега тие нека патат цел живот? Зошто нивната среќа од тебе да зависи? Мене ми е гнасно кога некој има несредени нокти, ми пречи кога луѓето шлапкаат со устата, ми пречат можеби и гулабите на улица. И што сега треба, тие луѓе да немаат никакви права бидејќи мене ми пречат? Нив можеби им пречат стрејт паровите кои ги гледаат секој ден, како ти и дечко ти. Ај сега ти и дечко ти да не смеете да се држите за рака или да се бакнувате во јавност? Така не може?
     
    На Bender Rodriguez, BlackNight, Kameo и 7 други им се допаѓа ова.
  5. realGirl

    realGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2014
    Пораки:
    1.411
    Допаѓања:
    6.697
    Пол:
    Женски
    Зошто би пателе од мене? Ниту им растурам врска, ниту ги тепам, ниту ги уценувам, ниту ги прогонувам. Само за мене тоа е невкусна глетка, лигавење во јавност без рзлика дали е исто полова врска или не. А и да не се легализираат пак ќе има исто полови врски само не до таа мера кога би биле легализирани. Зошто нивната среќа да зависи од мене? Неможам јас да и влијам на нивната среќа, јас само како граѓанин на оваа држава доколку дојде до гласање може да си го дадам мојот глас.
     
    На Sashko1992 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.537
    Допаѓања:
    155.431
    Пол:
    Женски
    Зошто за се шо сега е нелегално мислите дека ќе се зголеми бројката доколку би се легализирало? :^)
    Тоа шо многу луѓе ќе признаат на која страна припаѓаат, не е зголемена бројка.
     
    На WildMk, LeleD, Bender Rodriguez и 2 други им се допаѓа ова.
  7. ku4ence

    ku4ence Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2013
    Пораки:
    883
    Допаѓања:
    1.752
    Пол:
    Женски
    Ту мач хомофобија во темава! Ми се иде да ги гушнам им да им кажам да се помират со фактот дека во нив е најголемиот проблем 8-|
    Инаку има малку простички мислења у темава, ама битно е нешто да се напише, МОРА ДА СЕ БИДЕ ПОСЕДЕН!! Тој шо е последен е секогаш во право, да, да! :punch:

    Инаку да не бидам офф-топик, јас би била во врска со бисексуалец!
     
  8. Punk girl

    Punk girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2015
    Пораки:
    218
    Допаѓања:
    435
    Пол:
    Женски
    Да би била.
     
    На Alek_perverzen и Dabria им се допаѓа ова.
  9. Dabria

    Dabria Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2016
    Пораки:
    233
    Допаѓања:
    1.225
    Пол:
    Женски
  10. Lella

    Lella a blasphemous bitch Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.288
    Допаѓања:
    28.785
    Пол:
    Женски
    Да бе, и стрејт лигавења ти сметаат, ама сепак тие можат да стапат во брак и да посвојат деца.
    И референдум не е вистински начин да се реши ова. Ти, а и никој друг во земјава не треба да има право да одлучува дали некој ќе биде во брак или не, од причина што не ве засега вас тоа. Ама ете, и во Америка така ги добија правата.
    Најдобра опција на сите геј, би, транс луѓе им е да се иселат од земјава и да бараат подобра средина. Нема надеж тука.
     
    На ku4ence и theowndemon им се допаѓа ова.
  11. realGirl

    realGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2014
    Пораки:
    1.411
    Допаѓања:
    6.697
    Пол:
    Женски
    Да, невкусно е пред стари луѓе и мали деца во јавност да се "пофаќаат" и да се лигават без разлика дали се во стрејт или исто полови врски. А тоа за посвојувањето деца е сосема друга тема за која исто така може да се води обемна дискусија.
    Да е природна појава за вакви бракови тогаш зошто би и гласале, тогаш тоа би било нормална појава.
    Многу сме "напредни" денес па затоа светот и се изопачи наопаку. Само ме интересира сите вие што подржувате легализација на вакви бракови како би реагирале еден ден ако детето ви дојде и фино лепо ви каже дека одлучило да стапи во исто полов брак? Зарем ќе немате желба да видите внучиња еден ден? Пак ќе прашам каде би отишло човештвото ако сите стапуваме во вакви бракови и нема потомство?

    Многу избегавме од темата, сосема друг е насловот.
     
