1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали верувате во виртуелна врска

Дискусија во 'Сингл' започната од irrelevant, 8 август 2012.

  1. babaDara

    babaDara Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2011
    Пораки:
    515
    Допаѓања:
    622
    Пол:
    Женски
    Јас не можам да сфатам како може да почувствувате за некого нешто кого не го знаете. не велам дека од другата страна можеби е најдобриот човек, но што ако станува збор за насилник, за педофил за силувач? не можеме да воспоставиме нормален живот со луѓето со кои поминуваме толку долго време ќе се заљубуваме во некој што не го познаваме. Читам и не верувам, како бе девојчиња одите со главата у ѕид. Никогаш ама баш никогаш не би отишла на таков состанок. зарем не се плашите. Откако ќе се случи најстрашното е тогаш нема враќање. тука четуваме според некој ник па јас мислам дека кога би дошло до запознавање секој 2-3 пати ќеразмисли пред да донесе било каква одлука. А врска? Воопшто пак не верувам. Тука мажите кои ги имаме ,,пред,, очите не успеваме да ги задржиме а не пак некој што оди си има свој живот и кога е на работа или дома ( кога задолжително ) тепа време не ,,става,, во врска. Епа јас за ваквата врска, за некој да ми каже дека личам на месечината и сл. не можам да се пофалам дека имам. Излезете од пред компјутерот, испијте едно кафенце со вистинскиот дечко и ќе ја направите разликата.
     
    На Mala Hembra, marijaz, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. anina

    anina Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2011
    Пораки:
    1.141
    Допаѓања:
    5.238
    Пол:
    Женски
    Таква врска може да постои само виртуелно, за да ти стане животот поинтересен а за излегување со некој „виртуелен„ - не знам ни како помислувате. Премногу ризично
     
    На BoyL, cresa-jagoda и Bah им се допаѓа ова.
  3. Pearls

    Pearls Активен член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2014
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    не верувам и неможе да постои , разбирам дека мозеби со некој си го имаш муабетот и да контактираш тоа да но доколку оди и подалеку само може да останеш повредена на крај ,затоа подобро и да не се впушташ во такво нешто , кога осеќаш дека си ја минала границата подобро и одма сруши ја таа конекција или ајде како што се вели врска затоа што на крај сигурно ке останеш повредена сето тоа е само виртуелен свет но не и реален .
     
  4. teateevska

    teateevska Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2014
    Пораки:
    88
    Допаѓања:
    46
    Пол:
    Женски
    Дааа верувам. И мене ми се има случено.Најчидно од се е што поголема привржаност имам почуствувано отколку кога сум имала дечковци со кои сум ги гледала во живо. Но,сега нешто се испокаравме и многу ми е тешко ,нема момент ,а да не мислам на него ,а што е полошо ниту едно др машко не ме интересира и сите ги одбивам :( Ова до сега ми се нема случено...

     
  5. anna.tesoro

    anna.tesoro Активен член

    Се зачлени на:
    18 септември 2013
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    99
    Пол:
    Женски
    Ако комуницирате постојано, разменувате мислења на различни теми и ако се согласувате може да се појави такво чуство на заљубеност, ама далеку е од тоа девојки. Ви се допаднал неговиот став, начинот на размислување, ама неможеш да се заљубиш во човек што го немаш видено, го немаш допрено. Каква љубов, каква врска :^) Илузија. Многумина се прават нешто што не се на интернет за трошка внимание, од кај знаете каков е тој навистина?
    И не би се осудила никогаш да излезам со некој што така сум си го нашла на нет, какви има болни умови на светов, да те страв да излезеш со другар, ами па со пријателчето од мсн (wtf)
     
    На crazylady, ku4ence, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. franca

    franca Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2014
    Пораки:
    835
    Допаѓања:
    1.967
    Каков вид на врска е тоа? хаха
     
  7. franca

    franca Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2014
    Пораки:
    835
    Допаѓања:
    1.967
    *игра на зборови..подобро кажано,далеку од врска
     
    На kolovoz му/ѝ се допаѓа ова.
  8. sugarlips

    sugarlips Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2014
    Пораки:
    672
    Допаѓања:
    761
    Пол:
    Женски
    Јас се допишувам со едно дете подолго време,скоро девет месеци.Можно е и мене да ме откаче за уште некое време да ми рече си најдов друга :Pили јас да му речам си најдов друг :D,дека во скоро време немаме баш шанса да се видиме.Дури и сакав да го избришам профилот за да се ,,одвикнам",ама мене ми се допаѓа тоа што пак ми обрнува внимание,не ме игнорира и се надевам дека нема да ме игнорира барем се додека не ни се пружа некоја шанса за да се видиме конечно.:)Само не знам дали ќе ми се допадне кога ќе го видам во живо,досега се немаме видено на камера,на скајп,и покрај тоа што се допишуваме долго време.А ,верувам јас во таква врска да речам,сега за сега.Мене ми е интересно кога си пишувам со него.А не сум размислила каква всушност личност се крие зад мониторот.:rofl: :PВака ми остави добар впечаток.
     
