1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали верувате во духови?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од princess92, 5 декември 2009.

 1. princess92

  princess92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  65
  Пол:
  Женски
  Јас искрено верувам дека постојат духови бидејќи сум имала многу непријатно искуство во врска со тоа :? . До тогаш не верував но откако сама се уверив во тоа верувам. Па ако имате некое искуство во врска со оваа тема пишете. ;)
   
  На Bitter-Sweet, PoisonGirl-Valo и gagagirl им се допаѓа ова.
 2. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Da veruvam deka postojat duhovi,toa ne me cudi,zatoa sto covekot ima i materijalna i duhovna strana,odnosno telo i duh,koga ke umre covekot,umira teloto,duhot ne umira.Koga ke podrzamisli covek,deka ustvari nisto ne e mrtvo,tuku zivo,imase edno vreme na diskaveri emisija ukleta kukja,tokmu za toa se rabotese za duhovi,imase lugje sto ziveat vo nekoja kukja a navecer slusaat tropanje iako nema nikoj osven tie sto ziveat,sega neznam dali ja davaat ama znam deka ima.
   
  На Bitter-Sweet, BlueEyess, esperanca и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. princess92

  princess92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  65
  Пол:
  Женски
  Да знам за тоа .. ама има и многу случаеви што неможат да се објаснат... Мене лично ми се има случено вечерто во 2 часот ми се појавуваше бела светлина и се гасеше и вратата се отвораше и се затвораше сама. Јас знам дека бев свесна иако никој не ми веруваше кога му кажав.... Знам дека сите спиеја и неможев да објаснам зошто тоа се случило и што всушност е тоа..... :?
   
  На Amona, Bitter-Sweet, elka.timova и 2 други им се допаѓа ова.
 4. soledad

  soledad Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  418
  Допаѓања:
  251
  lele princess92 jas taka bi umrela od strav :roll: inaku veruvam i jas samo sto mnogu se plasam premnogu a veruvam i vo se ona sto im se ima slucuvano na nekoi licnosti slicno vaka kako tvoeto
   
  На elka.timova и esperanca им се допаѓа ова.
 5. princess92

  princess92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  65
  Пол:
  Женски
  И јас верувај таа вечер незнаев што се случува со мене а најтешко од се ми паѓаше тоа што никој не ми веруваше. Мислеа дека сум сонувала а јас знам дека бев свесна дури и кога вриснав и се изчезна... Тешко ми беше што неможев да му докажам што видов... Но сепак тоа остана во моето сеќавање и знам дека постои нешто надприродно затоа што за некои прашања стварно немаме одговори зошто тие работи се случуваат и кој ги предизвикува... :?
   
  На Bizzle_anna, elka.timova и Sara123 им се допаѓа ова.
 6. hristin4e

  hristin4e Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  327
  Допаѓања:
  1.291
  Пол:
  Женски
  i jas veruvam vo duhovi i toa mnogu.toa so mi se desi mene togas mislev ke umram.bese 00i00h i ja bev vo vseloto na babami i bev izlezena so sega bivsiot mi decko i po patot ko odev slusav glasovi kako vikaat i tropaat.mu kazav na baba mi i taa mi rece deka sekoja vecer tocno vo 00h izlegvaat duhovi i zboruvaat i tropaat.sto znaci ja poveke tamu ne odam od ko mi se desi toa :( :( :evil:
   
  На Bitter-Sweet и elka.timova им се допаѓа ова.
 7. ROSII

  ROSII Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  261
  Допаѓања:
  224
  LELE se naezivvvvvvvv,sigurno deka postojat,sum citala nekolku knigi ,megu koi i Paralelen svet koja zboruva za takvi nastani ,deka vsusnost toa se dusi koj se uste nemozat da preminat na drugiot svet,,,,,,,,,,,,otkoga ja procitav nemozev da spijam,se vrtev na se i sesto,,,,,,,
   
  На Bitter-Sweet и Sara123 им се допаѓа ова.
 8. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.710
  Допаѓања:
  150.489
  Не знам дали верувам,ама има нешто од детство што ме плаши зошто лошите детишта од улица ме исплашија и ми е језа,ма да знам дека стравот ми е ирационален,ама така без везе е помислата.
  А и да постојат,јас сум химен!Посилна сум од нив!ХА! :twisted:
   
