1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали верувате во магии?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од marijasweet, 9 декември 2009.

  1. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.117
    Допаѓања:
    14.328
    Пол:
    Женски
    Секако, заборавив и одредени Псалми кои се наоѓаат во Псалтирот. Има посебно и за такви работи.
     
    На Orthophill и acezmija им се допаѓа ова.
  2. Meckicja

    Meckicja Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 јуни 2017
    Пораки:
    6.664
    Допаѓања:
    8.194
    Пол:
    Женски
    Ima I molitvi za taa rabota
     
    На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
  3. LanA..ana

    LanA..ana Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    35
    Не знам дали прашањево е за тука али ајде.
    Веќе некое време штом сум во близина на една личност па макар и по тел да зборам се утепувам од прозевање значи секогаш без утка.
    Се распрашав ми рекоа не било убаво тоа.....
    Дали знае некој нешто или му се случило нешто слично...
     
  4. Petra777

    Petra777 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2015
    Пораки:
    2.877
    Допаѓања:
    29.047
    Пол:
    Женски
    Ти се спие ваљда ако е досадна. :yawn:
     
    На CameliaMiller, LadyR, lovestoneddd и 4 други им се допаѓа ова.
  5. LanA..ana

    LanA..ana Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    35
    Хахаха не е досадна воопшто
     
  6. Herrera

    Herrera Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    967
    Допаѓања:
    10.355

    Така де. Тоа го зборам и јас цело време. Магии постојат, е сега нека си ги тие членови кои веруваат во нивното дејство. Мене ме изиритираа некои кои на некој начин ги навредуваат оние кои си верувале, ги прават глупи тука јавно на форумот.

    Ако е до толку може и мене да ме фати инат како може некој да верува во вечна љубов а ? Замисли љубовта постои и секој со свој избор ако сака може да верува ако не здравје а не цело време да оди контра и да вика НЕ ПОСТОИ. Или ќе рече сега некој и дека љубов не постои ? :?: Ништо чудно и таков коментар да прочитам :D

    Нека си ги луѓето , кој сака нека верува, кој сака не во нивното дејство. Баш ми се интересни тие личности кои споделуваат дел од маките и веруваат дека тоа нешто со име магија им го подобрило или комплицирало животот.

    Штета што никој не сподели некој рецепт за магија да испробам лично дали ќе има ефект оти вака не можам да се одлучам дали да верувам или не во нивното дејство.

    П.С. Резервирав карта, утре ќе го поминам денот во музејот за магии, ќе биде баш едно неделно попладне, да пополнам слободно време малку од љубопитност.
     
    На WildMk и Justicija им се допаѓа ова.
  7. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.678
    Допаѓања:
    19.053
    Пол:
    Женски
    и кажи некоја маџија за љубав ;)
     
  8. Herrera

    Herrera Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    967
    Допаѓања:
    10.355
    Еве ме, се вратив од музејот и еве и дел од сликите што сликав. Штета никој не сакаше да ми открие никаков рецепт за магија, се у тајна ги држат. Земав тоа тарот карите ги гледам и не ми е јасно што треба ко теле у шарена врата онака зјапав.

    Ти ако дознаеш за некој рецепт за магија пиши за да го испробам дали ќе има ефект ;)

    [​IMG]
    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
     
    На Alex.T, cresa-jagoda, baba Rada и 3 други им се допаѓа ова.
  9. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.678
    Допаѓања:
    19.053
    Пол:
    Женски
    сесро поупорна да беше , што ти велеа коа им бараше рецепт за магија?
     
  10. Herrera

    Herrera Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    967
    Допаѓања:
    10.355
    Да ти кажам најсомнителна бев од сите останати посетители денес. Се нешто барав, имаше разни листови нешто со нумерологија, атрономија, неколку видови хороскоп, па се забутав во делот кај Voodoo , имаше наредено кукли и земав една , испопаѓаа ми на земјата другите , па дојде еден од обезбедувањето ме гледа и прашува што сум фаќала по куклите, му викам стари ви се и грди овие, да ви донесам барбики да се обнови музејот малку.

    Имаше едно како казан наполнето со вода и со 2 рачки од страната и ми вика еден од вработените дојди да ти покажам еден трик , почна да струга по рачките и почнаа меурчиња да се прават у водата, и му викам , дечко а да ми запишеш на ливче некој рецепт од магија и ко ме погледа со еден убиствен поглед, вика ај напушти го овој дел .

