1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали би простиле ако ... ?

Дискусија во 'Сингл' започната од Mister.Fix, 24 август 2012.

 1. Mister.Fix

  Mister.Fix Активен член

  Се зачлени на:
  19 август 2012
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  21
  Ако ви се појави некој бивши де4ко со букет ружи и ви даде писмо и си отиде а во писмото да пишува следното

  Sega se mi e jasno, prosti mi

  Kolku bev samo glupav i sebicen, ti imase tolku golema bolka i praznina , zaradi site nepravdi i sega sama ispravena se boris so seto toa so nasmevka na liceto. Sekoj den se spravuvas i moras da razmisluvas za nekogo, sekoj den borba. A jas ednostavno bev sebicno dete i sto sakam toa go dobivam VEDNAS, sekogas mi ugoduvale i mozebi radi toa ne sum mozel da te razberam se do skoro... zgresiv PRESTANAV DA TE ZASTITUVAM , mesto da te zastitam koga mi se otvori zgresiv mnogu sto te provocirav i ne veruvav vo tebe.

  Mene ti mi se otvori , mi poveruva deka nema da te povredam a jas te zgaziv . No ako mozes razberi i jas sum kako tebe, naiven i vo sustina dobar, ne im veruvam na lugeto zatoa sto znam kakvi se , cel zivot bev opkruzen so kurvi, proracunati klosari i olosh i ednostavno ne bev naviknat na vistinska ljubov i sreka.

  Navistina ne zasluzuvam nikakva sansa no bi sakal da znaes deka duri sega navistina te razbiram i te poznavam.

  A doznav poradi pesnata I ll be missing you . Mnogo me natazi koga te zamisliv kako sedis i places sama vo sobata mislejki na nekoj sto ti nedostiga , kolku bev samo sebicen da ne vidam deka tebe ne smeam NIKAKO i NIKOGAS da te povredam i taka ti e pretesko. Zatoa ti togas posle dva dena i mi rece za nea ustvari mi kaza megu redovi stom ova ti go kazuvam za mojata najdlaboka taga : ti veruvam, te sakam , ne me povreduvaj... jas sum idiot sega se mi e jasno.

  Zal mi e navistina , ti navistina ne zasluzi.

  Iako te sakav celo ova vreme , iako sekoj den prva i posledna misla mi bese ti , jas ne mozam da go vratam vremeto. Zivot ide dalje , ne ni baram nisto do tebe , megutoa jas ednostavno morav ova da ti go kazam.

  Мислене ?
   
 2. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  3.489
  Допаѓања:
  8.284
  Пол:
  Женски
  Или ти нас не зафркаваш,или филмови сама си правиш |( .
  Ако е вистинско,би пробала да простам
   
 3. Bubeeeeee

  Bubeeeeee Активен член

  Се зачлени на:
  24 август 2012
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  0
  Ако е вистинско,би пробала да простам
   
 4. Pelikuna

  Pelikuna Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  1.961
  Допаѓања:
  2.022
  Ни писма ни ништо нема да ме натера да простам на некош што се обидел да ме уништо па последен нека е.
  Постои причина што е бивш.Немам намера да се навракам во минатото.
   
 5. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.333
  Малку холивудски ми е режирана приказната и прво што ми паѓа на памет дека дечкото е слабак и нема м.уда да ми каже во очи што мисли а такви мажи не сакам за да утре често си ја трескам главата од зид што и како мислел или што сакал поетот да каже ИЛИ сака да се искупи дека многу ја закакал работата па опипува пулс дали би добил втора шанса.
  Зависи колку си повредена и дали можеш да преминеш преку неговите какушки што е индивидуална ствар.
  Гласање по форумот не ти треба, :!: размисли си ;)
   
  На JoxyTheFreak и kravce им се допаѓа ова.
 6. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  3.681
  Допаѓања:
  97.907
  Пол:
  Женски
  Или јас сум премногу стара и ова е некое лигавење,или дечкото гледал некој романтичен филм.А бидејкќи сум оперирана од лажен романтизам јас не би му дала друга шанса се додека не ми пристапи на поинаков начин и не ја докаже својата љубов на дело.Дела а не зборови. :!:
   
  На babymama, JoxyTheFreak и kravce им се допаѓа ова.
 7. gingerchild

  gingerchild Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  1.495
  Допаѓања:
  4.992
  Пол:
  Женски
  Шамарот. :wasntme:
   
  На faye и JoxyTheFreak им се допаѓа ова.
 8. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.069
  Допаѓања:
  8.096
  Пол:
  Женски
  Бокс! :punch:

  Не сега озбилно, сите сфаќаме ама за некои работи е прекасно така?

  И уствари за што бараш мислење, овој јас како што сфатив ти признава дека сфатил некои работи, ти се извинува и толку.
   
 9. calliope

  calliope Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  15.989
  Пол:
  Женски
  Де4ко ти ти се појави вака? :D
  Зашто бе лепи да дадеш и да бегаш?
  Ако веќе си решил да бидеш маж, седи и прати ја реакцијата, од тоа најубаво ќе забележиш што е, како е и до каде е. Па имаш простор и за разговор.
  И...докажи! Едно писмо може да биде напишано во момент на слабост, затоа треба да покажеш дека континуирано и навистина го мислиш тоа.
  Вака може ќе допре до личноста, ама ако само дадеш и побегнеш, а потоа чекаш да се случи чудо преку ноќ, ништо нема да дочекаш.
  А и многу зависи што имаш толку згрешено.

