1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали брзо се приврзувате за луѓе и места?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Gentleman..D, 7 август 2013.

  1. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.594
    Допаѓања:
    155.797
    Пол:
    Женски
    Да. Се приврзувам за ситници, за луѓе и за места. И ја мразам оваа моја особина и се обидувам да ја сокријам максимално зошто сметам дека со премногу емоции и приврзаност кон предмети, места и луѓе, ништо не се постигнува. :^)
     
  2. Tammchy

    Tammchy Активен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2013
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    Многу се приврзувам за луѓетоооо ама за места не толку многу..
     
  3. anngelique

    anngelique Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2010
    Пораки:
    2.484
    Допаѓања:
    5.820
    Пол:
    Женски
    Многу се приврзувам за луѓе и за места.. дури за места мислам и повеќе :)
     
  4. Chica-Linda

    Chica-Linda Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2013
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    20
    Многу брзо и лесно се приврзувам за лица и за места.На пример само што сум се запознала со некого ако ми одговара веднаш се приврзувам за тоа лице,а и за места исто така :)
     
  5. Cvetetto

    Cvetetto Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2011
    Пораки:
    2.834
    Допаѓања:
    1.890
    Пол:
    Женски
    Најчесто да како и секој Рак .Инаку раковите се личности кои многу се приврзуватт за се имам читано дека и стари непотребни работи по дома чуваат ,а не пак за луѓе или места.
    Пример јас за едно чупе Симона и Олимпик Бич(плажата) монгу се приврзав и кога дојден денот за бегање дури и солзи испуштив :)
     
  6. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    За луѓе научив да не се приврзувам лесно, затоа што добив неколку животни лекции дека сите врски се минливи. И пријателските и љубовните. Дури и оние чии корени се далеку во минатото и биле доволно длабоки за да ви дадат чувство дека ќе траат вечно.
    За места си дозволувам лесно да се приврзам и не се ни обидувам да се одбранам од убавината и шармот на некој град.
    Луѓето на прв поглед може да делуваат она што не се, ама местата не.
     
  7. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Имав навика да се приврзувам многу брзо со секого,без разумно расудување,па после да не можам да се откинам од таа личност.Сега веќе не сум приврзано премногу со никого,ја научив лекцијата и сум строго уверена дека на крај секој ќе те изневери,па сакам да си заштедам патење колку можам повеќе.
    За места воопшто не се приврзувам,ме фаќа носталгија кога заминувам од место на кое сум имала убави моменти, но ништо повеќе.
    Ама пак се приврзувам премногу со кучиња,иако знам дека нема да бидат тука секогаш,повеќе ме повредува нивното отсуство отколку на одредени луѓе.
     
  8. jovana03

    jovana03 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2013
    Пораки:
    1.759
    Допаѓања:
    6.673
    Пол:
    Женски
    Не. Не се приврзувам ни за луѓе ни за места.. Едноставно времето така ме научи...
     
  9. Femina555

    Femina555 Активен член

    Се зачлени на:
    25 април 2013
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    26
    за луѓе да...неколку пати изгорена ама сепак се приврзувам,а за места не едноставно неможам да менувам многу места
     
  10. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Потполно исто.
     
    На Femina555 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    Не сум тип на личност која брзо и лесно се приврзува за луѓе и места.
    Напротив, секогаш сум резервирана во контактите со дугите.Луѓето знаат да не бидат вистинските во разговорите со нас,да ни се приближат,да се зближиме и да се отвориме пред нив,а потоа да бидеме повредени и разочарани.Човечкото битие има чуден нарав кога е во прашање егзистенцијалноста.
    Со текот на времето сите врски стануваат минливи,само потребно е да ја научиме животната лекција.
    За разлика од луѓето,местата се такви какви што сме ги спознале и за нив ни останува во сеќавање онаа убава перцепција што несебично ја споделуваме со другите.
     
  12. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    Не сум тип на личност која брзо и лесно се приврзува за луѓе и места.
    Напротив, секогаш сум резервирана во контактите со дугите.Луѓето знаат да не бидат вистинските во разговорите со нас,да ни се приближат,да се зближиме и да се отвориме пред нив,а потоа да бидеме повредени и разочарани.Човечкото битие има чуден нарав кога е во прашање егзистенцијалноста.
    Со текот на времето сите врски стануваат минливи,само потребно е да ја научиме животната лекција.
    За разлика од луѓето,местата се такви какви што сме ги спознале и за нив ни останува во сеќавање онаа убава перцепција што несебично ја споделуваме со другите.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Roxana

    Roxana Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 септември 2013
    Пораки:
    166
    Допаѓања:
    71
    Ооо, да! Ако сум имала убави моменти.
    Сепак зависно од моето расположение и мислење. И луѓето.
    Пред две години бев Црна Гора на одмор 15 дена и одвај чекав да си одам. А излегував секоја вечер, запознав многу луѓе.
    Лани бев на истото место кај истите луѓе, исто 15 дена, не излегував многу навечер но запознав одлични личности. Ги знаев и претходниот пат но поинаку се поставивме едни спрема други. Се отепав од плачење на заминувањето. Цел пат плачев.
    Незнам што е работата, ама изгледа се приврзувам за личности, место како место и нема некое значење.
     
  14. Ludaaaa

    Ludaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2013
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Па не баш
     
  15. hello-kitty.90

    hello-kitty.90 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 октомври 2013
    Пораки:
    2.953
    Допаѓања:
    20.834
    Тешко се приврзувам,а уште потешко се одврзувам :lol:
     
  16. Jenniffer

    Jenniffer Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2013
    Пораки:
    2.375
    Допаѓања:
    7.415
    Пол:
    Женски
    Лесно се приврзувам со луѓе, дури за скоро време и ги проценувам какви се.
    До сега не сум имала некои посебни места, не се поврзувам со места воопшто. Имам некои омилени, но не значи дека не седам на други места низ град.
     
  17. Adina

    Adina Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    1.048
    Допаѓања:
    8.016
    Пол:
    Женски
    Јас лесно се приврзувам за луѓе кои од прв поглед ми се допаднале и муабетот од прва убо ни почнал..иначе за места не се приврзувам ич ама ич од причина што со посебна личност секое место е посебно 8)
     
  18. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    Многу лесно се врзувам и за луѓе и за места. Секако тоа се луѓе кај кои ја осеќам позитивната енергија и места кои прават да се чуствувам добредојдена и пријатно како и дома. Затоа и ретко експериментирам со промена на местата во кои се движам, а уште помалку со луѓето со кои се дружам.
     
  19. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.089
    Допаѓања:
    163.461
    Пол:
    Женски
    Да, многу лесно се приврзувам. :nod:
    Лесно се спријателувам со луѓе, еден убав муабет во којшто ќе сфатам дека со некого имаме слични интереси и ќе ја проценам личноста ми е доволен, особено брзо се зближувам со весели, позитивни луѓе со коишто ми е пријатно.
    А лесно знаат да ми влезат во срце и места за коишто имам убави спомени, и знам да бидам и претерано носталгична и сентиментална...
     
  20. Linnea

    Linnea Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2014
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    112
    Пол:
    Женски
    Да, лесно се приврзувам, но и лесно се одврзувам па така да :D