1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали верувате во магии?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од marijasweet, 9 декември 2009.

  1. theunforgiven

    theunforgiven Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2012
    Пораки:
    1.292
    Допаѓања:
    2.123
    Исто не треба ниту еден од нас, луѓето, да лаже, краде, убива, љубомори... Не можеме сите да бидеме исти.
     
    На Meckicja му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Zaluben vo svet

    Zaluben vo svet Активен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2018
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    14
    Пол:
    Машки
    Ke ve molam broj od nekoj koj stvarno moze da mi pomogne za luboven problem makar i odza
     
  3. Herrera

    Herrera Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    966
    Допаѓања:
    10.320

    Што проблем те мачи момче ? Дај пиши може нема да имаш потреба од оџа.
     
  4. Prijatelot

    Prijatelot Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2015
    Пораки:
    2.321
    Допаѓања:
    2.777
    Пол:
    Машки

    Кај ОМЕР црнецот у Сарај .. со кичмата има проблем.
     
    На Alex.T и BoneMachine им се допаѓа ова.
  5. Herrera

    Herrera Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    966
    Допаѓања:
    10.320
    Не е тоа, љубовта го мачи, ама ете не сака да каже.

    Ако му е за утеха и мене не ми е погодено во љубовта , па можам само да му посакам едно welcome to the club :lol:
     
    На La diabla и Meckicja им се допаѓа ова.
  6. Prijatelot

    Prijatelot Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2015
    Пораки:
    2.321
    Допаѓања:
    2.777
    Пол:
    Машки

    Добро вино и добра храна, можат многу проблеми да решат. Welcome to my club.
     
  7. BoneMachine

    BoneMachine Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2014
    Пораки:
    862
    Допаѓања:
    3.379
    Не и се извинувај, немаш причина штом ништо не си згрешил. Дури и да се смирите не ми изгледа како здрава врска. Заборави и продолжи понатаму. Тоа нема да се случи преку ноќ ама после неколку месеци ќе биде подобро.
     
  8. Herrera

    Herrera Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    966
    Допаѓања:
    10.320
    Дечкото бара само разговор со таа женска. Ај нека проба со магијава .

    Реков јас и претходно дека ја имам пробано и дека следниот ден ми се јави оној што сакав да ми посвети внимание. Но тоа не ја прави магијата ефикасна бидејќи јас верувам во некоја сила од универзумот, кога нешто толку многу посакуваш и сам се трудиш да успееш, вложуваш во тоа, не знам како да опишам, тоа е некоја виша сила од природата, нешто што ги реди коцките.
    Мене не ми е толку до ефектов на магијата колку до тоа ко некој да ме има слушнато дека сакам он да ми се јави, барем за последен пат да се чујам со него и оп успеа .


    Еве му го рецептот па нека проба, може ќе "запали" и кај него :

    [​IMG]
     
  9. BoneMachine

    BoneMachine Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2014
    Пораки:
    862
    Допаѓања:
    3.379
    Сигурно ќе "запали", но дали ќе упали? Како што прочитав наменета е од женска кон машка особа. Да не предизвика нескани последици(констипација, несоница и главоболки)? Во секој случај вреди да се проба, можеби ова е еден од начините преку кои дејствува универзумот. Јас лично стојам настрана од вакви рутуали, ако барем еден функционира не знам дали ќе се воздржам да не ја употребам таа моќ.
     
    На Sanjichka007 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Herrera

    Herrera Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    966
    Допаѓања:
    10.320
    Па еве ќе ти кажам за тие полесните магии до сега немало ефект, а не знам и јас каде да прашам за некоја покомплицирана и да испробам па да ти кажам.

    Сигурно ги читаш коментарите и некои имаат пишано се било до психата.....

    Ами ај да претпоставиме сакаш да се збогатиш и сега целиот твој ум го насочуваш на пари, сонуваш пари, си замислуваш како броиш пари, како ги имаш,,,,, и оп и тоа не функционира. Значи не е ни до тоа само умствено да се насочиш на пари..... многу фактори влијаат, затоа реков такви лесни магии не помагаат, нема ефект, колку и да се залажуваат луѓето дека ќе фатило, нема.

