1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали би биле во врска со хендикепирано лице

Дискусија во 'Канта' започната од Svetilka, 8 декември 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Svetilka

  Svetilka Нов член

  Се зачлени на:
  1 декември 2011
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  15
  Насловот се кажува дали би биле во врска со хендикепирано лице(се мисли на телесен хендикеп) и дали би останале со некој кој што во мегувреме доживеал несрека и отанал иналид. Знам темава е малку можеби сурова но на тоа ме потикна, неодамнешниот ден на хендикепираните лица 3 Декемви кога само на тој ден им обрнуваме внимание на тие особи. Па ме интересира што мислите дали може, да опстане една враска помегу хендикепирано лице и "здрава" и дали околината и семејството би биле спремни да прифатат таква врска.
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.905
  Допаѓања:
  65.959
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.