Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали вашето "НЕ" секогаш значи не

Дискусија во 'Секс' започната од mihaela.barbi, 3 септември 2012.

 1. Paris38

  Paris38 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2013
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  68
  цело време викаше не и немој ,а уствари сакаше се :P
   
 2. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  7.117
  Допаѓања:
  22.529
  Пол:
  Женски
  Да.Не значи не, просто е.
   
  На Milobebence му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Milobebence

  Milobebence Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 јули 2016
  Пораки:
  2.451
  Допаѓања:
  64.885
  Пол:
  Женски
  Да секогаш не е не
   
 4. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.528
  Пол:
  Женски
  Исто како Бугарите Да е Не и обратно:rofl:;)
   
 5. Robson

  Robson Активен член

  Се зачлени на:
  2 април 2019
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  180
  Пол:
  Машки
  Гестикулацијата со главата им е обратна, инаку да си е да, не си е не.
  Грешно си разбрала нешто.
   
 6. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.528
  Пол:
  Женски
  Така е, знам, само ти сфаќаш нешто погрешно, нејќеш штосот да ми го разбереш.
  Многупати вратот се врти за ДА а од уста ќе излезе гласот не или ќе климаш со глава...зарем не ти се случило некогаш против твоја воља да одговориш спротивно од тоа што мислиш!?
   
 7. MarijanaKolevska

  MarijanaKolevska Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2019
  Пораки:
  123
  Допаѓања:
  316
  Пол:
  Женски
 8. Frosin4e

  Frosin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  171
  Пол:
  Женски
  Апсолутно
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  2.937
  Допаѓања:
  7.792
  Некогаш значи ГОЛЕМО ДА.
   
  На Arjanit2021 и NAJROBI им се допаѓа ова.
 10. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  30.256
  Допаѓања:
  238.761
  Секогаш!
  НЕ значи НЕ
  ДА значи ДА

  Небитно дали е пред или за време на секс.
  Ако неќам поќе, се тргам и ај со здравје.
   
  На Indiegurl му/ѝ се допаѓа ова.
 11. hellocity

  hellocity Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  2.762
  Допаѓања:
  5.867
  Пол:
  Женски
  Само за пороците мои не си го сваќам тоа не сериозно за се друго НЕ.
   
 12. BlackMistery

  BlackMistery Популарен член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2013
  Пораки:
  700
  Допаѓања:
  1.285
  Пол:
  Женски
  Да. Сите до сега почитувале кога ќе сум кажела не за нешто во сексот. Исто и јас, ако кажат не, почитувам.
  Пример, сакале анален, јас не, откако сум кажала дека не сакам, никој не пробал да ме убеди да пробаме, ни после ми спомнале пак за тоа.
   
  На MrenaRiba и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 13. MrenaRiba

  MrenaRiba Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2013
  Пораки:
  355
  Допаѓања:
  1.230
  Пол:
  Женски
  Секако. Не значи не, нема ништо тука нејасно за да не се разбере.
   
 14. Indiegurl

  Indiegurl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2017
  Пораки:
  961
  Допаѓања:
  2.867
  Пол:
  Женски
  Апсолутно. Моето НЕ секогаш значи НЕ.

  Но, некои луѓе особено партнери не ми го почитувале тоа.
  И сега моментално има некој кој не го почитува моето НЕ кога станува збор за физички работи (гушки, бакнежи итн) и често ме присилува, понекогаш толку силно ме држи што боли и ми доаѓа да плачам. Колку и гласно да му кажам дека неќам едноставно не прекинува.

  Што да направам?
   
 15. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  30.256
  Допаѓања:
  238.761
  Речи му дека нема да се гледате некое време затоа што си под стрес оти 'вака и вака'
  ... и кажи му го ова што го пиша.
   
  На Indiegurl му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Mantub

  Mantub Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  8.163
  Допаѓања:
  64.283
  Пол:
  Женски
  Не; не.
  Кажи му дека ич веќе нема дa се гледате и прекини скрос.
  Нема давање втора шанса за физичко насилство, а ова е тоа.
  @Indiegurl
   
  На WildMk и Indiegurl им се допаѓа ова.
 17. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  30.256
  Допаѓања:
  238.761
  Не знам искрено...
  Јас знам да претерам со гушкање.. посебно ако е некој поситен од мене.
  Ако ми речат да прекинам не прекинувам.
  Ама не се случило некој да го боли до сега...