1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали вашето "НЕ" секогаш значи не

Дискусија во 'Секс' започната од mihaela.barbi, 3 септември 2012.

 1. mihaela.barbi

  mihaela.barbi Нов член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  138
  Еве една тема за која што верувам дека ќе побуди голем интерес а се раоти за следново.
  Дали секогаш кога ќе го изговорите она НЕ или НЕМОЈ во ситуација кога партнерот ќе пушти рака на неко место каде што "нетреба" дали тоа не секогаш значи не, или тоа го кажувате само така колку да не оставите впечаток на лесна девојка. И какви дечки повеќе vи се допаѓаат оние кои и покрај тоа ваше не и понатаму се обидуваат, или они кои веднаш се повлекуваат и почнуваат да ви се правдаат и извинуват.
   
 2. Z.a.l.ju.b.e.n.a

  Z.a.l.ju.b.e.n.a Активен член

  Се зачлени на:
  2 септември 2012
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  3
  Дали вшето "НЕ" секогаш значи не

  Епа вака..Јас сега овој ми е прв и отдовме во една приколка и ај што се мувавме и гушкавме и почна да ме фака доле :$ и јас викам неможе,а сакаше панталоните да ми ги соблече.Јас сакав ама ми беше срам.Ми вика Што се срамиш сами сме? И јас се му викав следниот пат,следниот пат и сега кога ке се видиме за 2 недели ако биде нека биде.Јас од срам едвај блузата и градникот ги соблееков,абе ке потонев од срам а овој си ужива :D ,абе глупости.... :D :D А на него срам мубеше да ме праша за мување,значи се срави да збори,ама кога сме сами ако му дозволам си ужива.Нормално дека кога ке кажам НЕ значи НЕ,тоа го почитува,ама јас не реков не за да не мисли дека сум лесна,туку од срам.
   
 3. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  3.538
  Допаѓања:
  8.611
  Пол:
  Женски
  Дали вшето "НЕ" секогаш значи не

  Моето НЕ е секогаш НЕ :!:
   
 4. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.334
  Дали вшето "НЕ" секогаш значи не

  Зар тоа не е силување :?:
   
 5. mihaela.barbi

  mihaela.barbi Нов член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  138
  Дали вшето "НЕ" секогаш значи не

  Па немислев да ве силуватуку мислев на оние фраери кои после тоа не се повлекуваат и им треба месеци пред пофторно да се обидат.
   
 6. owl-ribbon

  owl-ribbon Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  678
  Дали вшето "НЕ" секогаш значи не

  Абре не и не !
   
 7. sweet25

  sweet25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  318
  Дали вшето "НЕ" секогаш значи не

  Ако некој не ми се допаѓа , Не секогаш ќе ми значи Не.
  Дури може и лошо да си пројде ако не разбере...

  Прв пат кога бев дома кај мувачот, и знаев дека ќе проба, и нормално дека почнаа одма да му шетаат рацете...
  Јас се повлеков како лута, и имаше тука муабети, ова, она, ќе ме чекал кога ќе сум била спремна, ама пошто од пладне до вечер, повеќе саати останав таму, после некое време се најдовме во дневната и он врз мене, и го осетив колку е попален, и мене ми се сакаше..
  Ама еден инат што сум...А и не сакав да брзам, за да не влезам во филм, па да се разебам со секој што ќе ми се допадне... :tmi: И така кога осетив дека е попален, и почна да пробува да ме пали, ( а претходно ми вети дека нема да проба) почнав ко што бев под него и се љубевме да му зборам, Сакаш ...... некои прљави мисли и предлози.... Кога му светнаа очињата, и онаков изненаден ДА и стана ме фати за рака да си идеме во спална, отидов до спалната и пошто пред тоа седевме и таму, си ја земав од таму ташничката и му реков -Ајде сега чао.
  Збесна, и не ме пушти да си идам. Ама откако го потсетив пред тоа што ми вети, ми се извини, и после само си се гушкавме...
  И мислев стварно подолго да се држам до тоа не, и му викав, сакам да те запознам прво во карактер, зашто ако не ми се допаѓа карактерот твој не сакам ништо да имам со тебе, и он ме прашуваше -До сега како ти делувам? :rofl:
  И неколку пати така го оставив попален, и на крај пијана кога бев, и тогаш го одбив на водно, и после тоа на едно друго место паркиравме и ........

  А и откако сме заедно има ситуации кога сум го кажувала тоа Не , инат некој ме фаќал, како сеа само ќе се гушкаме, ова , она..И откако ќе почне по некое време он да се закача, јас прво озбилна, па потоа попалена, и уште малце се држам до зборчето Не , ама веќе се осеќа дека се однесувам како за ДА! :D
  Така да, моето не, бар овој сеа што се гледам мн пати го претворил во ДА. :lol:
   
 8. cvetce93

  cvetce93 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  1.434
  Допаѓања:
  575
  Дали вшето "НЕ" секогаш значи не

  Ако е не, значи не (тука спаѓа прв состанок, ептен почеток на врска итн.)! А ако сакам и јас ( значи долга врска, си се сакаме и се тоа) нема да се правам светица фала богу... |(
   
 9. homealone

  homealone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  1.286
  Допаѓања:
  361
  Пол:
  Женски
  Дали вшето "НЕ" секогаш значи не

  моето не е секогаш не но не би сакала да ми се правда така посакал да направи јас сум го стопирала и нема потреба од правдање
   
 10. The.Girl.Next.Door

  The.Girl.Next.Door Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2011
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  18
  НЕ си е НЕ!
  И неможе да ме натера да правам нешто што несакам!!
  АКо кажам не..ќе биде не..и точка брате.
   
 11. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  5.420
  Допаѓања:
  5.856
  ако кажам не ќе биде не..и нема потреба да ме замара....
   
 12. karenin

  karenin Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  1.426
  Допаѓања:
  2.172
  :D Моето не многу често значи Да. Секако кога станува збор за контакт со дечко (ми). Ама така си играме мачката и глушецот.
   
  На IvanaDzubre му/ѝ се допаѓа ова.
 13. SoN4oGlEtKa

  SoN4oGlEtKa Активен член

  Се зачлени на:
  9 август 2013
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  8
  Pa izskreno i moeto NE 4estopati zna4elo DA ama so de4ko mi.Toj sekogash koga kje mu kazham ne mi vika sigurna si i kje se nasmee i jas mu vikam da i posle toa samo kje se muvame a jas se nerviram on kje me zabelezhe i kje po4neme odpo4etok haha :D
   
  На Festim му/ѝ се допаѓа ова.
 14. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.736
  Допаѓања:
  32.038
  Пол:
  Женски
  Моето не секогаш значи не.

  Колку и да ме убедува нема да се предомислам, кога веке еднаш ке кажам не.
   
 15. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  4.029
  Допаѓања:
  25.020
  Како мажите го гледаат женското НЕ
  [​IMG]
   
  На crazylady, julie77 и Captain-Omni им се допаѓа ова.
 16. LadyFlame

  LadyFlame Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2012
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  339
  Не значи НЕ ,и да пукне ако треба
   
 17. Goddest

  Goddest Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  82
  Допаѓања:
  42
  Зависи за што се однесува, но најчесто НЕ си е НЕ ;)
   
  На Elena69221 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. ivannax

  ivannax Активен член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  41
  Кога ќе се каже не, значи НЕ !!!
   
 19. lollipop93

  lollipop93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  252
  Допаѓања:
  88
  Моето НЕ најчесто е ДА али си знае тој ...СИ правиме филм :)
   
 20. Twinkles

  Twinkles Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  647
  Допаѓања:
  980
  секогаш.