Дали верувате во Господ и зошто?

Дискусија во 'Канта' започната од SarahTayMomsen, 13 октомври 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. SarahTayMomsen

  SarahTayMomsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  959
  Допаѓања:
  650
  Има некои луге не веруваат во Господ јас не сум од тие :)
  Јас сум од тие што веруваат и мислам дека праведно е да се верува бидејки секогаш Господ ни помага во се! :tmi:
   
 2. softqueen

  softqueen Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 август 2011
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  123
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.