1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали би простиле ако ... ?

Дискусија во 'Сингл' започната од Mister.Fix, 24 август 2012.

  1. Mister.Fix

    Mister.Fix Активен член

    Се зачлени на:
    19 август 2012
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    21
    Ако ви се појави некој бивши де4ко со букет ружи и ви даде писмо и си отиде а во писмото да пишува следното

    Sega se mi e jasno, prosti mi

    Kolku bev samo glupav i sebicen, ti imase tolku golema bolka i praznina , zaradi site nepravdi i sega sama ispravena se boris so seto toa so nasmevka na liceto. Sekoj den se spravuvas i moras da razmisluvas za nekogo, sekoj den borba. A jas ednostavno bev sebicno dete i sto sakam toa go dobivam VEDNAS, sekogas mi ugoduvale i mozebi radi toa ne sum mozel da te razberam se do skoro... zgresiv PRESTANAV DA TE ZASTITUVAM , mesto da te zastitam koga mi se otvori zgresiv mnogu sto te provocirav i ne veruvav vo tebe.

    Mene ti mi se otvori , mi poveruva deka nema da te povredam a jas te zgaziv . No ako mozes razberi i jas sum kako tebe, naiven i vo sustina dobar, ne im veruvam na lugeto zatoa sto znam kakvi se , cel zivot bev opkruzen so kurvi, proracunati klosari i olosh i ednostavno ne bev naviknat na vistinska ljubov i sreka.

    Navistina ne zasluzuvam nikakva sansa no bi sakal da znaes deka duri sega navistina te razbiram i te poznavam.

    A doznav poradi pesnata I ll be missing you . Mnogo me natazi koga te zamisliv kako sedis i places sama vo sobata mislejki na nekoj sto ti nedostiga , kolku bev samo sebicen da ne vidam deka tebe ne smeam NIKAKO i NIKOGAS da te povredam i taka ti e pretesko. Zatoa ti togas posle dva dena i mi rece za nea ustvari mi kaza megu redovi stom ova ti go kazuvam za mojata najdlaboka taga : ti veruvam, te sakam , ne me povreduvaj... jas sum idiot sega se mi e jasno.

    Zal mi e navistina , ti navistina ne zasluzi.

    Iako te sakav celo ova vreme , iako sekoj den prva i posledna misla mi bese ti , jas ne mozam da go vratam vremeto. Zivot ide dalje , ne ni baram nisto do tebe , megutoa jas ednostavno morav ova da ti go kazam.

    Мислене ?
     
  2. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.475
    Допаѓања:
    8.166
    Пол:
    Женски
    Или ти нас не зафркаваш,или филмови сама си правиш |( .
    Ако е вистинско,би пробала да простам
     
  3. Bubeeeeee

    Bubeeeeee Активен член

    Се зачлени на:
    24 август 2012
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    0
    Ако е вистинско,би пробала да простам
     
  4. Pelikuna

    Pelikuna Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    2.022
    Ни писма ни ништо нема да ме натера да простам на некош што се обидел да ме уништо па последен нека е.
    Постои причина што е бивш.Немам намера да се навракам во минатото.
     
  5. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Малку холивудски ми е режирана приказната и прво што ми паѓа на памет дека дечкото е слабак и нема м.уда да ми каже во очи што мисли а такви мажи не сакам за да утре често си ја трескам главата од зид што и како мислел или што сакал поетот да каже ИЛИ сака да се искупи дека многу ја закакал работата па опипува пулс дали би добил втора шанса.
    Зависи колку си повредена и дали можеш да преминеш преку неговите какушки што е индивидуална ствар.
    Гласање по форумот не ти треба, :!: размисли си ;)
     
    На JoxyTheFreak и kravce им се допаѓа ова.
  6. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.671
    Допаѓања:
    97.722
    Пол:
    Женски
    Или јас сум премногу стара и ова е некое лигавење,или дечкото гледал некој романтичен филм.А бидејкќи сум оперирана од лажен романтизам јас не би му дала друга шанса се додека не ми пристапи на поинаков начин и не ја докаже својата љубов на дело.Дела а не зборови. :!:
     
    На babymama, JoxyTheFreak и kravce им се допаѓа ова.
  7. gingerchild

    gingerchild Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.495
    Допаѓања:
    4.992
    Пол:
    Женски
    Шамарот. :wasntme:
     
    На faye и JoxyTheFreak им се допаѓа ова.
  8. Lepaaa

    Lepaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2011
    Пораки:
    2.069
    Допаѓања:
    8.097
    Пол:
    Женски
    Бокс! :punch:

    Не сега озбилно, сите сфаќаме ама за некои работи е прекасно така?

    И уствари за што бараш мислење, овој јас како што сфатив ти признава дека сфатил некои работи, ти се извинува и толку.
     
  9. calliope

    calliope Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    15.989
    Пол:
    Женски
    Де4ко ти ти се појави вака? :D
    Зашто бе лепи да дадеш и да бегаш?
    Ако веќе си решил да бидеш маж, седи и прати ја реакцијата, од тоа најубаво ќе забележиш што е, како е и до каде е. Па имаш простор и за разговор.
    И...докажи! Едно писмо може да биде напишано во момент на слабост, затоа треба да покажеш дека континуирано и навистина го мислиш тоа.
    Вака може ќе допре до личноста, ама ако само дадеш и побегнеш, а потоа чекаш да се случи чудо преку ноќ, ништо нема да дочекаш.
    А и многу зависи што имаш толку згрешено.

