Дали верувате во Господ?

Дискусија во 'Религија' започната од Magnolija, 3 декември 2009.

?

Дали верувате во Господ?

 1. Да, верувам

  1.205 глас(а)
  75,2%
 2. Не сум сигурна

  143 глас(а)
  8,9%
 3. Не, не верувам

  254 глас(а)
  15,9%
 1. hardtodealwith

  hardtodealwith Активен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2020
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  43
  Пол:
  Машки
  ха ха
  добро филмче ама не е така
  truth stranger than fiction запомни го тоа
   
  Последна измена: 20 јануари 2020
 2. Волшебникот

  Волшебникот Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2018
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  342
  Пол:
  Машки
  Верувам!
   
  На ynboo и zolev им се допаѓа ова.
 3. swizzlec

  swizzlec Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2016
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  Темава е доста осетлива и контреверзна, но сепак ќе си споделам мислење.

  Не верувам поради повеќе причи, но во глобала не можам да верувам во нешто што е пишано и е недокажано. Не дека сум сатанист или нешто слично, бев дете со многу прашања и не добив содветни одговори. Немам ништо против верници, сакам да дискутираме и да имаме еден пријатен разговор, но очигледно повеќето те гледат како да си убил некој кога ќе им кажеш не си верник па и да кажам не се нешто open minded. Ќе почнаат да те и убедуваат на лице место да станеш верник, имав и случај каде професор ме дискриминираше поради самава причина. Сега дека сум малку постара не дебатирам на темава веќе зошто стварно стана здодевно да слусам како некој ми соли памет. Сега па ја одбегнувам темава за зборење.
   
  На Justicija, falconseeker, zolev и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. PeperutkiVoMene

  PeperutkiVoMene Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2015
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  237
  Пол:
  Женски
  Верувам во Бог но Бог не беше праведен кон мене и не е и ден денес. Ништо никому не му грешев си ја гледав мојата работа а се некој мене ме мразеше и ми правеше лошо што мене директно што на моите најблиски и на крај успеаја да ме скршат или јас така се чувствувам.
  Уште се надевам дека Бог ќе го казни тоа зло зошто јас сум немоќна.
  И да ви кажам, лесно е да веруваш во Бог кога ти оди во животот како подмачкано. Кој нема среќа ќе почне да се сомнева. Затоа донегде ги разбирам атеистиве.
   
  На Aschenputtel и zolev им се допаѓа ова.
 5. kukidi

  kukidi Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2015
  Пораки:
  208
  Допаѓања:
  149
  Пол:
  Женски
  O da. Veruvam vo Gospod.
   
 6. Bratot

  Bratot Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2019
  Пораки:
  451
  Допаѓања:
  1.375
  Пол:
  Машки
  Добро е да се изгледа.
   
 7. Zorica59

  Zorica59 Активен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2019
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  40
  Пол:
  Женски
  Нормално дека верувам, затоа што, преку се' можеш, но преку Господ неможеш.
   
  На ynboo и zolev им се допаѓа ова.
 8. Принцезичка1

  Принцезичка1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2016
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  713
  Пол:
  Женски
  Верувам!
  Постојано се молам и добар дел од желбите ми се исполниле.
   
  На zolev, BlackSwan22 и Zorica59 им се допаѓа ова.
 9. BeastceMK

  BeastceMK Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2016
  Пораки:
  74
  Допаѓања:
  36
  Пол:
  Машки
  Хм..За некои постои за некој не..Секој различно си размислува и секој си има свое индивидуално право за што и како да мисли околу тоа! А колку и да се наговарате дали постои или не едноставно е залудно и можите да дебатирате и да се расправате со денови и пак нема да најдите исто мислење околу ова тема!
   
 10. BlackSwan22

  BlackSwan22 Активен член

  Се зачлени на:
  7 март 2018
  Пораки:
  132
  Допаѓања:
  87
  Пол:
  Женски
  Верувам :inlove:
   
  На zolev му/ѝ се допаѓа ова.