Дали верувате во Божји чуда?

Дискусија во 'Религија' започната од Serafima, 9 декември 2010.

 1. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.025
  Допаѓања:
  160.315
  Пол:
  Женски
  А и во егзорцизам ли треба да веруваат луѓето денес за да бидат верници? Јас па мислев во 21 век тоа одамна е останато во хорор филмовите пошто постојат објаснувања и стручњаци за ментални болести, ама па што знам јас... многу чудна работа :?:
   
  На Ena05, lovestoneddd, Alisa22 и 7 други им се допаѓа ова.
 2. dianna95

  dianna95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  99
  Пол:
  Женски
  Зарем стварно почувствува потреба да се вклучиш на темава и да вреѓаш луѓе?
  Жално...
   
 3. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.551
  Допаѓања:
  48.087
  Пол:
  Женски
  А како ги вреѓа?
   
  На Rama, Petra777, BabyStyle и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. Meckicja

  Meckicja Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2017
  Пораки:
  4.575
  Допаѓања:
  6.295
  Пол:
  Женски
  Veruvam vo gospod I vo cuda no kade e toj gospod na tolku god borba so neplodnost da mi dade dete
   
 5. BabyStyle

  BabyStyle Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2010
  Пораки:
  449
  Допаѓања:
  7.781
  Секта и тоа со 2 раце потпишувам. Господ нека Ви е.напомош со пастир Тино-бакнувај ме
   
  На Elenpelen и Rama им се допаѓа ова.
 6. Petra777

  Petra777 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  2.523
  Допаѓања:
  28.998
  Пол:
  Женски
  Верувај во чуда. Биди трпелива.
  Знаеш што е искушение нели?
  Кумата моја до 45та се бореше со неплодност.
  На сон и се сонило каде да оди и преспие. После толку неуспешни инвитра, сега има 14 годишна ќерка, убава како ангел. Верба, молитва, покајание и трпение. :)
  Знам дека е лесно да го кажам од оваа страна, всушност не сум во план ни за бременост, може секоја од нас не чека ете ова... Не паѓај во очајание. :l: Господ е голем!
   
  На kuc, La.loca, Elenpelen и 5 други им се допаѓа ова.
 7. Petra777

  Petra777 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  2.523
  Допаѓања:
  28.998
  Пол:
  Женски
  Каков Тино? Што пишуваш, знаеш?
   
 8. BabyStyle

  BabyStyle Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2010
  Пораки:
  449
  Допаѓања:
  7.781
  Еве прашај ме. ;) што не ти е јасно???
   
 9. Petra777

  Petra777 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  2.523
  Допаѓања:
  28.998
  Пол:
  Женски
  Кој Тино?
   
 10. BabyStyle

  BabyStyle Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2010
  Пораки:
  449
  Допаѓања:
  7.781
  Кајшаров
   
 11. Petra777

  Petra777 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  2.523
  Допаѓања:
  28.998
  Пол:
  Женски
  Кажи така :D
  Скраја било!
  Имам уплав од него, ваљда затоа вака реагирам, а никогаш не сум го ни сретнала. Секта, мафија, како сакаш кажи го.
   
  На Rama и BabyStyle им се допаѓа ова.
 12. BabyStyle

  BabyStyle Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2010
  Пораки:
  449
  Допаѓања:
  7.781
  Ужас ужас...
   
  На Rama и Petra777 им се допаѓа ова.
 13. Petra777

  Petra777 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  2.523
  Допаѓања:
  28.998
  Пол:
  Женски
  Ме збуни, не спаѓа тој у темава .:D
   
  На BabyStyle и Rama им се допаѓа ова.
 14. Crnookata

  Crnookata Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2017
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  240
  Пол:
  Женски
  Moze da mi pises lp?
   
 15. Dashing:)

  Dashing:) Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2017
  Пораки:
  316
  Допаѓања:
  473
  Пол:
  Женски
  Јас верувам во чуда. Сум доживеала.
  Еве еден пример. Премногу сакав да отидам на едно место ама немав со кои. Другарките воопшто не сакаат да идат таму, а мене ми збореа за мое добро да не идам. Ама во тој период кога ми беше лошо јас мислев дека местото многу ќе ми помогне и ќе ми се врати барем малце расположението. Нели како верувате така и ќе биде. Од некоја ,,случајност" бившиот ми имаше пишано да се видиме и да идеме токму на тоа место каде што сакав јас. И како што реков јас си бев посреќна одкако се вратив. А познавајќи го него јас си мислев дека ќе сака на други места да идеме каде што немаат ни допирна точка со тоа што јас го сакав. Случајност е сега ова или поради мојата желба?
   
  На kuc и Meckicja им се допаѓа ова.
 16. tina2018

  tina2018 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 декември 2018
  Пораки:
  597
  Допаѓања:
  881
  Пол:
  Женски
  Манастир Калишта, Струшко, некој искуство со отец, молитва, чудо? Бевме за празникот, отецот ни испеа молитва за дете, рече да постиме и да се исповедаме. Многу убав манастир.
   
  На душленце, Rama и kuc им се допаѓа ова.
 17. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  1.531
  Допаѓања:
  9.645
  Пол:
  Женски
  Да верувам.
   
  На Rama и kuc им се допаѓа ова.
 18. Orthophill

  Orthophill Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2012
  Пораки:
  1.211
  Допаѓања:
  3.062
  Пол:
  Машки
  Ова е најновото големо чудо кое се случи преку молитвите упатени кон Мајката Божја во Калишкиот свет манастир.
  https://daily.mk/vesti/jovan-se-razbudi-od-koma-po-chetiri-godini-1
   
  На Rama, La.loca, душленце и 3 други им се допаѓа ова.
 19. Cecyska

  Cecyska Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  173
  Допаѓања:
  59
  Пол:
  Женски
  Архангел Гаврил не е светец, тој е еден од најглавните ангели-архангели и е гласник на бога, тој е оној ангел кој и се јавил и и кажал на Богородица дека ќе го зачне Исус. Тој бил твојот заштитник и му јавил на Бог да те спаси. Редовно заблагодарувај му се и читај молитви за него..
   
  На Adorabela, Rama и La.loca им се допаѓа ова.
 20. bibiiii

  bibiiii Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  497
  Допаѓања:
  875
  Јас лани бев ,исто за дете,ни отпеја молитва и ништо.Годинава касно отидовме беше затворено,па сама купив бебешка облека и ја оставив во Св.Богородица Каменско Охрид и сега сум бремена.После 4 неуспешни инв и совет од докторите да купам донирани јајце клетки.
   
  На P.S.love, mime87, marija305 и 3 други им се допаѓа ова.