1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали би се снимале за пари

Дискусија во 'Секс' започната од mihaela.barbi, 8 февруари 2013.

 1. mihaela.barbi

  mihaela.barbi Нов член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  138
  Да поразговараме на една шкаклива и тема која е табу на нашиве простори, а прашањето е: Дали би се снимале голи за одредена сума на пари но по услов кога би биле сигурни дека тоа нема да го види некој близок или некој што ве познава. Тука не збориме само за порно, во никој случај за тврдо порно зборуваме за лајт варијанти дали сами како се мазите или некој нормален секс со дечко или девојка, но без хард кор сцени нешто сосема нормално? Е сега барам од вас да ѕирнете длабоко во вашата потсвес и да се запрашате дали навистина го сакам јас ова? Дали уживате кога ве гледат голи? и уште многу потпрашања на кои прво треба да си дадете одговор пред да одговорите на моето прашање. Значи се работи за ситуација кога никој не би ве препознал дека сте тоа вие.
   
 2. Angie.Angie

  Angie.Angie Активен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2012
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  9
 3. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.738
  Неодамна читав еден виц:
  Прашува еден млад сиромашен дечко една фина дама:
  -Дали би спиела со мене?
  -Нее :puke: , што се замислуваш бре ти, погледни се каков си :fubar: ,не те ни познавам,јас не сум КУРВА :!: па да спијам со првиот што ќе ми излезе на пат :swear: .
  -А дали би спиела со некого за 100 000 евра :?: ??
  -Па зошто да не |( .
  -Епа тогаш КУРВА СИ, а за цената ќе се договориме некако ;)

  Јас сум уште мала за да имам размисувано за такви теми но кога го видов насловот,сакав да го споделам вицов со вас,како општа констатација де зависно од сумата доаѓа и одговорот иако првичниот на сите е НЕ.
   
  На Fancy_Nency 22, Јаневски, Petar80 и 3 други им се допаѓа ова.
 4. mihaela.barbi

  mihaela.barbi Нов член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  138
  Рече дека си мала а толку зрело размислуваш браво. Точно е тоа дека сите на прва викаме не ма нема шанси а фсушност го мислиме спротивното, е тоа е нашиот двоен морал. И во многу вакви шкакливи теми велиме да би го направила тоа но надвор од Македонија тука не. Значи она што не гуши е токму тој двоен морал на пр доколку јас се сликам гола и тоа дојде до рацете на некоја колешка, соседка .... Веднаш ќе речат види ја курва, а и тие би го направиле истото само што немаат храброст. Доколку сака некој што ќе одговори со не да ми каже што има лошо доколку некој ве види на слика или на видео гола? Зарем облеката е побитна од самото тело? Зошто стигматизираме одредени делови од телото дека по никоја цена не би требало да дојдат пред очите на другите? Мислам во денешно време тешко е да се каже што е морално а што неморално. Според мене неморално е да земеш пари со измама да украдеш а не е неморално ако чесно си ги заработиш парите а плус ќе си приуштиш едно задоволство. Да не се лажеме а секоја девојка и годи да се палат и воодушевуваат на нејзиното тело барем мене то ми импонира.
   
  На feminium му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Jack

  Jack Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  2
  temava potseka na Demi Moore vo "nepristoen predlog".. edna kultna scena.. razgovorot so Robert Redford okolu toa dali bi ili ne... za milion dolari...kutrata se boreshe so predlogot vo sebe..glumeshe "zelezna lejdi" :) ...za na kraj sepak da pobedi...predlogot.. :)
   
 6. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.738
  Ете значи уште некој се согласува со мене :) Ако сумираме од мојот и твојот пост:
  Би се снимала но надвор од МК,
  но да не ме видат тие што ме познаваат,
  но да бидам маскирана...и тн.

  -Значи ти сепак би се снимала,(како што е примерот со “курвата“ од вицот),а за условите ќе се договориме :D
  Не е во прашање моралот туку храброста како што вели mihaela.barbi да се стои на својот став, да си ги сносиш “последиците“ од тоа што си го сторил.
  И да твоето мислење mihaela.barbi ми отвори уште едно прашање:Зошто комшивката би рекла види ја курва??Како што пиша и таа би го направила истото-епа зошто тогаш ја осудува првава :?:
  Зошто постојат такви оговарања во нашево општество кога се знае што прават комшивката и дечко и по полноќ-не јадат ваљда пица како што е на ТВ.
  Епа единствената разлика е тоа што едната заработила од тоа а другата не, и за таа се знае дека има односи и за таа ,е сега едната ја гледале а за другата само слушнале(слободна имагинација).
  Навидум изгледа дека ова нема врска со тамава но и текако има.
  Зошто не би се снимале а цел град знае што правите навечер(честа,моралот и сл. паѓаат во вода).
  Јас како што реков имам само 17 години и еве прв пат размислувам за темава,се извинувам ако случајно навредам некоја чесна дама или ако ве замарам со моите размислувања
   