    Сега остана само да испробаме од тие потешките магии што навистина им го комплицирале животот на некој, баш ме занима како тоа на некој не му идело у живот, како се му било пропаднато и каква е таа магија што им делувала за да дојдат до таков живот?

    Е таков рецепт, ако ми најдиш да испробам дали ќе има ефект, би ти била благодарна :)
     
  11. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Важи дека некој што знае ќе ти каже. Правило е да не се споделуваат магии.
     
    На Herrera му/ѝ се допаѓа ова.
  12. baba Rada

    baba Rada Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    4.526
    Допаѓања:
    25.582
    Пол:
    Женски
    @Herrera душо, некој ти фрлил тебе магија..никако да избегаш од таа тема....:)
     
    На Meckicja, Herrera и BoneMachine им се допаѓа ова.
  13. Herrera

    Herrera Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    966
    Допаѓања:
    10.320
    @baba Rada , не е толку фрлањето на магија колку што јас сакам и имам желба за нешто непознато, нешто мистериозно, сакам сама да откривам, да испитувам.

    Додека некој се пали на нешто друго, мене такви некои надприродни ствари, нешто што не може да се објасни, страшно ме пали, сакам да трошам време на откривање и читање повеќе за тоа непознатото.

    Се надевам сега ме разбираш зошто сум загреана толку за овакави теми :)
     
    На Almin и Meckicja им се допаѓа ова.
  14. baba Rada

    baba Rada Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    4.526
    Допаѓања:
    25.582
    Пол:
    Женски
    Ок разбрав душо..ете јас отворив нова тема- кога последен пат сте направиле нешто ново за прв пат...па ќе чекаме сите овде, кога ти ќе пронајдеш нешто со чири бу чири ба рецепт, да ни пишеш:)
     
    На Nina95 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. BoneMachine

    BoneMachine Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2014
    Пораки:
    862
    Допаѓања:
    3.379

    Овие црни магии и чуда се остаток од некои народни верувања, мислам дека ги има во секоја култура.

    Тоа дека се зависи од тоа на што ќе го насочиш умот го имам читано низ self-help книги. Добра тактика е за продавање книги бидејќи ти дава надеж да успееш без разлика колку и да е невозможно.

    Тоа ќе да е некоја силна магија, ќе мора да читнам нешто од Alister Crowley може ќе ископам некоја магија. :)
     
  16. Zaluben vo svet

    Zaluben vo svet Активен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2018
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    14
    Пол:
    Машки
    Abe cela rabota pocna od zlobna drugarka i me odlepi i uste nemozam da stignam muabet da napravam
     
  17. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.888
    Допаѓања:
    223.718
    Пол:
    Женски
    муабет за?
     
  18. Zaluben vo svet

    Zaluben vo svet Активен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2018
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    14
    Пол:
    Машки
    Za celata situacija zasto kako sigurno so muabet ke resevme sve i ke se izvinev ako sum gresel
     
  19. Herrera

    Herrera Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    966
    Допаѓања:
    10.320
    Заеби, не е последна, друга ќе најдеш. Следен пат немој да молиш женско, да и се подчинуваш и да губиш самодоверба. Знаеш дека жените се змии лутици , затоа играј мудро ;)

    Морам да напишам нешто иако ќе бидам офф топик: луѓе не ми пишувајте лични пораки, не правам јас магии, не знам како да ви помогнам ако некој на вас ви направил. Не знам зошто погрешно сум сфатена, јас само реков дека барам некој да сподели од тие магијските рецепти да експериментирам дали ќе фати магијата. :^)
     
  20. Meckicja

    Meckicja Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 јуни 2017
    Пораки:
    6.664
    Допаѓања:
    8.194
    Пол:
    Женски
    Ne probuvaj nisto nemoj podobro ima na net zatoa sto kako se prave ama nemoj ne so tie gavolski rab