1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали би го изненадиле вашиот партнер со убава торта?

Дискусија во 'Храна и пијалаци' започната од inimini, 23 август 2012.

  1. inimini

    inimini Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    72
    Здраво Здраво дали би го иненадиле вашиот дечко или сопруг со убава торта. Каква би била. јас искрено да. Чоколадна а декорацијата некоја зезанција.Пишувајте.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Mermaid90

    Mermaid90 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2012
    Пораки:
    1.146
    Допаѓања:
    1.049
    Веќе му направив вакво изненадување за неговиот роденден пред 2 месеца,и беше многу среќен и радосен и пријатно изненаден.Со сите во друштвото бев договорена за изненадувањето само тој незнаеше.Немам слика да ставам од вистинската торта,најдов од интернет и скоро е иста.Внатре беше чоколадна.
     
    На Candyman му/ѝ се допаѓа ова.
  3. aleks26

    aleks26 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2012
    Пораки:
    309
    Допаѓања:
    97
    Пол:
    Женски
    За секој роденден го изненадувам со по некоја торта без некоја слика и декорачија,но следниот пат кога ќе му спремам изненадување ќе му направам нестле тора а одозгора ќе му напишам некоја мудра мисла колку да не заборави дека сеуште многу ми значи :) и тоа ќе го направам во скоро време нема да чекам роденден годишнина и сл туку онака баш изненадувачки.
     
  4. PunchMarmelade

    PunchMarmelade Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јули 2012
    Пораки:
    112
    Допаѓања:
    31
    Нормално...И се случува тоа секој ден :)
    Не мора да чекаме родендени или велигдени...секој ден ни е празник дома :inlove: :inlove: :inlove:
     
    На Miss.N му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    дечко ми си е заљубен во благото....го имам изненадувано, и ќе го изненадувам
     
    На Candyman му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Angela12345

    Angela12345 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 август 2012
    Пораки:
    223
    Допаѓања:
    26
    Немам дечко ама кога ке имам ке му приредувам скоро секогаш со по некое јадење обожавам да готвам :)
     
    На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Candyman

    Candyman Активен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2015
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    38
    Пол:
    Женски
    Mu napraviv iznenaduvanje za valentajn torta so rozev slag i crvena ruzicka i od stranite bese oblozena so tie stapcinja sto se so krem vnatre i so crvena pandelka bese vrzana. Jas cesto mu gotvam na decko mi i blago i soleno, no toa bese pravo iznenaduvanje.
     
  8. Pepelaska25

    Pepelaska25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2013
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    553
    Пол:
    Женски
    Тортата и воопшто готвењето не би требало да биде изненадување кое треба да го приреди една жена. Ако вашиот сопруг се изненади со тоа што сте направиле торта или нешто благо очигледно е дека има многи ниско мислење за вас.
    Благите работи готвењето и ред друѓи работи кои спаѓаат во описот на работи кои жената треба да ги извршува не треба да се прават само еднаш годишно за да се изненади мажот.
    Свесна сум дека денешниве ѓенерации кои се помлади од мене мислат дека е старомодно и досадно да се прават слатки коха веќе можат да се купат, но верувајте мирисот кој се чувствува додека се пече и задоволството што сте направиле нешто со свои раце не може да се купи.
    Инаку да, сакам да правам торти и разни слатки работи, никој не се изненадува бидејки тоа го очекуваат од мене, но секој пат се изненадени од нивниот вкус и од тоа како и ефтините колачиња знаат да бидат повкусни од скапите индустриски производи.
     
    На girl-miri, Sesil, Candyman и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. hrcace

    hrcace Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    559
    Допаѓања:
    160
  10. ilyan

    ilyan Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2015
    Пораки:
    1.865
    Допаѓања:
    19.429
    Пол:
    Женски
    Sekako deka bi go iznenadila. I toj me ima iznenaduvano so torta ama od slatkarnica. I dvajcata sme manijaci za blago.
     
    На Candyman му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Kukla994

    Kukla994 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    4.682
    Допаѓања:
    46.940
    Ke go iznenadime be ke bide I toa :P
     
    На kjukli и Sesil им се допаѓа ова.
  12. Majli.15

    Majli.15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2013
    Пораки:
    407
    Допаѓања:
    237
    Пол:
    Женски
    Би го изненадила иако сака повеќе соленоо паа можеби да земе едно парче останатото за мене :lol::lol::lol:
     
  13. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.699
    Допаѓања:
    322.331
    Не.
    Кај нас дома храната не е никакво изненадување, секој ден се готви и се прави благо..сега некогаш е торта , некогаш колачи а некогаш и обично парено благо.
    Можам да го изненадам ако НЕМА ништо дома.
    Не сум голема домаќинка и готвачка, ама се трудам и учам.
     
  14. Petar80

    Petar80 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.579
    Допаѓања:
    45.077
    Пол:
    Машки
    Човек се учи додека е жив но некого ако не го бива нема да научи цел живод а не е битно ако секогаш имаш благо и дека нема да се изненади на убава торта
     
  15. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.699
    Допаѓања:
    322.331
    За да изненадиш некого тоа значи да направип нешто невообичаено
     
  16. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.579
    Допаѓања:
    155.737
    Пол:
    Женски
    Па да. Во смисла погоре повеќе од еднаш прочитав како мажот не треба да е изненаден ако направиш нешто благо ама јас мислам дека ова би било повеќе како кон 'омилена торта/благо/јадење' зошто неговото омилено не можиме да го прајме секој ден ама повремено да го изненадиме - да. Во таа смисла би имал повремени изненадувања пример месецов - чоколадна торта, др месец - гравче тавче и сл. Зошто нели нема да можи постојано да готвиме само тоа што ни е омилено и нема изненадување да е изненадување ако е зачестено.
     
  17. Oscar Lady

    Oscar Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2015
    Пораки:
    1.170
    Допаѓања:
    6.347
    Пол:
    Женски
    Јас да. Би . :)
     
    На referentka му/ѝ се допаѓа ова.
  18. peperutche21

    peperutche21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2015
    Пораки:
    326
    Допаѓања:
    986
    Пол:
    Женски
    Да би го изненадила и сеа за некоја недела му е роденден планирам да му направам
     
  19. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    Gotvam sekoj den posebno rucek i vecera,pravam i blagi a za iznenaduvajne so nekoja torta go pravam i toa :)
    Rodendenskata torta gledam da bide nesto navista ne od sekoj den,znam da go iznenadam i bez pricina so nekoja ubava torta i ubava :l: dekoracija :l: kako za ljubov ;)
     
    На Tatjana95 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. jacqueline.s

    jacqueline.s Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    3.878
    Допаѓања:
    19.047
    Пол:
    Женски
    Не е многу по благото :D Ама некое убаво јадење - може ;)