    Последна измена: 19 август 2016
    На Sashko1992 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. MajklMK

    MajklMK Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2016
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    200
    Пол:
    Машки
    Јас на шарм може да паднам први 15 мин, но потоа знај и имај нешто во главата за да се продолжи со комуникација. Природата на односот кој го имам со некого зависи од две нешта што ми се битни (редоследот соодведствува на приоритетот ако зборуваме за врска):
    1. Психолошка компатибилност (интелигенција, доверба, искреност, разбирање, речитост, хумор...)
    2. Физичка привлечност (лик...)​

    Ако само 1) е исполнето, тогаш од другари ништо повеќе нема да може да испадне, само 2) тогаш забава за една вечер и после секој по свој пат (ретко практикувам вакви нешта), ниедно не е исполнето значи нема што да бидеме во контакт. За врска со некого предуслов ми е да постојат и двете. Значи, не ми е битно која етикета некој ќе си ја закачи сѐ додека постојат наведенити нешта и истите се заемни.

    Е сега, мозоков малку знае да ми забега со размислувања од типот: што ако по одредено време ми раскине за да биде со женска чисто за да има полесен живот. Но, потоа се освестувам дека можноста врската да заврши постои во секој случај од најразлични причини и кој со кого би завршил по раскинувањето не треба да ме интересира. Крајот си е крај, вртиш лист и почнуваш да пишуваш нова приказна за себе.

    Накусо, би бил во врска со бисексуален маж доколку се исполнети критериумите погоре.
     
    На Victorian, theowndemon, Bender Rodriguez и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    Gluposti. Gospod ne sozdal
    Dva sprotivni pola za da se privlekuvaat a ne da se e*at site eden so drug ;) jas sum za hetero :) nemam predrasudi ama ne prifakam biseksualec za partner :)
     
    На Sashko1992 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. jasmina00

    jasmina00 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2012
    Пораки:
    961
    Допаѓања:
    1.376
    Пол:
    Женски
    Не сум размислувала и не знам како ќе се однесувам да го фатам дечко ми/маж ми со друг маж/
    Прочитав неколку одговори ДА и многу живо ме интересират кој би бил одговорот на прашањето зошто???

    Само немојте класиката: не ми пречи, либерални сме..... зошто би биле со би?
     
  15. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    Не.
     
    На Sashko1992 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. ilyan

    ilyan Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2015
    Пораки:
    1.865
    Допаѓања:
    19.428
    Пол:
    Женски
    Vo nieden slucaj!
     
    На Sashko1992 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Amateur

    Amateur Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2016
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    385
    Пол:
    Машки
    и јас сакам истото да го прашам
     
    На Outlook му/ѝ се допаѓа ова.
  18. LeleD

    LeleD Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 декември 2015
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    234
    Пол:
    Женски
    Не знам зошто наоѓате корелација меѓу сексуалност и верност. Демек, он е би, леле ќе го фатам у кревет со маж. (Ај тоа дека не сфаќам како тоа неверсрвото е поголемо ако е со маж отколку со жена).
    Значи, од почеток. Хетеросексуалност: привлечност на спротивен пол. Хомосексуалност: привлечност на ист пол. Бисексуалност: провлечност на двата пола. Моногамијата, верноста и сексуалната привлечност немаат никаква врска. Како што неколку пати беше погоре кажано, хетеро дечко може исто толку лесно да те изневери како и би. А он ако е би, и ако веќе решил да изневерува, може да те изневери и со девојка. Тоа што го привлекуваат двата пола не значи дека, не знам, наизменично си ги менува или дека трча по сите и секого, као демек, му се може. И тие се способни за љубов и верност и нормална врска, исто како и хетеро и хомо. И се способни за изневерување, исто како хетеро и хомо.
     
    На мацка64 и MajklMK им се допаѓа ова.
  19. Solventna

    Solventna Активен член

    Се зачлени на:
    5 јули 2016
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    169
    Пол:
    Женски
    Во врска би била во брак не, ако сака мажи уште поубаво за мене, нека ги донесе дома ка ќе правиме тројка кој кого фати.
     
    На Alek_perverzen, ♣ Alba Viduam ♣ и Sunnny им се допаѓа ова.
  20. Amateur

    Amateur Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2016
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    385
    Пол:
    Машки
    од искуство, тука на балканов, владее малку поинакво сфаќање и дефинирање на терминот „бисексуален маж“.
    да, таа што ја наведе е точната дефиниција ама како и се друго кај нас, тука во однос на тој термин дефиницијата излегува бааги од рамките на точното дефинирање.