1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали би пробале дрога ?

Дискусија во 'Канта' започната од brunete, 20 јуни 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. brunete

  brunete Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2011
  Пораки:
  209
  Допаѓања:
  39
  Дали сте пробале или дали би пробале дрога и кој вид.Јас немам а ме интересира ваше мислење.
   
 2. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.368
  не. Никогаш не сум, и никогаш не би.
   
 3. Unique.chick

  Unique.chick Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  2.390
  Никогашшш...
   
 4. Cello-PlaYer

  Cello-PlaYer Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2011
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  23
  И јас не сум пробала.. а и не би пробала..бидејќи голем е ризикот да се навлечам..
   
 5. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.663
  Дај не за*бавајте.
  Сите до сега имаме пробано дрога. Кога мислам дрога не мислам само на кокаин, хашиш,лсд, туку на сите природни и синтетички супстанции кои се користат како лекови за смирување, против болка, за спиење. Што мислите вие од што се направени апчињата,таблетите кои ги користиме за разни болести?
   
 6. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.368
  Ако е за така секое апче претставува дрога, но помеѓу дрога која ја пиеш за болка,болест и наркотично средство, разликата е голема. ;)
   
 7. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.695
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.