    Ти викам , не сакаа да откријат никаков рецепт. Уште ме копка како ги прават магиите, барем да испробав и јас една да видам дали ќе биде успешно, вака сега не знам дали е за верување или не во нивниот ефект :?:
     
  11. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.678
    Допаѓања:
    19.053
    Пол:
    Женски
    хмммммм... мислам дека тоа им е само бизнис
     
    На Herrera му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Herrera

    Herrera Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    967
    Допаѓања:
    10.355
    Се надевам на иста група на магии мислиш ко мене. Значи мене ме копка како се прават тие рецепти ако сакаш пример да му поквариш живот на некој, нели што пишале во претходните постови неколку членови кои се жалат не им идело во животот оти некој им направил магија.

    Е јас за таква магија зборам ако знае некој рецепт да испробам.

    Оти ова другото со магии од типот погоди ми ја картата што сум ја замислила, вадење зајак од под шешир и такви илузии не верувам во такви ствари.
     
  13. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Аj, Herrera, комедии си :D коа истражував по нетот..книги за астрологиja пред пар години, налетав на една за историja на Магиите и имаше опишано конкретни магии кои биле правени низ вековите :D соломонови печати ли, заборавив веке... Машко лице го црта симболот,пример глава од бик во ромб :)) никоj не смее да знае дека го прави, нит да го види. Навечер се работи само во среда и се носи да речеме под облека за да го штити од чума :))) ..некои биле ставани на дрва околу местата каj што била воиската..за да ги исплаши противниците оти ако минат, болест ке ги стрефи :)) комедии. Еве ти модерeна една..ритуал на некои од new age astolozi..точно на млада месечина (на 11имаш), на бел лист хартиja напиши што посакуваш.. Свиткаj го и пушти го по вода. На наредна полна месечина, чекаj резултати. :))))))) пошто лунарната еклипса ja пропушти, а обично тогаш (на секоja) се собираме за заеднички ритуал..те барам за следниот :P :))
     
    На CameliaMiller, Someonespecial, kravce и 5 други им се допаѓа ова.
  14. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.180
    Сакам да има магии. Сакам да знам да правам магии.
    Да се разбудите едно сабајле во свет по мој дизајн.
    Би ви се допаднал... ај промис :l:
     
    На Alex.T, CameliaMiller, Someonespecial и 4 други им се допаѓа ова.
  15. Ginger^

    Ginger^ Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 март 2015
    Пораки:
    4.320
    Допаѓања:
    55.364
    Пол:
    Женски
    Гледајте само заборавете ме за во среда, па да ги употребам моите вештини за растурање!

    freeblackmagicspellcast.png
     
    На CameliaMiller, zhap4e и Antebellum им се допаѓа ова.
  16. Antebellum

    Antebellum Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2012
    Пораки:
    776
    Допаѓања:
    4.739
    Што е у среда?
     
    На CameliaMiller, zhap4e и Ginger^ им се допаѓа ова.
  17. Ginger^

    Ginger^ Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 март 2015
    Пораки:
    4.320
    Допаѓања:
    55.364
    Пол:
    Женски
    Нешто као вешта жена у стилом, кога имаат изложба на јадење, ние така стобиранка за вешти вештици . И си ги изложуваме ремек делата , си менуваме рецепти , си ги мериме:D.....силите :):D
     
    На Almin, Alex.T, CameliaMiller и 6 други им се допаѓа ова.
  18. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.678
    Допаѓања:
    19.053
    Пол:
    Женски
    Па и јас на такви магии мислев , не на тие трикови во циркуз што ги прават :D
    Инаку и ја како жабче имам слушнато дека на полна месечина се правеле магиите , но рецепт нема никој ...
    А во тој музејот што си отишла е само бизнис ,нема врска .
    Инаку еве сите што веруваат во магија нека ми кажат како се прават магии ке испробам на себе за да им докажам дали верувањата им се вистинити.
     
    На Alex.T му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Herrera

    Herrera Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    967
    Допаѓања:
    10.355

    Денеска е 11-ти , ама не можам да најдам вода за да испробам. Плус прв ден ми е ПМС, крварам, не ми се излегува надвор да тражам река.

    Дај некој друг нека испроба дали ќе му се исполни желбата, пример Justicija :o:
     
    На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.678
    Допаѓања:
    19.053
    Пол:
    Женски
    За кога?