    И ако си сериозен, без 4етвор4иња.
    Ете ти искрено мислене.

    Едит: Чек уствари, не е ова машко? :D
    Ај из конфјузд.
     
  10. Nati.P

    Nati.P Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    855
    Сам си кажува дечкото. Тој само бара да му прости, а не да биде со него. А ти Mister.Fix ако можеш да му простиш прости му. Ама да бидеш со него, размисли два пати, со ладна глава. А чекај да прашам женско си? Оти ова мистер на машко ме асоцира. Уште некое тролче или?
    Едит: од мислењата заклучив дека си машко :D па, за кого е ова прашање?
     
    На Mister.Fix му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Lady97

    Lady97 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.172
    Допаѓања:
    524
    причина што е бивш?
     
  12. Shortie

    Shortie Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2011
    Пораки:
    256
    Допаѓања:
    71
    Пол:
    Женски
    WOOOOOW! :wasntme: Девојко ако немаш дечко во моментов,врати му се,зошо поискрено нешто за извинување речиси и да немам прочитано.Па ти како сакаш.Мене ме дирна до срце. :inlove:
     
  13. Ema.Sk

    Ema.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2009
    Пораки:
    1.311
    Допаѓања:
    4.758
    Mister.Fix и со златни букви да и го напишеш на бившата твоја нема да ти се врати ако веќе знае каков си ти всушност. Секој заслужува втора шанса но запрашај се дали ќе ја добиеш.
    Можеш да се појавиш на врата и ова да и го кажеш во очи.

    Ова е мое искрено мислене!

    :bow:
     
    На Mister.Fix му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Shortie

    Shortie Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2011
    Пораки:
    256
    Допаѓања:
    71
    Пол:
    Женски
    Еј па машко било беее...хахахах :D па на femina обично женски глеам затоа :P ..извини што те нареков девојка стварно не забележав ама сам си крив.Топ ти е текстот. :rock: :) А боље би било во фаца мислам..
     
    На Mister.Fix му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Mermaid90

    Mermaid90 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2012
    Пораки:
    1.146
    Допаѓања:
    1.049
    Ако сум успеала да го преболам нема зошто да се враќам на некој што знам дека бил идиот со мене.
     
  16. cvetce93

    cvetce93 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    575
    Океј е се ова, ама да го кажеш лично би имало подобар ефект.
    Но :^) јас, искрено ова некој и во фаца да му го каже, и да ми каже и нешто подобро од ова, ќе размислам прво како се однесувал со мене па потоа дали да простам.. Зависи од тоа каков си бил спрема неа.. Но и да не ти прости ако навистина ја сакаш не застанувај со ова само, пробај на секој начин да и докажеш дека ти значи :)
     
    На Mister.Fix му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Skromna

    Skromna Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2012
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    118
    ..... ;( три работи кои се неповратни во животот
    :^) времето...
    :^) кажаниот збор
    :^) пропуштената можност/прилика
    значи тоа што не било кажано направо место и време со прави зборови не се враќа....
    ..е сега...чоечки е да се згреши(никој не е идеален) ама чоечки е и да се прости...искрено ми се бендиса гестот на момчето...значитој немал храброст да признае долго време и не бил свесен за своите грешки,така да сака прошка за она или ова што направил во минатото.....
    ..ама од друга страна времето го згазило и девојката можи и си пронашла друга среќа така да и да прости или не исто се фаќа......кога ќе видиш,минатото едноставно треба да го оставиме позади нас,и само напред..... :hai:
     
  18. babymama

    babymama Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2012
    Пораки:
    437
    Допаѓања:
    225
    Се убаво напишано, и со многу емоции и чувства, но ни јас не сум тип што паѓа на писма. ако сакаш нешто да кажеш сакам тоа да биде во очи, само така може да се види искреноста. писмо, мејл, скајп....тоа не признавам.
     
  19. Mister.Fix

    Mister.Fix Активен член

    Се зачлени на:
    19 август 2012
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    21
    Na kratko momceto ja testirase devojkata bidejki nesto mu visea nekoi golemi pari pa ne znaese dali ke bide stabilen ponataka.

    Mu bese strav ne radi nego nego radi nea... posto bese mnogo seriozen vo vrska so nea.

    I ja izlaza deka e kockar, pijanica deka nema pari ama ke se spravi.

    Arno ama devojkata koga cu toa go ostavi, bidejki ne sakala da ja testiraat.

    Posle on i prakase bankarska smetka da pokaze deka ja lazel arno ama ona ne bese sponzorusa i ne mu se vrati.

    A se sakaa mnooogo i sea chare :)

    Posle
     
  20. Filiposka

    Filiposka Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    384
    Допаѓања:
    261
    Пол:
    Женски
    Јас сум романтичен тип и повеќе ми се допаѓа ова писмо......но во право се девојките кои викаат дека ова треба да и го кажеш лице во лице........или пак почни со писмо а крајот доврши го пред неа.......во секој случај многу многу добро од твоја страна и по мое заслужуваш да ти биди простено.......па со среќа ;)