    На BoyL му/ѝ се допаѓа ова.
  9. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.535
    Пол:
    Женски
    Јас не верувам во ваква врска. Како прво никој не знае од другата страна на компјутерот каков човек се наоѓа (дали е некој манијак, педофил.....), како второ во 99% според мене на чет се однесуваат како да се ангели и најдобри луѓе, а дали само 1% од нив се навистина така како што се претставуваат и тоа за мене е еден знак прашалник.
    Како трето јас сум личност која ретко може да се заљуби, може да има повеќе што ми се свиѓаат (да ме привлекува нивниот надворешен изглед), но никогаш не сум можела да чувствувам љубов доколку не го запознаам некој онака убаво, подолго време да го познавам во живо и да му го знам карактерот.
     
    На marijaz, free girl, ku4ence и 3 други им се допаѓа ова.
  10. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    Ова е според мене најголемата глупост на модерното време.
     
    На eloves, ku4ence, mirandaa и 2 други им се допаѓа ова.
  11. galapce

    galapce Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    4.318
    Допаѓања:
    106.804
    Пол:
    Женски
    Edno e virtuelen pocetok(zapoznavaje,komuniciranje kolku za pocetok) a drugo e virtuelna vrska.
    Ova vtorovo kako sto nalaga naslovot,bogami i mene mi e nesfatlivo.8-|
     
    На ku4ence, Rama, crimson и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. sugarlips

    sugarlips Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2014
    Пораки:
    672
    Допаѓања:
    761
    Пол:
    Женски
    И само да дополнам тоа што не го напишав,не знам зошто воопшто тоа го нарекувате врска,кога како прва не го ни познавате,ниту излегувате...И јас се допишувам со едно дете,како што кажав,но тоа е само допишување,не е врска.Баш сега си го гледам постот и кога реков дека верувам во виртуелна врска,поточно да речам,мислев прво да се имате запознато со тој што се допишувате,да сте дечко и девојка,па на пример ако работи или студира во странство,фактички да имате врска на далечина,т.е. поради тоа што не можете постојано да се гледате да се допишувате,ете виртуелна врска,барем јас така го сфаќам тоа.:D
     
  13. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.370
    Допаѓања:
    9.306
    Пол:
    Женски
    Јас не верувам. 8)
     
  14. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Виртуелна врска.
    Самава фраза е оксиморон.
    Да не ја разглабам на долго и широко - не верувам нит би се нафатила. Чисти глупости.
     
  15. Mala Hembra

    Mala Hembra Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2015
    Пораки:
    302
    Допаѓања:
    477
    Пол:
    Женски
    Виртуелна врска ?
    Не верувам во тоа.. Сето тоа скриено под маска , колку ќе глумиш ти така и тој позади другиот монитор.
    Иако се допишувам со едно момче не му верувам многу многу
     
  16. BoyL

    BoyL Популарен член

    Се зачлени на:
    1 март 2015
    Пораки:
    1.340
    Допаѓања:
    7.275
    Пол:
    Машки
    Уште од времето на мирцот, па мсн, па пријатели, па незнам што и како имаше допишувања..и секако..може да ти стане интересно тоа со некоја личност..и да станеш зависник од допишување со нејзе..но мислам се дур не се видиш, не си направиш муабет очи во очи, се е узалуд..љубовта доаѓа после првиот состанок, после првиот поглед, после првиот долг разговор лице в лице..а се додека се допишуваме зад маски..се може да биде само завист и потреба од некаков си разговор со непознато лице.
     
    На Sesil и marijaz им се допаѓа ова.
  17. mackica1

    mackica1 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2012
    Пораки:
    469
    Допаѓања:
    1.721
    Пол:
    Женски
    Овако нешто изгледа..

    [​IMG]:D
     
    На eloves, crazylady, Hipica и 3 други им се допаѓа ова.
  18. Val-Dim

    Val-Dim Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 ноември 2013
    Пораки:
    1.749
    Допаѓања:
    60.967
    Виртуелна врска??? Како може да има „врска“, а да нема прегратка, бакнежче, гледање во очи??? Секако дека тоа не е врска!!! Може само да е занесеност, фантазија, ризик... И секако изгубено време - наместо да излезете меѓу врсниците, да се запознавате со нови ликови, да се дружите, па можеби и да се „фатите“ со некој реален, Вие само го губите времето во допишување со некој што никогаш не сте го виделе и што најверојатно за себе Ви кажува ТОН невистини... Затоа „виртуелна врска“ НЕ...
     
    На eloves, crazylady, IthoughtIwasAnAllien и 2 други им се допаѓа ова.
  19. peperutka87

    peperutka87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    764
    Допаѓања:
    535
    Пол:
    Женски
    голема глупост во денешно време
     
  20. Askopje

    Askopje Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2014
    Пораки:
    256
    Допаѓања:
    547