  И ако си сериозен, без 4етвор4иња.
  Ете ти искрено мислене.

  Едит: Чек уствари, не е ова машко? :D
  Ај из конфјузд.
   
 10. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  855
  Сам си кажува дечкото. Тој само бара да му прости, а не да биде со него. А ти Mister.Fix ако можеш да му простиш прости му. Ама да бидеш со него, размисли два пати, со ладна глава. А чекај да прашам женско си? Оти ова мистер на машко ме асоцира. Уште некое тролче или?
  Едит: од мислењата заклучив дека си машко :D па, за кого е ова прашање?
   
  На Mister.Fix му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Lady97

  Lady97 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  1.172
  Допаѓања:
  524
  причина што е бивш?
   
 12. Shortie

  Shortie Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2011
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  71
  Пол:
  Женски
  WOOOOOW! :wasntme: Девојко ако немаш дечко во моментов,врати му се,зошо поискрено нешто за извинување речиси и да немам прочитано.Па ти како сакаш.Мене ме дирна до срце. :inlove:
   
 13. Ema.Sk

  Ema.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  1.311
  Допаѓања:
  4.758
  Mister.Fix и со златни букви да и го напишеш на бившата твоја нема да ти се врати ако веќе знае каков си ти всушност. Секој заслужува втора шанса но запрашај се дали ќе ја добиеш.
  Можеш да се појавиш на врата и ова да и го кажеш во очи.

  Ова е мое искрено мислене!

  :bow:
   
  На Mister.Fix му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Shortie

  Shortie Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2011
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  71
  Пол:
  Женски
  Еј па машко било беее...хахахах :D па на femina обично женски глеам затоа :P ..извини што те нареков девојка стварно не забележав ама сам си крив.Топ ти е текстот. :rock: :) А боље би било во фаца мислам..
   
  На Mister.Fix му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Mermaid90

  Mermaid90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  1.146
  Допаѓања:
  1.049
  Ако сум успеала да го преболам нема зошто да се враќам на некој што знам дека бил идиот со мене.
   
 16. cvetce93

  cvetce93 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  1.434
  Допаѓања:
  575
  Океј е се ова, ама да го кажеш лично би имало подобар ефект.
  Но :^) јас, искрено ова некој и во фаца да му го каже, и да ми каже и нешто подобро од ова, ќе размислам прво како се однесувал со мене па потоа дали да простам.. Зависи од тоа каков си бил спрема неа.. Но и да не ти прости ако навистина ја сакаш не застанувај со ова само, пробај на секој начин да и докажеш дека ти значи :)
   
  На Mister.Fix му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Skromna

  Skromna Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2012
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  118
  ..... ;( три работи кои се неповратни во животот
  :^) времето...
  :^) кажаниот збор
  :^) пропуштената можност/прилика
  значи тоа што не било кажано направо место и време со прави зборови не се враќа....
  ..е сега...чоечки е да се згреши(никој не е идеален) ама чоечки е и да се прости...искрено ми се бендиса гестот на момчето...значитој немал храброст да признае долго време и не бил свесен за своите грешки,така да сака прошка за она или ова што направил во минатото.....
  ..ама од друга страна времето го згазило и девојката можи и си пронашла друга среќа така да и да прости или не исто се фаќа......кога ќе видиш,минатото едноставно треба да го оставиме позади нас,и само напред..... :hai:
   
 18. babymama

  babymama Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2012
  Пораки:
  437
  Допаѓања:
  225
  Се убаво напишано, и со многу емоции и чувства, но ни јас не сум тип што паѓа на писма. ако сакаш нешто да кажеш сакам тоа да биде во очи, само така може да се види искреноста. писмо, мејл, скајп....тоа не признавам.
   
 19. Mister.Fix

  Mister.Fix Активен член

  Се зачлени на:
  19 август 2012
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  21
  Na kratko momceto ja testirase devojkata bidejki nesto mu visea nekoi golemi pari pa ne znaese dali ke bide stabilen ponataka.

  Mu bese strav ne radi nego nego radi nea... posto bese mnogo seriozen vo vrska so nea.

  I ja izlaza deka e kockar, pijanica deka nema pari ama ke se spravi.

  Arno ama devojkata koga cu toa go ostavi, bidejki ne sakala da ja testiraat.

  Posle on i prakase bankarska smetka da pokaze deka ja lazel arno ama ona ne bese sponzorusa i ne mu se vrati.

  A se sakaa mnooogo i sea chare :)

  Posle
   
 20. Filiposka

  Filiposka Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  384
  Допаѓања:
  261
  Пол:
  Женски
  Јас сум романтичен тип и повеќе ми се допаѓа ова писмо......но во право се девојките кои викаат дека ова треба да и го кажеш лице во лице........или пак почни со писмо а крајот доврши го пред неа.......во секој случај многу многу добро од твоја страна и по мое заслужуваш да ти биди простено.......па со среќа ;)