  На the.child му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Amore

  Amore Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  71
  Курва е карактер, проститутка е професија - да се надоврзам на предходниот пост :)

  Не викам не, никогаш ништо не се знае, макар што сега не би го направила тоа.
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 8. the.child

  the.child Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  34
  Јас би се снимала, но не во македонија, бидејќи менталитетот овде е ХАОС! Ама би се снимала за повисока сума на пари :rock:
  Ова не значи дека сум курва, и дека го продавам моето тело за пари како проститутките. Јас едноставно би заработувала од моето тело, преку слики, видеа, спотови, реклами :) Зошто да не :)
   
  На sjdgo и feminium им се допаѓа ова.
 9. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.738
  Не не она со курвата е само дел од вицот па јас по инерција продолжив да го користам терминот-овде не се работи за курва туку за девојка која снима клип-ништо повеќе :!: :) се извинувам што го промашив терминот :$
   
  На the.child му/ѝ се допаѓа ова.
 10. MerlinMonro8

  MerlinMonro8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2012
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  209
  Боже неможам да верувам дека се надевате дека ќе направите нешто толку бедно, и уште никој тоа да не го види. Еххх.. колку девојки така се излажаа, дури и малолетни. Ги прелажаа во Македонија нема да се дава, им бутнаа пари во скут и опп преку ноќ станаа ''ѕвезди''. Навистина неможам да се помирам дека мислите дека тоа нешто во некоја одредена земја нема да се дава. Ко демек ''шефовите'' добро ви мислат |-)

  И мојот одговор е не, така сум воспитана.
   
  На ku4ence, sweet-star и Eagleeye им се допаѓа ова.
 11. mihaela.barbi

  mihaela.barbi Нов член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  138
  Само една мала реплика. Која девојка од Македонија така станала ѕвезда со снимање еротски клип? Колку што јас знам никоја од Македонија се појавија неколку девојки на порно сајтовите и тоа за беспари затоа што дечковцие ги зезнале откако им раскинале ги пуштиле клиповите. И, тоа предизвика семејни драми па одредени семејства поради срам мораа да се отселат од Македонија. Инаку тоа што ти го кажуваш се работи за девојки од србија кои наводно ги излажале дека тие клипови нема да се појават во србија, но потоа се докажа деа тоа било само за внатрешна употреба т.е да се оправдаат дома пред нивните а фсушост биле свесни дека еден ден ќе се дознае вистината. И, незнам зошто си уфурана, во некој озбилен филм демек немало шанси тоа да не се дознае. Па што и да е така на форумов има толку теми од типот што би било кога би било па зошто да не поразговараме и на оваа тема со претпоастака дека е можно да не се дознае. Опушти се малку што си толку напната како да некој со пушка тебе те тера тоа да го направиш или сакаш да оставиш впечаток дека си најпаметна со најгомем морал. Ова последново само како забелешка не го сваќај како критика.
   
 12. stetoskop

  stetoskop Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  5.388
  Допаѓања:
  171.341
  Барби ,ајде твојот одговор на поставените прашања,може?
  Редно е кога отвараш тема да дадеш свое мислење/видување,па потоа да бараш другите да се изјаснат.
  Вака ,како на информативен разговор во полиција да се феминките.
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Eagleeye

  Eagleeye Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  58
  А која сума според тебе претставува повисока сума на пари? Баш ме интересира твојата граница помеѓу ниска и повисока сума(таман).

  Колку за информација, просечна девојка која снима порно филм може да очекува да заработи од 500 до 1000 долари по сцена. Значи тука зборам за порно, а тој вид разголување пред камера кој тука се спомнува, не знам колку е платено. Не очекувајте голема заработка.

  А како мислиш, тука менталитетот е хаос? Зарем тоа што тука продавањето на телото се смета за срамота, е хаос? Па оди во U.S., таму менталитетот е "во ред" .
  И ти со цел памет би заработувала, како што велиш и самата од твоето тело, преку слики, видеа, спотови. Да, тоа ќе ти го ветат, и ќе ти ветат многу пари(а колку ќе добиеш тоа е друго).....на аудиција од некоја порно продукција - и така ќе станеш порно актерка - без грам достоинство.
   