  На TheeQueen, Agrona и Sara123 им се допаѓа ова.
 9. princess92

  princess92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  65
  Пол:
  Женски

  хехехе ми се допаѓа ова посилна сум од нив... ;)
   
 10. soledad

  soledad Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  418
  Допаѓања:
  251
  секогаш си го велам тоа кога ќе ме фати страв ако треба да спијам сама дома или било кога само ако помислам на такви работи одма ме фаќа страв и секогаш си велам јас сум посилнааа :lol:
   
  На elka.timova и Sara123 им се допаѓа ова.
 11. Danii

  Danii Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2009
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  3

  HAHAH POSILNA OD NIV ,Bravo :))
  VO MOMENTOT KOGA KE TI SE POJAVI NEKOJ DUH :? (NE DAJ BOZE DA TI SE POJAVI),
  KE SE ZDRVISH,NEMA DA MOZES DA SE POMESTIS,SRCETO 200-ta NA SAAT KE TI CUKA,
  NEMA DA ZNAES STO DA PRAVIS VO MOMENTOT :)
  Ova od iskustvo go kazuvam
   
 12. soledad

  soledad Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  418
  Допаѓања:
  251
  a kako mislis od iskustvo ? ti se slucilo nesto takvo?
   
 13. Danii

  Danii Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2009
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  3
  Da imav takvo iskustvo .
   
 14. princess92

  princess92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  65
  Пол:
  Женски
  а што ти се случи тебе Danii? мислам ако не е тајна :|
   
 15. Danii

  Danii Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2009
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  3
  Ne e tajna.
  Pred nekolku godini mi se pojavi duh ili sto i da bese,
  Okolu 3 casot po polnok , vrtejki se vo krevet se razbudiv i koga otvoriv oci pred mene stoese
  nekoj vo crno ili nesto ni jas tocno ne znam sto bese. Vo toj moment se zdrviv ,srceto mi cukase
  300 na saat , edinstveno mozev da gi mrdam ocite . Nekako uspeav da se pokrijam preku glava ,
  megutoa jas morav da vidam sto e toa. Go trgnav kebeto no pred mene nemase nikoj , togas si
  pomisliv ajde mi se pricinilo ,sum sonuvala. Se svrtev nakaj zid da se obidam da se smiram da
  ne gledam nisto za da mozam da spijam, vo toj moment mene NEKOJ ME POGALI PO RAMO :o
  tolku se isplasiv sto mislev deka ke umram
  Naredniot den mi kazaa deka na mestoto kade sto prestojuvav umrel Cuvarot na objektot
  Ova e pricinata zosto jas veruvam deka postojat duhovi :)
   
  На Draginja, Bizzle_anna и Bitter-Sweet им се допаѓа ова.
 16. anima

  anima Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  275
  Можно е да постои некој паралелен свет но духови?А и да има,сигурно нема да шетаат онака помеѓу нас,за се што ви се случило мора да постои добро објаснување.Имам слушано и јас многу такви работи,дури имам слушнато и дека навечер некаде после полнок излегувале таканаречени надворенини,т.е привиденија кои те тераат да слушаш што прават и да гледаш упорно во нив...Не верувам искрено во овие работи :? ама којзнае...
   
 17. princess92

  princess92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  65
  Пол:
  Женски
  Aуууу страшнооооо!!!!!!!! :worried:hock: јас на твое место да бев ќе умрев од страв :? .............. И јас имав искуство со духови ама не е толку страшно колку твоето :?
   
  На esperanca му/ѝ се допаѓа ова.
 18. skorpija1992

  skorpija1992 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  36
  i mene me imat isplasheno vo detstvoto pa poveke ne minam od toa mesto
   
 19. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  imam takvo iskustvo! ;( i veruvam deka postojat. vo toj moment zdivot mi se zema ne mozev da zboruvam, nitu da mrdam. lezev celata vkocaneta ne mozev da viknam po nikoj. se bese kako son. no ne bese ;( posle mi kazaa deka toa bilo duhot na dedo mi koj ne mozel da se odeli od mene (bev premnogu privrzana so nego) ;(
   
 20. princess92

  princess92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  65
  Пол:
  Женски
  Лелеееее :? :? :? :? :? :? :? :? :? :?