Дали верувате во магии?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од marijasweet, 9 декември 2009.

 1. Малечкоxxx

  Малечкоxxx Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2019
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  154
  Пол:
  Женски
  Девојки итно ми треба да ми ксжете каде да појдам кај некој кој растура магии. Ве молам
   
 2. hopes

  hopes Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 април 2014
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  161
  Nekoj sto rastura magija da mi kazete? Itno e.
   
 3. Малечкоxxx

  Малечкоxxx Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2019
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  154
  Пол:
  Женски
  И јас барам ама.. Еве никој не кажува
   
 4. Vesna24

  Vesna24 Активен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2018
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  113
  Пол:
  Женски
  Еве и да ти кажат, ќе појдеш, нема да бидеш задоволна, потоа виновен е тој што те упатил. Споделуваме и искуства и броеви од таму каде што сме биле, ама искрено, никој не се пофалил дека некаде нашол чаре. Толку се искомерцијализира гледањето, растурањето на магии, што просто немам зборови. Како сега што заработуваат на маката на народот, никогаш до сега.
   
  На Tanjamm, Antebellum, Boki6666 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. anaja1

  anaja1 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.249
  Допаѓања:
  7.095
  Пол:
  Женски
  Се е бизнис!
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Малечкоxxx

  Малечкоxxx Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2019
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  154
  Пол:
  Женски
  Враќав наназад мислења читав има некој што викаат дека им било помогнато ама не пишува каде. Маката на се ке те натера сегде ке појдеш се ке пробаш
   
 7. Boki6666

  Boki6666 Активен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2019
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Машки
  Nikoj ne kazuva . Plus Od edni luge nekoi se falat nekoi se zalat . JAS odev ksj viki Ja pisuvase svetica a Za mene e gavol . Laze mladi luge . A Za pari I pokloni pomaga I gi dovikuva Ajde da vleze prvo Toj Od germanija Ajde prvo Toj od banka . parfemi prsteni patiki Od 100€ razni pokloni bara
   
 8. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  7.925
  Допаѓања:
  41.141
  А вие што очекувавте?
   
 9. Boki6666

  Boki6666 Активен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2019
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Машки
  Covecnost I strav Od Boga
   
 10. Vesna24

  Vesna24 Активен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2018
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  113
  Пол:
  Женски
  Очекувал искреност. А не само пари и купување на време. Ќе те влече со месеци, и ако не дај Боже се влоши ситуацијата, пак ти ќе бидеш виновна. Тоа ти е, даваш пари, да те прават будала сред бел ден.
   
  На Boki6666 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  7.925
  Допаѓања:
  41.141
  А ти веруваш во гатачи?
   
 12. Vesna24

  Vesna24 Активен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2018
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  113
  Пол:
  Женски
  Нормално дека верувам. Не во сите, но има некои кои навистина погодуваат. Не дај Боже и ти да имаш магии, ќе те прашам дали нема да веруваш во гатачи.
   
  На Skorpija_29 и Dreamgirl90 им се допаѓа ова.
 13. Каталиа

  Каталиа Нов член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2019
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Дали бил некој кај Анка од Шутка?
  Ќе ве замолам да ми кажете искуство.
   
 14. Vesna24

  Vesna24 Активен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2018
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  113
  Пол:
  Женски
  070 359 821 Повели број од Анка од Шутка. Појди, па ако не ти е тешко, сподели искуство.
   
 15. Herrera

  Herrera Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  610
  Допаѓања:
  5.273

  Смотани ? Зошто вреѓаш ?

  Добро бе зошто сте толку напнати вие на форум, значи еве ќе потенцирам сега НА ФОРУМ што јајте лајна ??/

  Обично во мои коментари си давам мое мислење во кое 100 % се пронаоѓа по некоја нетагирана, не спомната , ама гледам дека твојот коментар стои од Јануари и сакаш да вреѓаш некој кој не го познаваш баш од ФОРУМ

  Штом тебе ти е дозволено да вреѓаш, очигледно се сменети правилата тука па може да се почне со вреѓање


  Што да ви правам кога не се трпите едни со други, се мразите, ширите негативна енергија .
   
  На Tanjamm и Justicija им се допаѓа ова.
 16. dejziii

  dejziii Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2012
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  15
  Дали познавате некој хоџа што растура магии?
   
 17. Dark light ◇>

  Dark light ◇> Активен член

  Се зачлени на:
  14 март 2019
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Машки
  Solta e dobar neutralizator no so navremena reakcija inaku ima kontra efekt so neutraliziracka magija .
   
 18. dejziii

  dejziii Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2012
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  15
  Blagodaram :)
  za toa imam citano i mi ima isto i efna baba kazano.
  No jas pak bi sakala da pojdam kaj nekoj koj sto ja razbira taa rabota:)
   
 19. La.loca

  La.loca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2015
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  7.767
  Пол:
  Женски
  Јас имам еден совет до сите вас што имате "маки " во животот и одлучувате да ги решите на бајач.
  Јас со лично искуство , што исто како вас имав Маки и решив да ода по вакви срања, крајот ми беше многу лош. Тие таквите бајачи од кој што барате помош, само ќе ве дозацрнат! Ништо повеќе.
  Јас се опаметив, се покајав за грешките и моите глупости. И препорачувам, одете во црква или манастир поразговарајте со некој од монасите или монахињите, помолете се, исповедајте се, постете и исчистете се од гревови.
  Бидете наклонети кон пост и молитва.
  Имајте верба во Бог!
   
  На ReMly, Tanjamm, GirlLove и 2 други им се допаѓа ова.
 20. Dark light ◇>

  Dark light ◇> Активен член

  Се зачлени на:
  14 март 2019
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Машки
  Sekoe svesteno lice izucuva crna i bela magija najgolema edukacija primaat odzite i sekoja magija e specificna na svoj nacin ima tocno sto ja pravi i tocno sto ja rastura ili vo prevod ti trebaat kontra sprotivni elementi na tie od koj e napravena magijata .
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.