  На Noemi му/ѝ се допаѓа ова.
 14. mihaela.barbi

  mihaela.barbi Нов член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  138
  Мојот став е јасен секако дека да, би се снимала зошто да не на крајот на краиштата мене не ми е битно дали некој тоа ќе го види или не. Што има лошо во гоото тело? Па нели сите сме се родиле без облека.
  Секојдневно си ја соголуваме душата апроблем било да се соглоли телото. Живееме во општество со двојни стандарди т.е двоен морал еден е оној кои сме вистинските ие кој го чуваме за дома помегу 4 ѕида и другиот е оној со маската на улица како што сакаме другите да не гледаат. За дојниот морал би навела неколку примери: Никоја девојка не признаа дека гледа порно филмови а голем процент гледаат многу е мал процентот што воопшто не гледале. Исто така мастурбацијата е едно од најголемите табуа кај нас и секоја девојка негира дека воопшто помислила а камоли да го направила тоа. Така да и со разголувањето и унвчувањето на убавината на нашето тело. Голем дел и те како би го уновчил своето тело само кога би имале 100% гаранција дека тоа нема да го видат оние што ги знаат за да можат потоа да шират лажен морал и да се згрозуваат пред другите на самото спомнување на таквото нешто. Јас верувам дека сите сме по малку егзибиционисти и покрај матрејалното егзибиционизмот е една од причините зошто и го направиле. Значи да бидам јасна да би го направила доколку немав возрасни ќерки кои секако деа ќе се чувствуваат непријатно кога колегите или приателите ќе им речат го гледав клипот со мајкати супер изгледа.
   
  На piksooki, mrchatorka и the.child им се допаѓа ова.
 15. Filiposka

  Filiposka Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  384
  Допаѓања:
  261
  Пол:
  Женски
  За пари не би се снимала ни во странство пак ни во Македонија............а пак ако би се работело за фотографирање би се фотографирала и тоа и во Македонија,посебно ако се фотографии како овие последните што ги извадија од Каролина мислам дека беше за некој календар,ама сликите и беа топ......слатко безобразни ;)
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. untouchableGirl

  untouchableGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2012
  Пораки:
  358
  Допаѓања:
  158
 17. stetoskop

  stetoskop Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  5.388
  Допаѓања:
  171.341
  Стварно ,неможам да сфатам-ќе снимаш или не?
  Прво велиш да,а потоа ќерките да не видат. |(
   
 18. WarriorAngel

  WarriorAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  16 март 2012
  Пораки:
  1.734
  Допаѓања:
  4.312
  Пол:
  Женски
  И што оти сите сме се родиле без облека? Дај ќе фатиме голи да одиме по улица, нели, ништо лошо нема. :wasntme:
  И да, кој ќе ти гарантира дека тоа нема да се гледа? Ќе гледа пари да заработи. Којзнае на колку страни ќе осамне таквото нешто. ЌЕ се рашири како чума.

  Он топик, јас не би.
  Прво, заради помислата дека тоа може да стигне до моите дома, не би можела да ги погледнам после. А и да се мртви, не.
  После, многу луѓе можат да го видат и не сакам да бидам етикетирана.
  И, што и да најдам дечко, не би сакала еден ден на моите деца некој да им рече мајка ти така-онака.
  :fubar:

  Тоа ми е веќе како проституција и се надевам никогаш нема да слезам на ниво-без пари, ама мислам дека работа за леб може да се најде на многу други начини. :!:
   
  На danniela5 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. mihaela.barbi

  mihaela.barbi Нов член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  138
  Мојата прва замисла околку темава беше дали би се снимале т.е да бидам попрецизна дали тоа ви се допага и дали тоа на некој начин ве возбудува да ги оставиме на страна оние останати фактори кои не ограничуваат и не ни дозволуваат да го направиме тоа како што се семејство, родители, деца, етикета од околината итн. Значи кога би зависео само од вас дали би или не би. И, само да и одгворам на stetoskop
  Да јас би се снимала бидејки тоа и ми се допага и ме возбудува помислата дека некој утре гледајки во моите атрибути, ќе почувствува возбуда. Ако ме прашате и во кој жанр би било тоа? Тоа би било пред се во категорија Соло, бидејки сум доолно спосона и без партнр да ги возбудам оние кои тоа би го гледале. А, потоа може и со партнер но во реални сцени без акробации и непотребно врескање, бидејки знам дека лугето повеќе се возбудуваат на реалистичен секс отколку на акробации. И, на крајот може и со друга девојка но пред се мазење и блага верзија на симулација на секс без бутање секакви предмети дилдоа итн.
   
 20. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.745
  Допаѓања:
  4.843
  Па незнам,МОЖЕБИ!Само под неколку услови..
  1.Само слики ,не клип и сл.
  2.Да не се стигне до Македонија,а секако дека ќе го правам тоа доколку го направам,надвор од Македонија.
  3.Со прикриен лик,и секако за висока сума пари.
  Знам дека сето ова дури е невозможно да речам,ама кога би го правела,овие би ми биле условите.
  Ништо повеќе.
   
  На MikiTass, Tamatam и Sunnny им се допаѓа ова.