1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали би го изненадиле вашиот партнер со убава торта?

Дискусија во 'Храна и пијалаци' започната од inimini, 23 август 2012.

 1. inimini

  inimini Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  72
  Здраво Здраво дали би го иненадиле вашиот дечко или сопруг со убава торта. Каква би била. јас искрено да. Чоколадна а декорацијата некоја зезанција.Пишувајте.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Mermaid90

  Mermaid90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  1.146
  Допаѓања:
  1.049
  Веќе му направив вакво изненадување за неговиот роденден пред 2 месеца,и беше многу среќен и радосен и пријатно изненаден.Со сите во друштвото бев договорена за изненадувањето само тој незнаеше.Немам слика да ставам од вистинската торта,најдов од интернет и скоро е иста.Внатре беше чоколадна.
   
  На Candyman му/ѝ се допаѓа ова.
 3. aleks26

  aleks26 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2012
  Пораки:
  309
  Допаѓања:
  97
  Пол:
  Женски
  За секој роденден го изненадувам со по некоја торта без некоја слика и декорачија,но следниот пат кога ќе му спремам изненадување ќе му направам нестле тора а одозгора ќе му напишам некоја мудра мисла колку да не заборави дека сеуште многу ми значи :) и тоа ќе го направам во скоро време нема да чекам роденден годишнина и сл туку онака баш изненадувачки.
   
 4. PunchMarmelade

  PunchMarmelade Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јули 2012
  Пораки:
  112
  Допаѓања:
  31
  Нормално...И се случува тоа секој ден :)
  Не мора да чекаме родендени или велигдени...секој ден ни е празник дома :inlove: :inlove: :inlove:
   
  На Miss.N му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  дечко ми си е заљубен во благото....го имам изненадувано, и ќе го изненадувам
   
  На Candyman му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Angela12345

  Angela12345 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2012
  Пораки:
  223
  Допаѓања:
  26
  Немам дечко ама кога ке имам ке му приредувам скоро секогаш со по некое јадење обожавам да готвам :)
   
  На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Candyman

  Candyman Активен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2015
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  38
  Пол:
  Женски
  Mu napraviv iznenaduvanje za valentajn torta so rozev slag i crvena ruzicka i od stranite bese oblozena so tie stapcinja sto se so krem vnatre i so crvena pandelka bese vrzana. Jas cesto mu gotvam na decko mi i blago i soleno, no toa bese pravo iznenaduvanje.
   
 8. Pepelaska25

  Pepelaska25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2013
  Пораки:
  212
  Допаѓања:
  553
  Пол:
  Женски
  Тортата и воопшто готвењето не би требало да биде изненадување кое треба да го приреди една жена. Ако вашиот сопруг се изненади со тоа што сте направиле торта или нешто благо очигледно е дека има многи ниско мислење за вас.
  Благите работи готвењето и ред друѓи работи кои спаѓаат во описот на работи кои жената треба да ги извршува не треба да се прават само еднаш годишно за да се изненади мажот.
  Свесна сум дека денешниве ѓенерации кои се помлади од мене мислат дека е старомодно и досадно да се прават слатки коха веќе можат да се купат, но верувајте мирисот кој се чувствува додека се пече и задоволството што сте направиле нешто со свои раце не може да се купи.
  Инаку да, сакам да правам торти и разни слатки работи, никој не се изненадува бидејки тоа го очекуваат од мене, но секој пат се изненадени од нивниот вкус и од тоа како и ефтините колачиња знаат да бидат повкусни од скапите индустриски производи.
   
  На girl-miri, Sesil, Candyman и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. hrcace

  hrcace Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  160
 10. ilyan

  ilyan Популарен член

  Се зачлени на:
  6 април 2015
  Пораки:
  1.865
  Допаѓања:
  19.429
  Пол:
  Женски
  Sekako deka bi go iznenadila. I toj me ima iznenaduvano so torta ama od slatkarnica. I dvajcata sme manijaci za blago.
   
  На Candyman му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.682
  Допаѓања:
  46.944
  Ke go iznenadime be ke bide I toa :P
   
  На kjukli и Sesil им се допаѓа ова.
 12. Majli.15

  Majli.15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2013
  Пораки:
  407
  Допаѓања:
  237
  Пол:
  Женски
  Би го изненадила иако сака повеќе соленоо паа можеби да земе едно парче останатото за мене :lol::lol::lol:
   
 13. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.703
  Допаѓања:
  322.365
  Не.
  Кај нас дома храната не е никакво изненадување, секој ден се готви и се прави благо..сега некогаш е торта , некогаш колачи а некогаш и обично парено благо.
  Можам да го изненадам ако НЕМА ништо дома.
  Не сум голема домаќинка и готвачка, ама се трудам и учам.
   
 14. Petar80

  Petar80 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.579
  Допаѓања:
  45.078
  Пол:
  Машки
  Човек се учи додека е жив но некого ако не го бива нема да научи цел живод а не е битно ако секогаш имаш благо и дека нема да се изненади на убава торта
   
 15. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.703
  Допаѓања:
  322.365
  За да изненадиш некого тоа значи да направип нешто невообичаено
   
 16. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.726
  Допаѓања:
  156.714
  Пол:
  Женски
  Па да. Во смисла погоре повеќе од еднаш прочитав како мажот не треба да е изненаден ако направиш нешто благо ама јас мислам дека ова би било повеќе како кон 'омилена торта/благо/јадење' зошто неговото омилено не можиме да го прајме секој ден ама повремено да го изненадиме - да. Во таа смисла би имал повремени изненадувања пример месецов - чоколадна торта, др месец - гравче тавче и сл. Зошто нели нема да можи постојано да готвиме само тоа што ни е омилено и нема изненадување да е изненадување ако е зачестено.
   
 17. Oscar Lady

  Oscar Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2015
  Пораки:
  1.177
  Допаѓања:
  6.351
  Пол:
  Женски
  Јас да. Би . :)
   
  На referentka му/ѝ се допаѓа ова.
 18. peperutche21

  peperutche21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2015
  Пораки:
  326
  Допаѓања:
  986
  Пол:
  Женски
  Да би го изненадила и сеа за некоја недела му е роденден планирам да му направам
   
 19. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.698
  Допаѓања:
  19.879
  Пол:
  Женски
  Gotvam sekoj den posebno rucek i vecera,pravam i blagi a za iznenaduvajne so nekoja torta go pravam i toa :)
  Rodendenskata torta gledam da bide nesto navista ne od sekoj den,znam da go iznenadam i bez pricina so nekoja ubava torta i ubava :l: dekoracija :l: kako za ljubov ;)
   
  На Tatjana95 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. jacqueline.s

  jacqueline.s Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  3.970
  Допаѓања:
  19.500
  Пол:
  Женски
  Не е многу по благото :D Ама некое убаво јадење - може ;)